Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница25 из 68
1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   ...   68
1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   ...   68

Цефазолін


C.

Гентаміцин


D.

Еритроміцин


E.

Амоксиклав


330.

Чоловік 32 років, занедужав гостро з лихоманки до 39 °С, кашлю, болю під правою лопаткою при вдиху і кашлі. Через 3 дні наросла задишка у спокої до 32/хв. Донизу від кута правої лопатки перкуторно визначається тупий звук, ослаблене голосове тремтіння, дихальні шуми не вислуховуються. Найбільш ефективним методом лікування є:


A. *

Плевральна пункція


B.

Призначення фуросеміду


C.

Суворий постільний режим


D.

Призначення цефалоспорину


E.

Призначення анальгетиків


331.

Хвора 40 p., скаржиться на приступ ядухи, який триває більше 12 год, сухий кашель. Неодноразово застосовувала сальбутамол, інтал але без ефекту. Об'єктивно: сидить, спираючись на стіл. Ціаноз обличчя, акроціаноз. Периферичних набряків немає. Дихання поверхневе, за-труднене, місцями не вислуховується; розсіяні хрипи, значно подовжений видих. Тони серця приглушені, тахікардія. Пульс - 112/хв., AT - 110/70 мм рт. ст. Печінка біля краю реберної дуги. Який попередній діагноз?


A. *

Астматичний статус


B.

ХОЗЛ


C.

Бронхіальна астма середньої тяжкості


D.

Аспірація стороннього тіла


E.

Серцева астма


332.

У хірургічне відділення доставлений хворий Р. 39 років, прооперований із приводу апендициту. Через 4 доби з'явилися рецидивуючі озноби, кашель, задишка, лихоманка - 38,5 °С,лейкоцитоз з паличкоя-дерним зсувом. На рентгенограмі виявлено інфільтративне вогнище в нижній частці правої легені. Який стан розвинувся у хворого?


A. *

Нозокоміальна праобічна пневмонія


B.

Інфаркт легені


C.

Негоспітальна пневмонія


D.

Абсцес легені


E.

Туберкульоз легень





333.

На рентгенограмах хворої 33 p., що скаржиться на підвищення температури тіла і кашель з харкотинням, у 10 сегменті лівої легені була виявлена кільцеподібна тінь діаметром 8 см із товстою стінкою і горизонтальним рівнем між тінню і просвітлінням. Решта легеневих тканин - без особливостей. Що може бути субстратом вищеописаної тіні?


A. *

Дренований абсцес


B.

Туберкульозна каверна


C.

Туберкулома


D.

Гангрена легені


E.

Бронхоектази


334.

.На диспансерному обліку в сімейного лікаря перебуває хвора М., 42 років, яка скаржиться на задишку, кровохаркання, відчуття важкості у правому підребер'ї, набряки стоп. Хворіє з 20-річного віку. У дитинстві часто хворіла на ангіну. Об'єктивно: під час аускультації — у нижніх відділах легенів вислуховуються вологі хрипи, тони серця аритмічні, посилений І тон над верхівкою серця, у цьому
місці визначається пресистолічний шум, акцент II тону над легеневою артерією. ЧСС становить 80—92—110 за 1хв. ЕКГ: відсутній зубець Р, тривалість інтервалів R—R ріна, електрична вісь серця відхилена вправо. Дані ЕхоКГ-дослідження: фракція викиду — 39 %, діаметр лівого передсердя — 6 см, діаметр лівого шлуночка — 5 см. Про яку набуту ваду серця йдеться:


A.

комбіновану мітральну ваду з переважанням недостатності;


B.

комбіновану мітральну ваду з переважанням стенозу;


C. *

мітральний стеноз — «чистий»;


D.

мітральну недостатність;


E.

поєднану мітрально-аортальну ваду серця


335.

Хворий Н., 27 років, скаржиться на задишку, запаморчення та епізоди непритомності під час фізичних навантажень. Сімейний лікар звернув увагу на блідість шкіри, малий і частий пульс, низький АТ — 90/60 мм рт. ст. Під час аускультації серця у другому міжребровому проміжку справа вислуховується виражений систолічний шум, пальпаторно визначається систолічне тремтіння грудної клітки, що нагадує котяче муркотіння.Сімейний лікар встановив такий діагноз:


A.

мітральна недостатність;


B.

аортальна недостатність;


C.

мітральний стеноз III ступеня;


D. *

аортальний стеноз;


E.

недостатність клапана легеневої артерії?


336.

