Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница22 из 68
1   ...   18   19   20   21   22   23   24   25   ...   68
1   ...   18   19   20   21   22   23   24   25   ...   68
Гострий бронхіт


D.

Спонтаний пневмоторакс


E.

Ексудативний плеврит


288.

Чоловік 56 років, скаржиться на приступи сухого кашлю, ядуху. Захворів після перенесенного ГРВ І 2 роки тому. Об'єктивно: ЧД - 16/хв., пульс -68/хв., AT - 130/90 мм рт. ст. Над легенями перкуторно ясний легеневий звук. При вислуховуванні - розсіяні сухі хрипи. Для уточнення зворотності бронхіальної обструкції необхідно провести пробу з:


A.

Беклозоном


B.

Обзиданом


C.

Фізичним навантаженням


D. *

Вентоліном


E.

Форсованим видихом


289.

Хворий К. 39 p., знаходиться на диспансерному обліку з хронічним абсцесом легень, з частими загостреннями впродовж 5 років. Направлений на стаціонарне обстеження для визначення найбільш ефективного лікування. У стаціонарі виставлено діагноз: абсцес верхньої частки правої легені з перебігом середньої важкості у фазі ремісії. Яке лікування найбільш ефективно?


A. *

Оперативне


B.

Антибіотиками


C.

Бронхолітиками


D.

Фізіотерапія


E.

Санаторно-курортне лікування


290.

Жінку 39 років після перенесеного в дитинстві кору постійно турбує кашель з відходженням слизово-гнійного харкотиння до 200 мл, переважно вранці. Періодично відзначається підвищення температури до 38 °С. Вислуховуються сухі, а у нижніх ділянках вологі хрипи. Рентгенологічно - крупносітчаста деформація легеневого малюнка. Ваш діагноз?


A. *

Бронхоектатична хвороба


B.

ХОЗЛ


C.

Бронхіальна астма


D.

Туберкульоз легенів


E.

Пневмосклероз


291.

У хворої 45 років під час рентген-обстеження знайдено вогнищеві затемнення легеневої тканини кількох сегментів нижньої частки правої легені. Яка перкуторна та аускультативна картина може спостерігатися над ураженими дільницями?


A. *

Укорочення перкуторного звуку, вологі хрипи


B.

Коробковий перкуторний звук, везикулярне дихання


C.

Перкуторний звук не змінений. Сухі хрипи


D.

Тимпанічний звук. Амфоричне дихання


E.

Перкуторний звук не змінений. Везикулярне дихання


292.

У хворого на пневмонію зроблено аналіз харкотиння. Який з перерахованих мікроорганізмів виявляють найбільш вірогідно?





A. *

Пневмокок


B.

Стафілокок


C.

Стрептокок


D.

Бацила Фрідлендера


E.

Кишкова паличка


293.

Хворий 23 років, звернувся в поліклініку зі скаргами на головний біль, погіршення зору, задишку, брезклість обличчя, загальну слабкість, зменшення кількості виділеної за добу сечі та зміну її забарвлення (типу "м'ясних помиїв"). Три тижні тому переніс ангіну. Об'єктивно: помірна блідість, обличчя одутле, повіки набряклі; серцева діяльність ритмічна, І тон на верхівці ослаблений, систолічний шум. Пульс - 66/хв. AT - 175/105 мм рт. ст. Симптом Пастернацького слабо позитивний з обох боків. В аналізі сечі: білок - 1,48 г/л, Ер - 35-40 в п/з, змінені; Л - 8-10 в п/з. Який діагноз є найімовірнішим?


A. *

Інфекційно-алергічний міокардит


B.

Есенціальна гіпертензія


C.

Гострий гломерулонефрит


D.

Гострий пієлонефрит


E.

Амілоїдоз нирок


294.

У хворого Ш., 54 p., під час епідемії грипу після зниження лихоманки появився біль в грудній клітці, кашель з жовто-зеленим харкотинням 100 мл на добу, інколи домішки крові. Об'єктивно: ЧД - до 36/хв. Над легенями справа під лопаткою притуплення перкуторного звуку, жорстке дихання, середньо і великопухирцеві хрипи. Аналіз крові: Л - 18,6х109/л, ШОЕ -64 мм/год. Аналіз харкотиння: Л -80-100 в п/з, Ер - 40-50 в п/з, еласт. волокна, коки. Рентгенологічно: корені розширені, справа нижня доля неоднорідно затемнена з двома ділянками просвітлення. Який найбільш імовірний попередній діагноз?


A. *

Правостороння нижньочасткова пневмонія з абсцедуванням


B.

