Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница19 из 68
1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   68
1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   68
ХОЗЛ


B.

Хронічний необструктивний бронхіт


C.

Ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт


D.

Бронхоектатична хвороба


E.

Бронхіальна астма


248.

Хвора 43 років, поступила в лікарню на 9 день після початку захворювання зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,5 °С, різку слабкість, біль в ділянці правої лопатки при диханні, сухий кашель. ЧД -28/хв. Пульс - до 100/хв., ознаки інтоксикації. В зоні правої лопатки притуплення перкуторного тону, бронхіальне дихання, поодинокі дрібнопу-хирцеві хрипи та крепітація. Через три доби виник напад кашлю з виділенням 200 мл гнійної мокроти, після чого температура тіла знизилася. На рівні кута лопатки виявлено на фоні інфільтрації легені округле просвітлення з горизонтальним рівнем рідини. Діагноз?


A. *

Гострий абсцес легені


B.

Кіста легені


C.

Рак легені з розпадом


D.

Бронхоектазії


E.

Обмежена емпієма плевральної порожнини


249.

Хворий 36 років, без скарг, під час проходження профогляду перед працевлаштуванням здав сечу на загальний аналіз. Отримані результати: колір світло-жовтий; прозора; питома вага - 1008; рН - 6,5; білок - 0,6 г/л; Ер - 18-20 у п/з, змінені; Л - 2-3 в п/з; циліндри - 2-3 в п/з, зернисті. Вкажіть найімовірніший діагноз:


A.

Хронічний гломерулонефрит


B. *

Гострий гломерулонефрит


C.

Хронічний пієлонефрит


D.

Амілоїдоз нирок


E.

Сечокам'яна хвороба


250.

Чоловік 54 років, скаржиться на ниючий біль у поперековій ділянці, що підсилюється після тривалого перебування в статичному положенні, фізичного навантаження, переохолодження; слабість у другій половині дня. Біль у поперековій області відзначає близько 10 років. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, t - 37,2 °С, AT - 180/100 мм рт. ст. Слабкопози-тивний симптом Пастернацького. Заг. аналіз крові: Ер - 3,5x10,2/л, Л -6,5х109/л, ШОЕ - 22 мм/год. Заг. аналіз сечі: питома вага - 1010, Л - 12-15 у п/з, Ер - 2-3 у п/з. Мікробне число сечі - 2х108/л. Який діагноз найбільш імовірний?


A.

Амілоїдоз нирок


B.

Нирковокам'яна хвороба


C.

Полікістоз нирок


D.

Хронічний гломерулонефрит


E. *

Хронічний пієлонефрит


251.

Жінка 52 років, хворіє на гломерулонефрит протягом 12 років. Останнім часом з'явилися скарги на слабкість, порушення сну, диспепсію, свербіння шкіри. Об'єктивно: ЧСС -110/хв., AT - 180/120 мм рт. ст. За-гальмованість, блідість шкірних покривів, набряки. Тони серця ритмічні, глухі, шум тертя плеври. При аускультації легень - вологі хрипи в нижніх ділянках. Біохімічне обстеження: кре-атинін крові - 0,98 ммоль/л. Яка стадія хронічної ниркової недостатності найвірогідніше розвинулась у хворої?


A.

0 стадія


B.

НІ стадія


C.

II стадія


D. *

І стадія





E.

IV стадія


252.

Чоловік 23 років, скаржиться на наявність набряків на обличчі, головні болі, запаморочення, зменшення виділення сечі, бурий колір сечі. Наведені скарги з'явилися після перенесеного фарингіту. Об'єктивно: набряки на обличчі, шкірні покриви бліді, t - 37,4 °С; ЧСС - 86/хв., AT - 170/110 мм рт. ст. Серцеві тони приглушені, акцент II тону над аортою. В загальному аналізі сечі найімовірніше будуть спостерігатися:


A.

Еритроцитурія, лейкоцитурія, лейкоцитарні циліндри


B.

Лейкоцитурія, протеїнурія, епітеліальні циліндри


C.

Еритроцитурія, оксалурія, ери-троцитарні циліндри


D.

Еритроцитурія, протеїнурія, гіа-лінові циліндри


E. *

Гемоглобінурія, білірубінурія, зернисті циліндри


253.

