Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница28 из 68
1   ...   24   25   26   27   28   29   30   31   ...   68
1   ...   24   25   26   27   28   29   30   31   ...   68

E.


Фіброеластоз


369.

У хворої В. 18 р. дифтерія ротоглотки, плівчаста форма, тяжкий перебіг. На 6 день хвороби з’явився біль у ділянці серця, серцебиття. PS 120 за хв., систолічний шум на верхівці серця. На ЕКГ- неповна блокада лівої ніжки пучка Гіса. Про яке ускладнення треба думати?


A.

Міокардит


B.

Міокардіодистрофія


C.

Інфаркт міокарда


D.

Гостра серцево-судиння недостатність


E.

Стеноз мітрального клапана


370.

Хвора В. 65 років поступила в клініку з повторним трансмуральним інфарктом міокарда. Через 6 днів від початку захворювання з’явились інтенсивний біль у ділянці серця, задуха, знизився артеріальний тиск. При обстеженні було виявлено грубий систолічний шум над верхівкою серця з епіцентром у IV міжребер’ї зліва, який раніше не вислуховувався. Яке ускладнення виникло у хворої ?


A. *

Розрив міжшлуночкової перетинки


B.

Гостра аневризма серця


C.

Розшаровуюча аневризма серця


D.

Інфаркт правого шлуночка


E.

Розрив зовнішньої стінки серця





371.

Хвора З., 30 років, скаржиться на постійний головний біль, виражену загальну слабкість, збільшення маси тіла, порушення менструального циклу, посилення оволосіння тіла. Об’єктивно: зріст – 160 см, вага – 90 кг. Розподіл жирової тканини нерівномірний. Широкі червоні стриї на грудях, животі, стегнах, гіпертрихоз. АТ – 180/100 мм рт.ст. У крові: підвищений рівень адренокортикотропного гормону. Глюкоза крові натще – 7,0 ммоль/л. На рентгенограмі черепа – остеопороз стінки турецького сідла. Який діагноз найбільш вірогідний?


A.

Феохромоцитома


B.

Синдром Іценко-Кушинга


C.

Гіпоталамічний синдром


D. *

Хвороба Іценко-Кушинга


E.

Аліментарне ожиріння


372.

Жінка 24 років скаржиться на постійний ниючий біль в ділянці серця, задишку при невеликому фізичному навантаженні, серцебиття, підвищення температури тіла до 37,2 (С. Симптоми з’явились через 2 тижні після перенесеного грипу. Об’єктивно: границі серця помірно зміщені вправо та вліво, I тон послаблений, короткий систолічний шум на верхівці. Над легенями везикулярне дихання. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Інфекційно-алергічний міокардит


B.

Ревматизм, недостатність мітрального клапану


C.

НЦД по кардіальному типу


D.

Гострий перикардит


E.

Пневмонія


373.

У хворого М., 50 р., відмічається задишка при фізичному навантаженні, періодична втрата свідомості. Аускультативно – систолічний шум в ІІІ міжребер‘ї зліва від грудини. При УЗД серця – aсиметрична гіпертрофія ЛШ, його діастолічна дисфункція з деяким зменшенням порожнини. Спостерігається передньо-систолічний рух передньої стулки мітрального клапану. Яка патологія у хворого?


A. *

Гіпертрофічна кардіоміопатія


B.

Рестриктивна кардіоміопатія


C.

Дилятаційна кардіоміопатія


D.

Постінфарктний міокардіосклероз


E.

Стеноз вустя аорти


374.

Хворий К.,16 років, скаржиться на задишку в спокої, набряки ніг. Ціаноз обличчя, шиї. На обліку у кардіолога з приводу вродженої вади серця. Права межа відносної серцевої тупості в ІV межребір’ї на 2 см зовні від края грудини, систолічне тремтіння та грубий пансистолічний шум в ІІ міжеребір’ї ліворуч, в ІV точці – зникаючий голосистолічний шум. Яка вроджена вада серця має місце у хворого?


A.

Вроджений стеноз легеневої артерії


B.

Недостатність тристулкового клапана


C.

Дефект міжпередсердної перетинки


D. *

Дефект міжшлуночкової перетинки


E.

Незрощення Баталлова протока


375.

Хворий 32 років звернувся з скаргами на перебої в роботі серця, запаморочення, задишку при фізичному навантаженні. До цього часу не хворів. Об-но: пульс-74 за 1 хв., ритмічний. АТ–130/80 мм.рт.ст. Ліва межа відносної тупості серця на 2 см зовні від середино-ключичної ліній. При аускультації перший тон нормальної звучності, систолічний шум. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночку, ознаки порушення реполяризації в I, V5, V6 відведеннях. ЭхоКГ – асиметрична гіпертрофія міжшлуночкової перегородки до 1,5 см. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Гіпертрофічна кардіоміопатія.


B.

Стеноз гирла аорти


C.

Гіпертонічна хвороба.





D.

Інфаркт міокарду.


E.

