Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница15 из 68
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   68
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   68


A.

Комп'ютерну томографію нирок


B. *

Оглядову рентгенографію черевної порожнини


C.

Ультразвукове дослідження нирок


D.

Пробу Зимницького


E.

Швидкість клубочкової фільтрації


193.

Хвора 32 років надійшла зі скаргами на озноб, підвищення температури до 38 °С, болі в поперековій ділянці, часте сечовипускання. В аналізі сечі: Л -18-20 у п/з, Ер - 3-4 у п/з, білок - 0,52 г/л; бактерії - 106/мл. Найбільш доцільно призначити:


A.

Оксацилін


B.

Норфлоксацин


C.

Пеніцилін


D. *

Стрептоміцин


E.

Сульфадимезин


194.

Хворий Н, 32 років, скаржиться на підвищення температури тіла до 39 °С, задишку, непродуктивний кашель. Захворів 2 дні тому. Об'єктивно: перкуторно над легенями справа притуплення легеневого звуку, аускульта-тивно - дрібнопухирцеві хрипи справа. ЧД - 26/хв. Яке дослідження легень доцільно провести в першу чергу?


A. *

Рентгенографію


B.

Бронхографію


C.

Бронхоскопію


D.

Спірографію


E.

Пневмотахометрію


195.

Хворий 5 років, після апендектомії протягом 2-х днів скаржиться на прогресуючу задишку і кашель з гнійним харкотинням. Такі симптоми відмічаються в осінній та весняний період. Палить 25 років. Температура - 37,1 °С. В легенях - дихання ослаблене з поодинокими сухими свистячими хрипами. У крові: Л - 10х109/л. Рентгенологічно: підвищена повітряність легень, посилений легеневий рисунок. Бронхоскопія: гіперемія слизової оболонки з наявністю виділень гнійно-слизового характеру. Який попередній діагноз?


A. *

Хронічний бронхіт


B.

Бронхіальна астма


C.

Бронхоектатична хвороба


D.

Тромбоемболія гілок легеневої артерії


E.

Пневмонія


196.

Чоловік 68 років, викликав дільничного лікаря у зв'язку з появою приступоподібного кашлю з невеликою кількістю "іржавого" харкотиння, болю в правому боці, пов'язаного з глибоким диханням і кашлем. Хворіє на інсулінзалежний цукровий діабет. Об'єктивно: температура - 39,2 °С, ЧД- 24/хв., пульс- 114/хв., AT -110/70 мм рт. ст. Шкіра суха, гіперемія щік. При аускультації справа в нижніх відділах легенів - вологі звучні дріб-нопухирчасті хрипи. Якою повинна бути тактика дільничного лікаря?


A. *

Госпіталізувати в терапевтичне відділення


B.

Направити на обстеження в поліклініку


C.

Призначити амбулаторне лікування


D.

Госпіталізувати в ендокринологічне відділення





E.

Госпіталізувати в реанімаційне відділення


197.

Чоловік 40 років, скаржиться на нападоподібний кашель з харкотинням жовтувато-коричневого кольору, біль у правому боці, пов'язаний з глибоким диханням, пітливість. Хворіє 6 діб, після переохолодження. Об'єктивно: Т - 39,6 °С, ЧД - 26/хв., пульс - 110/хв., AT -110/70 мм рт. ст. Справа в нижніх відділах легенів - вологі звучні дрібнопу-хирчасті хрипи. Рентгенологічно: справа в нижній частці легені - масивна негомогенна інфільтрація з ділянками просвітління, синус Яке ускладнення найбільш імовірно розвилося у хворого?


A. *

Абсцедування


B.

Фібринозний плеврит


C.

Емпієма плеври


D.

Спонтанний пневмоторакс


E.

Ателектаз легені


198.

Чоловік 39 років, шофер-"дальнобійник", скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, кашель з невеликою кількістю слизистого харкотиння здебільшого вранці. Тривалий час хворіє на ХОЗЛ, гайморит. Палить 24 роки. Об'єктивно: температура - 36,5 °С, ЧД - 24/хв., пульс - 90/хв., AT - 120/ 80 мм рт. ст. При аускультації дихання жорстке, помірна кількість сухих свистячих хрипів. ОФВ1 - 68 % від належного значення. Які профілактичні заходи доцільно провести в першу чергу, щоб попередити захворювання?


A.

Відмова від вживання алкоголю паління


B. *

Відмова від паління


C.

Санація вогнищ хронічної інфекції


D.

Раціональне працевлаштування


E.