Чоловік 23 років, скаржиться на набрякання обличчя, головні болі, запаморочення, зменшення виділення сечі, бурий колір сечі. Наведені скарги з'явилися 2 місяці тому після перенесеного фарингіту. Об'єктивно: набряки на обличчі, шкірні покриви бліді, t - 37,4 °С; ЧСС - 86/хв., AT - 170/110 мм рт. ст. Серцеві тони приглушені, акцент II тону над аортою. Хворому проведено курс лікування, виписано з покращенням. Який термін часу повинен знаходитися хворий з такою нозологією під диспансерним наглядом?


A.

5 років


B.

0,5 року


C. *

1 рік


D.

З роки


E.

2 роки


254.

Хворий 46 років, скаржиться на постійний кашель з виділенням невеликої кількості слизистого харкотиння. Ранковий кашель турбує впродовж 7 років, 2-3 рази на рік після переохолодження підсилюється. Палить, вживає алкоголь. Об'єктивно: голосове тремтіння ослаблене. Перкуторно-коробковий відтінок легеневого звуку над легенями. Поодинокі сухі хрипи. Рентгенобстеження - збільшення коренів легень, підсилення легеневого малюнка. Який із перерахованих нижче діагнозів є найімовірнішим?


A.

Хронічний необструктивний бронхіт


B.

Бронхоектатична хвороба


C.

Емфізема легень


D. *

ХОЗЛ


E.

Прикоренева пневмонія


255.

У хворої була діагностована пневмонія. Не дивлячись на лікування, з'явилась гектична лихоманка, а потім виділення харкотиння "повним ротом". Яку хворобу слід підозрювати?


A. *

Абсцес легені


B.

Бронхоектатична хвороба


C.

Хронічний бронхіт


D.

Туберкульоз легень


E.

Стафілококова пневмонія


256.

Пацієнт хворіє 10 років хронічним бронхітом. В останній час виділяє приблизно 0,5 л гнійного харкотиння за добу з максимальним виділенням харкотиння у ранкові години; пальці у вигляді "барабанних паличок", нігті за типом "годинникове скло". Яка хвороба найбільш імовірна?


A. *

Бронхоектатична хвороба


B.

Пневмонія


C.

Хронічний бронхіт


D.

Гангрена легенів


E.

Туберкульоз





257.

Хвора скаржиться на нестерпний кашель з виділенням до 600 мл за добу гнійного харкотиння шоко-ладного кольору з гнильним запахом. Захворіла гостро, температура - 39 °С, лихоманка неправильного типу. На рентгенограмі ділянка затемнення з порожниною у центрі, з неправильними контурами та з рівнем рідини. Яку хворобу слід підозрювати?


A. *

Гангрена легені


B.

Абсцес легені


C.

Кавернозний туберкульоз


D.

Бронхоектатична хвороба


E.

Рак легені з розпадом


258.

У хворого 33 років правосторонній гідроторакс. При пальпації з правої сторони лікар виявив відсутність голосового тремтіння нижче кута лопатки. Де найбільш імовірно при перкусії буде тупий перкуторний звук?


A. *

Під лінією Дамуазо


B.

Над трикутником Гарланда


C.

Над лінією Дамуазо


D.

Над трикутником Раухфуса -Гроко


E.

Над простором Траубе


259.

У 32-річного чоловіка, що страждає бронхіальною астмою, приступи ядухи виникають 2-3 рази щоденно. Нічні приступи відзначаються 3 рази на тиждень. ОФВ1 - 70 % від належних величин, коливання його протягом доби - 20 %. Вкажіть важкість перебігу БА.


A. *

Перебіг середньої важкості


B.

Легкий ступінь важкості


C.

Важкий перебіг


D.

Статус астматичний


E.

Рецидивуючий перебіг


260.

До лікаря звернувся хворий 35 років, котрий раніше хворів сухим плевритом, бронхітами. Під час стрибка у висоту на спортивному майданчику відчув гострий біль у лівому боці, сильну задишку. Об'єктивно: блідий, сині губи, ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання. Перкуторно: зліва - тимпаніт, аускультативно -відсутність дихання. Пульс - 98/хв., AT - 90/50 мм рт. ст. Чим зумовлене порушення стану здоров'я?


A. *

Спонтанним пневмотораксом


B.

Серцевою недостатністю


C.

Судиною недостатністю


D.

Плевральним ексудатом


E.

Бронхіальною обструкцією


261.

Проводячи топографічну перкусію легенів у хворого, який отримав на підприємстві значну баротравму, було виявлено, що нижні межі легенів знаходяться на одне ребро нижче норми, висота верхівок обох легень та поля Креніга значно збільшені. Про яке захворювання повинен подумати лікар?


написать администратору сайта