Хворий І., 36 років, звернувся до дільничного терапевта зі скаргами на задишку, серцебиття, швидку втомлюваність, кровохаркання. Об'єктивно: на щоках рум'янець із ціанотичним відтінком, який посилюється під час фізичного навантаження; під час аускультації: над верхівкою сеця посилений І тон, пресистолічний шум, над аортою виначається систолічне дрижання пальпаторно і систолічний шум аускультативно; ЧСС — 80 за 1 хв, ритм правильний,АТ — 100/60 мм рт, ст.Дільничний терапевт направив хворого на ехокардіографічне дослідження після встановлення попереднього діагнозу:


A.

мітральний стеноз у поєднанні з аортальною недостатністю;


B.

комбінована аортальна вада з переважанням недостатності;


C.

мітрально-трикуспідальний стеноз;


D. *

мітрально-аортальний стеноз;


E.

мітрально-аортально-трикуспідальний стеноз





337.

Сімейний лікар звернула увагу на дівчинку 12 років, яка відставала у фізичному розвитку, швидко втомлювалася,скаржилася на відчуття нестачі повітря. Дівчинка бліда,пальці кистей малі, у другому міжребровому проміжку зліва виявляється пульсація легеневої артерії, у цьому місці визначаються розщеплення II тону та систолічний^ шум. Лікар направила хвору на ехо- та електрокардіографічне дослідження з діагнозом:


A.

природжена вада серця — дефект міжшлуночкової перегородки


B.

природжений синдром пролабування мітрального клапана"


C.

природжена вада серця — відкрита артеріальна протока;


D.

природжена вада серця — дефект міжпередсердної перегородки


E.

коарктація аорти


338.

Хворий 17 років на призовній комісії поскаржився на шум в ухах, який підсилюється при фізичному навантаженні. При аускультації вислуховувся діастолічний шум над аортою. На обзорній рентгенограмі органів грудної порожнини тінь серця аортальної конфігурації, збільшені дуга аорти та лівого шлуночка. Легеневий малюнок не змінений. Пульсація аорти підсилена. Виявлені рентгенологічні зміни найбільш ймовірно відповідпють:


A. *

Аортальна недостатність


B.

Атеросклерозу аорти


C.

Гіпертонічній хворобі


D.

Декстрапозиції аорти


E.

Коарктації аорти


339.

У спортсмена 20 років при ехокардіографічному дослідженні виявлено маленький дефект у м’язовій частині міжшлуночкової перетинки зі скидом крові зліва направо. Які дані попереднього клінічного обстеження могли б свідчити про таку ваду серця?


A.

Грубий систолічний шум по лівому краю грудини


B.

Дифузний ціаноз при фізичному навантаженні


C. *

Акцент ІІ тону над легеневою артерією


D.

Пальці – “барабанні палички”


E.

Епігастральна пульсація правого шлуночка


340.

Хворий К., 37 років, скаржиться на апатію, зниження пам’яті, головний біль, мерзлякуватість, відсутність апетиту, закрепи. Вказані скарги наростали поступово впродовж 2-х років. Вага збільшилась на 8 кг. Об’єктивно: шкіра бліда, холодна на дотик, обличчя гіпомімічне. Говорить повільно, язик збільшений, з відбитками зубів по краях. АТ – 104/68 мм рт.ст. Пульс – 54/хв. Ваш попередній діагноз?


A. *

Гіпотиреоз


B.

Тиреотоксикоз


C.

Синдром Іценка-Кушинга


D.

Аліментарно-конституціональне ожиріння


E.

Гіпоталамічне ожиріння


341.

Хвора П., 32 років, скаржиться на постійну роздратованість, серцебиття, біль в очах, сльозотечу, схуднення на 10 кг за 4 місяці. Об’єктивно: шкіра тепла, волога, легкий екзофтальм, наявні симптоми Грефе, Кохера, Мебіуса. Щитоподібна залоза дифузно збільшена, не видно при ковтанні, неболюча. Пульс – 108/хв, АТ – 140/66 мм рт.ст. Дрібний тремор пальців рук. Ваш діагноз?


A.

Гострий тиреоїдит


B.

Вузловий токсичний зоб


C. *

Дифузний токсичний зоб


D.

Неврастенія


E.

Підгострий тиреоїдит





342.

Хворому П., 40 років, встановлено діагноз: «Ревматизм, неактивна фаза. Аортальна недостатність III стадії,часті епізоди серцевої астми. Хронічна застійна серцева недостатність ПА стадії, систолічний варіант, III функціональний клас».Яке лікування показане хворому:


A.

консервативне — медикаментозне;


B. *

протезування клапана аорти;


C.


написать администратору сайта