Інфільтративний туберкульоз легень у фазі розпаду


C.

Ексудативний плеврит


D.

Периферичний рак нижньої частки правої легені


E.

Інфаркт-пневмонія


295.

У жінки 28 років раптово піднялася температура до 39 °С. Озноб, головний біль, біль у боці, який посилюється при глибокому вдиху, задишка, кашель. Пульс - 120/хв. ШОЕ -ЗО мм/год. На Ro-грамах у перші дні захворювання в нижніх частках легень (справа і зліва) затемнення без чітких контурів, посилення легеневого малюнка, корені розширені. Через 10 днів після антибактеріальної та протизапальної терапії рентгенологічно спостерігається позитивна динаміка. Ваш діагноз:


A. *

Двобічна нижньодолева пневмонія


B.

Бронхіальна астма


C.

Гострий бронхіт


D.

Ексудативний плеврит


E.

Бронхоектатична хвороба


296.

Жінка 28 p., скаржиться на напад ядухи, який триває 48 годин, кашель з утрудненим відходженням харкотиння. Хворіє на бронхіальну астму10 років, лікувався безконтрольно приймав глюкокортикостероїди, користувався інгаляторами. Об'єктивно: стан важкий, положення на-півсидяче. Дифузний ціаноз, пульс -110/хв., AT - 110/70 мм рт. ст. Тони серця ослаблені, акцент II тону над легеневою артерією. Перкуторно над легенями коробковий звук, маса сухих свистячих хрипів. У крові еозинофі-лія - 18 %. Які препарати є препаратами вибору у хворого?


A. *

Кортикостероїди інгаляційно


B.

Теофіліни


C.

Бета-2-адреноміметики


D.

Холінолітики





E.

Антигістамінні препарати


297.

Хворий С. 38 років, поступив зі скаргами на кашель з виділенням "іржавого" харкотиння, біль у грудній клітці справа, t - 39 °С. Об'єктивно: грудна клітка справа відстає в акті ди хання. ЧД - 26/хв. Перкуторно справа над нижньою часткою притуплення. Там же на фоні жорсткого дихання крепітації. Аналіз крові: Л - 16х109/л, ШОЕ -28 мм/год. Рентгенологічно - затемнення правої нижньої частки. Ваш діагноз?


A. *

Пневмонія нижньої частки,


B.

Ексудативний плеврит


C.

Грипозна пневмонія


D.

Абсцедуюча пневмонія


E.

Аспіраційна пневмонія


298.

У хворого 48 років спостерігається підвищення температури тіла до 39 °С, кашель з відходженням гнійного харкотиння, виражена слабкість, задишка, біль у грудній клітці під час дихання. Аускультативно - вкорочення перкуторного звуку у нижніх відділах лівої легені, дрібнопухирцеві вологі хрипи. Який діагностичний прийом є найбільш важливим для встановлення діагнозу?


A. *

Рентгенологічне обстеження ОГК


B.

Спірографія


C.

Пневмотахометрія


D.

Бронхографія


E.

Аналіз харкотиння на мікрофлору


299.

Хвора К. скаржиться на напади ядухи, що виникають 1-2 рази на тиждень, нічні симптоми - 2 рази на місяць та частіше. У хворого порушений нічний сон внаслідок нападів ядухи. ОФВ1 > 80 % від належного. Який діагноз ви виставите хворому, враховуючи вищенаведені ознаки?


A. *

Легка персистуюча БА


B.

Інтермітуюча БА


C.

Середньоважка БА


D.

Важка БА


E.

Астматичний статус


300.

Хвора 32 років, скаржиться на кашель, задишку при фізичному навантаженні, локальні болі в області серця, загальну слабість. 10 років страждає ХОЗЛ. При аускультації легень - сухі розсіяні, свистячі хрипи. Систолічний тиск у легеневій артерії склав 50 мм рт. ст. Для лікування доцільно призначити:


A. *

Еуфілін


B.

Бромгексин


C.

Кофеїн


D.

Преднізолон


E.

Атропін


301.

Чоловік М., відпочиваючи влітку на Кіпрі, зупинився у 5-зірковому готелі. Через 3 тижні перебування раптово, без видимої причини, з'явилися сильні головні болі, болі у м'язах, суглобах, сухий кашель, помірна задишка, болі в грудній клітці. Рентгенологічно: інфільтрація легеневої тканини. В аналізі крові: абсолютна лімфопенія на тлі помірного лейкоцитозу. Найбільш імовірний етіологічний фактор пневмонії:


A. *

Легіонела



написать администратору сайта