Коарктація аорти


376.

Хворий 37 років звернувся з скаргами на задишку при незначному фізичному навантаженні, напади інспіраторної задишки в горизонтальному положенні, набряки на ногах, біль в правому підребір”ї. Хворіє з дитинства. Об-но: пульс-84 за 1 хв., ритмічний. АТ–130/80 мм.рт.ст. Права межа відносної тупості серця на 2,5 см зовні від грудини. При аускультації перший тон нормальної звучності, систолічний шум на легеневій артерії, по правому краю грудини. На ЕКГ – гіпертрофія правого шлуночку, ознаки блокади правої ніжки пучка Гіса. ЕхоКГ- гіпертрофія і дилятація правого шлуночку . Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Стеноз легеневої артерії.


B.

Гіпертрофічна кардіоміопатія.


C.

Недостатність мітрального клапану.


D.

Інфаркт міокарду.


E.

Коарктація аорти.


377.

У хворого 40 р. на ЕхоКГ порожнина лівого передсердя 5,0; мітральний клапан фібрознозмінений, передня стулка “П-подібна”, задня підтягнута до передньої, однонаправлений їх рух. ЗАПИТАННЯ. Зробіть ЕхоКГ висновок


A.

Аортальний стеноз.


B.

Недостатність аортальних клапанів.


C.

Недостатність мітрального клапана


D. *

Мітральний стеноз.


E.

Комбінована мітральна вада.


378.

У хворого 50 р., у якого вислуховується грубий систолічний шум над верхівкою без іррадіації, на ЕхоКГ виявлено; ліве передсердя 4,5, лівий шлуночок (КДР)-7,0., гіперкінез МШП і ЗСЛШ, сепарація стулок МК, збільшення амплітуди руху ПСМК. ЗАПИТАННЯ. Зробіть ЕхоКГ висновок.


A.

Аортальний стеноз.


B.

Недостатність аортальних клапанів


C. *

Недостатність мітрального клапана.


D.

Мітральний стеноз


E.

Комбінована мітральна вада.


379.

.До терапевтичного відділення поступив хворий С., 23 років, зі скаргами на біль у ділянці серця ниючого характеру, який є досить тривалим. Часом він більш інтенсивний або посилюється після приймання нітрогліцерину. Турбують також задишка, напади запаморочення, непритомності. Аус-культативно: пізній систолічний шум над верхівкою серця. На ЕКГ — гігантські, глибиною більше ніж 10 мм негативні зубці Т у відведеннях У5 — Ув, . ЕхоКГ: співвідношення товщини міжшлуночкової перегородки до товщини задньої стінки лівого шлуночка > 2,3, фракція викиду 70 %, систолічний рух передньої стулки мітральпого клапана до-переду. Допплєр-ЕхоКГ: підвищений субаортальний градієнт систолічного тиску в лівому шлуночку. Найбільш імовірний діагноз:


A.

підгострий інфаркт міокарда;


B.

міокардит Фідлера;


C.

хронічна аневризма лівого шлуночка;


D. *

гіпертрофічна кардіоміопатія з обструкцією;


E.

рестриктивна кардіоміопатія?





380.

У приймальне відділення доставлено хворого Д.,22 років. Стан важкий. Блідий, на обох передпліччях сліди від ін'єкцій (хворий не заперечує вживання наркотиків),температура тіла — 39 °С, сильний озноб, ЧСС — 100— 110 за 1 хв, АТ — 90/60 мм рт. ст. У легенях вислуховуєтьсяослаблене везикулярне дихання. Над проекцією тристулкового клапана вислуховується грубий систолічний шум.Печінка на 4 см виступає з-під краю ребрової дуги. ДаніЕхоКГ: транстрикуспідальна регургітація, вегетації на тристулковому клапані, фракція викиду — 29 %.Найбільш імовірний діагноз:


A.

поворотний ревмокардит;


B.

білатеральний інфекційний ендокардит;


C. *

інфекційний ендокардит правих відділів серця;


D.

дилатаційна кардіоміопатія;


E.

міокардит Фідлера


381.

Хворий Т., 16 років, госпіталізований зі скаргами на ви
ражену задишку, серцебиття, збільшення живота, загальну слабкість. З анамнезу життя: в місяців тому раптово помер його 17-річний брат. Об'єктивно: значне відставання у фізичному розвитку, шкіра бліда, під час аускультації у легенях нижче від кутів лопаток дихання відсутнє; тони серця ослаблені, вислуховується систолічний шум з епіцентром у точці Боткіна, ЧСС — 130 за 1 хв; асцит. Рентгенологічно: ознаки кардіомегалії, наявна рідина в обох плевральних порожнинах. ЕхоКГ: фракція викиду — 27 %, діаметр лівого шлуночка 9 см, товщина задньої стінки лівого шлуночка — 0,65 см.Найбільш імовірний діагноз:


A.

ексудативний перикардит;


B.

інфекційно-алергійний ревмокардит;


написать администратору сайта