Переїзд в іншу кліматичну зону


199.

Хворий 39 років, звернувся до лікаря зі скаргами на ранковий головний біль, зниження апетиту, нудоту, ранкове блювання, періодичні носові кровотечі. У 15-річному віці переніс гострий гломерулонефрит. При обстеженні відмічено підвищення артеріального тиску до 220/130 мм рт. ст., геморагії на шкірі рук, ніг, блідість шкіри та слизових оболонок. Який із наведених біохімічних показників має діагностичну значимість у даному випадку?


A.

Натрій крові


B. *

Білірубін крові


C.

Креатинін крові


D.

Сечова кислота


E.

Фібриноген


200.

Хвора 42 років, госпіталізована зі скаргами на тупий ниючий біль у


A.



201.

попереку, більше справа, інколи підвищення температури тіла до субфебрильної. 10 років тому під час вагітності був напад болю в правій половині попереку, підвищення температури до 39 °С. Лікувалась антибіотиками. В останні роки почувала себе задовільно. 5 років тому відмічала підвищення AT. В аналізі сечі: білок - 0,66 г/л, Л - 10-15 в п/з, Ер - 2-3 в п/з, багато бактерій. Який найбільш вірогідний діагноз?


A.

Гіпертонічна хвороба


B.

Хронічний пієлонефрит


C.

Хронічний гломерулонефрит


D. *

Уролітіаз нирок


E.

Туберкульоз нирок


202.

Жінка 28 років, звернулася до лікаря зі скаргами на брезклість обличчя, незначні набряки ніг, іноді від значає сечу кольору "м'ясних помиїв". У підлітковому віці часто хворіла на ангіни. Об'єктивно: бліді шкірні покриви, температура - 36,8 °С, пульс - 68/хв., ритмічний. AT - 170/110 мм рт. ст. Які зміни в сечі найбільш імовірні?


A. *

Зниження відносної щільності, протеїнурія, міоглобінурія





B.

Підвищення відносної щільності, гематурія, бактеріурія


C.

Зниження відносної щільності, протеїнурія, мізерний сечовий осад


D.

Еритроцитурія і салурія


E.

Протеїнурія, гематурія, цилін-друрія


203.

У дівчини 19 років раптово виникли висока температура, артралгія, головний біль, нудота, блювання, біль та напруження м'язів у поперековій ділянці. Різко позитивний симптом Пастернацького справа. В сечі - бактеріурія, піурія. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Гострий гломерулонефрит


B.

Гостра ниркова недостатність


C.

Гострий пієлонефрит


D. *

Паранефральний абсцес


E.

Цистит


204.

Чоловік 26 років, захворів гостро 2 дні тому, коли виникли головний біль, слабкість, кашель з "іржавим" харкотинням. Об'єктивно: гіперемія обличчя, ЧД - 36/хв. Над легенями перкуторно-тупий звук праворуч нижче від кута лопатки, аускуль-тативно - бронхіальне дихання. температура тіла - 38 °С. В аналізі крові: Л - 17х109/л, ШОЕ - 32 мм/год. Рентгенографія легень: гомогенне затемнення у нижній частці правої легені. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?


A. *

Пневмонія


B.

Бронхоектатична хвороба


C.

Гострий бронхіт


D.

Ексудативний плеврит


E.

Туберкульоз легень


205.

Хворий 45 p., скаржиться на підвищення температури до 39,5 °С, кашель з виділенням харкотиння, задишку, герпетичне висипання на губах. ЧД - 32/хв. Справа під лопаткою посилення голосового тремтіння, там же притуплення перку-торного звуку, аускультативно на фоні бронхіального дихання - крепітація. Аналіз крові: Л -14х109/л, ШОЕ -35 мм/год. Ваш попередній діагноз?


A.

Гострий бронхіт


B.

Бронхоектатична хвороба


C.

Туберкульоз легені


D. *

Пневмонія


E.

Ексудативний плеврит


206.

Жінка 38 років, скаржиться на нападоподібний кашель з невеликою кількостю "іржавого" харкотиння, біль у правому боці, пов'язаний з глибоким диханням і кашлем. Занедужала гостро після переохолодження. Об'єктивно: температура - 39,2 °С, ЧДР - 22/хв., пульс- 114/хв., AT -110/70 мм рт. ст. Шкіра волога, гіперемія щік.

При аускультації справа в нижніх відділах легенів - вологі звучні дрібнопухирцеві хрипи. Який збудник найбільш імовірно викликав захворювання?


A. *

Пневмокок



написать администратору сайта