Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница18 из 68
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   68
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   68

E.

Цепорин


234.

Хвора 46 років, скаржиться на нападоподібні болі в правій поперековій ділянці, що віддають у низ живота, нудоту. Раніше подібних болів не було. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини патологічних тіней не визначається. На ультразвуковій сонограмі у збільшеній правій нирковій мисці визначається гіперехогенне утворення діаметром близько 1,5 см, від якого відходить "звукова доріжка". Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Кіста нирки


B.

Пухлина нирки доброякісна


C.

Камінь нирки


D.

Туберкульоз нирки


E. *

Пухлина нирки злоякісна


235.

Чоловік 67 років, скаржиться на біль в грудній клітці, посилення задишки, кашель з харкотинням з прожилками крові. В анамнезі: тривалий кашель з гнійним харкотинням до 200 мл за добу, більше зранку, періодичне підвищення температури тіла до 37,8 °С, пітливість, озноб. Палить з 14 років. Об'єктивно: маса тіла знижена, шкіра з землистим відтінком, обличчя набрякле, пальці у вигляді "барабанних паличок", в легенях на фоні легеневого та коробкового звуків - притуплення, сухі та звучні велико- та середньопухирчасті хрипи. У крові: лейкоцитоз, помірно прискорена ІПОЕ. Яка найбільш вірогідна причина легеневої кровотечі у хворого?


A. *

Бронхоектатична хвороба


B.

Туберкульоз


C.

Хронічний бронхіт


D.

Абсцес легені


E.

Рак легені


236.

Жінка 48 років, поступив у лікарню зі скаргами на біль, що виник раптово у лівій половині грудної кліт ки та епігастральній ділянці, задишку, нудоту, одноразову блювоту. Захворів гостро, після підняття великої ваги. Об'єктивно: дихання поверхневе, ЧД -38/хв., ліва половина грудної клітки відстає при диханні, при перкусії тимпанічний звук, дихання не прослу-ховується. Пульс - 110/хв., слабкого наповнення. AT - 100/60 мм рт. ст., незначне зміщення серця вправо, тони глухі. Яке обстеження доцільно провести в першу чергу?


A.

Рентгенографію


B.

Електрокардіографію


C.

Бронхоскопію


D.

Езофагогастроскопію


E.

УЗД черевної порожнини





237.

Чоловік 62 років, звернулась до лікарні зі скаргами на задишку та серцебиття. Об'єктивно: стан важкий, неспокійна, збуджена, дихання шумне з участю допоміжних м'язів, періодичні судоми, дифузний ціаноз. В легенях - розсіяні сухі хрипи, у нижніх відділах дихання різко ослаблене. Пульс - 100/хв., печінка біля краю реберної дуги, набряків немає, 3 екстра-систоли/хв., Ра02 - 45 мм рт. ст., рН - 7,3. Який синдром найбільш вірогідно є провідним у хворої?


A. *

Дихальної недостатності


B.

Артеріальної гіпертензії


C.

Тахікардіальний


D.

Аритмічний


E.

Серцевої недостатності


238.

У чоловіка 63 років тиждень тому раптово з'явився біль у лівій половині грудної клітки, задишка. Об'єктивно: ціаноз, набряк шийних вен, пульс -100/хв., AT - 110/70 мм рт. ст., ЧД -28/хв. В легенях зліва нижче лопатки притуплення легеневого звуку, звучні вологі дрібнопухирцеві хрипи. Межі серця розширені вправо, акцент II тону над легеневою артерією. Печінка +4 см, ліва гомілка набрякла, різко болюча під час пальпації. На ЕКГ: глибокі S у І, Q у III, aVF відведеннях, негативний Т у III, Vj-V3 відведеннях. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Тромбоемболія легеневої артерії


B.

Пневмонія


C.

Перикардит


D.

Інфаркт міокарда


E.

Плеврит


239.

У чоловіка 65 років через 30 хвилин після внутрішньом'язової ін'єкції ампіциліну виникли різка слабкість, свербіж обличчя та рук, нудота, кашель, задишка, біль у грудній клітці. Об'єктивно: ціаноз, набряк повік, обличчя, шиї, шкіра волога з червоними висипками. Пульс - 120/хв., AT -70/20 мм рт. ст., тони серця глухі, дихання часте, поверхневе, з великою кількістю різнокалібрових вологих хрипів. Із введення якого препарату необхідно негайно почати терапію?


A. *

Преднізолону


B.

Мезатону


C.

Астмопенту


D.

Еуфіліну


E.

Допаміну


240.

Хворий 47 років, скаржиться на кашель з відділенням гнійного харкотиння до 0,5 л на добу, біль в нижній ділянці лівої половини грудної клітки, періодичне підвищення температури тіла. Яке обстеження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?


A. *

Бронхографія


B.

Бронхоскопія


C.

Рентгенограма легенів


D.

Плевральна пункція


E.

Дослідження харкотиння


241.

Чоловік 44 років, звернувся до клініки зі скаргами на напад ядухи, який триває кілька годин і не проходить під впливом раніш ефективного вентоліну. З'явилося серцебиття та неспокій. 8 років хворіє ХОЗЛ. Об'єктивно: стан тяжкий, хвора сидить, спираючись руками об край столу, блідий ціаноз, на відстані чутно свистяче дихання. В легенях на фоні ослабленого дихання вислуховуються в невеликій кількості розсіяні сухі хрипи. Пульс - 108/хв. Застосування яких препаратів у першу чергу є обов'язковим у даному випадку?


A.

Глюкокортикоїдів інгаляційно


B.

Адреноміметиків


C.

Антигістамінних





D. *

Глюкокортикоїдів в/в


E.

Стабілізаторів мембран опасистих


242.

Жінка 38 років, скаржиться на раптовий біль у верхній частині живота, нудоту, одноразову блювоту, слабкість. Об'єктивно: стан середньої важкості, температура тіла 38 °С, дихання поверхневе, ЧДР - 28/хв. Праворуч нижче кута лопатки притуплення легеневого звуку, крепітація. Пульс - 92/хв. AT - 120/70 мм рт. ст. Тони серця приглушені. Живіт здутий, помірно напружений в епігастральній ділянці та правому підребер'ї. На ЕКГ: негативні зубці Т. Яка найбільш вірогідна причина гострого абдомінального болю?


A. *

Правобічна нижньодольова плевропневмонія


B.

Гострий холецистит


C.

Гострий панкреатит


D.

Інфаркт міокарда


E.

Гострий гастрит


243.

Хвора 55 років, скаржиться на слабкість протягом 2-х місяців, біль в правій половині грудної клітки, кашель, виділення харкотиння з прожилками крові. Рентгенологічно: інтенсивна тінь трикутної форми на ділянці нижньої частки, зв'язана з середостінням. Про яке захворювання слід подумати?


A. *

Центральний рак нижньої частки справа


B.

Туберкульоз легень


C.

Бронхоектатична хвороба


D.

Інфаркт легень


E.

Пневмонія


244.

Чоловік 38 років, під час фізичних вправ зненацька відчув слабкість, біль в правій половині грудей з віддачею в праве плече, задишку, відчуття серцебиття. Стан тяжкий. Тахікардія до 100/хв., АД - 90/60 мм рт. ст. ЧД - 28/хв., права половина грудної клітки відстає при диханні. Перкуторно справа тим-паніт, дихальні шуми невислуховуються. Температура тіла - нормальна. Діагноз?


A. *

Спонтаний пневмоторакс


B.

Інфаркт міокарда


C.

Інфаркт легені


D.

Пневмонія


E.

Сухий плеврит


245.

У чоловіка 37 років виявлено пневмонію із множинними порожнинами розпаду в обох легенях. Лікування пеніциліном було неефективним. З бронхопульмонального лаважного вмісту був висіяний золотистий стафілокок, який має стійкість до метацикліну. Призначення якого з антибактеріальних засобів є оптимальним в даній ситуації?


A. *

Ванкоміцин


B.

Карбеніцилін


C.

Ампіцилін


D.

Тетрациклін


E.

Бісептол


246.

У пацієнтки 37 років, яка зловживає алкоголем, діагностована правобічна нижньочасткова пневмонія. На рентгенограмі інфільтративні зміни справа. Раніше захворювань бронхолегеневої системи не спостерігалось. З якого препарати слід розпочинати антибактеріальну терапію?


A. *

Аугментин


B.

Пеніцилін


C.

Бісептол


D.

Тетрациклін


E.

Цепорин





247.

Упродовж 12 років хворого турбує кашель зранку з відходженням невеликої кількості харкотиння, задишка. Палить більш 18 років. При огляді: ціаноз, збільшення тривалості видиху, сухі хрипи. Можливий діагноз:


A. *



написать администратору сайта