Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница36 из 68
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   68
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   68


A.

Дисбіоз кишківника


B.

Синдром надмірного бактеріального росту


C.

Виразковий коліт


D.

Хвороба Крона


E. *

Антибіотикоасоційована діарея


473.

Хворий 41 року, поступив у хірургічне вiддiлення зi скаргами на болi в епiгастральнiй дiлянцi одразу після прийому їжi. При рентгенологiчному обстеженнi шлунок натщесерце мiстить секреторну рiдину, кiлькiсть якої в процесi обстеження збiльшувалась; в середнiй третинi тiла по малiй кривизнi визначається “нiша” розмiрами 0,5х0,7 см, оточена запальним валом, біль при пальпацiї черевної стінки в проекції “ніші”. Складки слизової потовщенi, звивистi. Перистальтика прискорена, евакуація вмісту шлунка не змінена. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Рак тiла шлунка.


B.

Дивертикул шлунка.


C.

Хронiчний ерозивний гастрит.


D.

Компенсований стеноз воротаря.


E. *

Виразкова хвороба шлунка.


474.

Хворий К., 32 років, знаходився на лікуванні в ревмовідділенні. Під час рентгенологічного обстеження серця з контрастованим стравоходом при тугому заповненні в середній третині стравоходу на задній стінці виявлений крайовий дефект наповнення з чітким овальним контуром розміром 1,7х1,2 см. Складки слизової оболонки збережені, огинають вказаний дефект, перистальтика і еластичність стінок не змінені. Скарг з боку травного каналу не пред'являв. Ваш діагноз.


A.

Рак стравоходу.


B.

Опік стравоходу.


C.

Дивертикул.





D.

Пухлина середостіння.


E. *

Доброякісна пухлина стравоходу.


475.

Хворий Г. скаржиться на відчуття важкості за грудиною та періодичне відчуття зупинки їжі, дисфагію. При рентгенологічному обстеженні барієвий контраст виявляє поодиноке мішкоподібне випинання передньоправої стінки стравоходу з рівними контурами та чітко окресленою шийкою. Ваш діагноз.


A.

Рак стравоходу.


B.

Кила стравохідного отвору діафрагми.


C.

Варикозне розширення вен стравоходу.


D.

Поліп стравоходу.


E. *

Дивертикул стравоходу.


476.

Хворий 46 рокiв на протязi 10 рокiв скаржится на перiодичний бiль в надчревнiй дiлянцi, вiдрижку повiтрям, iжою. Ендоскопiчно: блiдiсть слiзовоi оболонки, множеснi подушкоподiбнi виступи слизовоi оболонки,якi легко розправляються повiтрям. Ваш дiагноз?


A.

Рак шлунку.


B.

Полiпозний гастрит .


C.

Виразкова хвороба.


D.

Хронiчний атрофiчний гастрит.


E. *

Гiпертрофичний гастрит.


477.

Хвора Д., 25 років, звернулась до лікарні на 11 день хвороби зі скаргами на головний біль, нудоту, приступи трясучого ознобу та високої температури тіла, зниження якої супроводжувалось профузним потовиділенням. Відмічає, що було декілько подібних приступів. Об-но: Т-36 С. Склери і шкіра субіктеричні. Збільшені печінка та селезінка. Для подальшої діагностики необхідно призначити:


A.

Дослідження ліквору


B.

Бактеріологічне дослідження крові


C.

Бактеріологічне дослідження сечі


D.

Бактеріологічне дослідження випорожнень


E. *

Мікроскопію товстої краплі та мазків крові


478.

У хворого 37 рокiв пiсля 3-х мiсячного лiкування тубазидом з'явилися: адинамiя,жовтяниця,бiль у правому пiдребер'i. Печiнка збiльшена. В кровi пiдвищена активнiсть ферментiв АЛТ-в три раза, АСТ-в два раза. Бiлiрубiн кровi- 122мкмоль/л ( кон'югований -82, некон'югований-40). НВs-антиген не виявлений. Про яке захворювання iде мова?


A.

Цироз печiнки ( бiлiарний).


B.

Гострий вiрусний гепатит.


C.

Хроничний активний


D.

Калькульозний холецистит.


E. *

Гострий медикаментозний гепатит.


479.

Хворий 28 рокiв скажиться на вiдчуття важкостi у надчревнiй дiлянцi, нудоту, неприемний присмак у ротi, нестiйкий стiлець, схуднення. Хворiє 8 рокiв. При пальпацii незначно болючiсть у надчревнiй дiлянцi. Вiдсутнiсть вiльноi HCL в шлунковому соцi, Бiопсiя: в антральному вiддiлi -ознаки гiперплазii, дiлянки шлунковоi метаплазii, в iншiх вiддiлах-атрофiя залоз. Ваш дiагноз?


A.

Рак шлунку.


B.

Компенсований стеноз воротня.


C.

Хроничний панкреатит з зовнiшньосекреторною недостатнiстю.


D.

Гiпертрофiчний гастрит.


E. *

Антральний ригiдний гастрит.





480.

Хворий 24рокiв страждає неспецифичним виразковим колiтом протягом трьох рокiв.Лiкувався нерегулярно.Два днi тому при черговому загостреннi захворювання стан хворого рiзко погiршився: посилився бiль в животi, зменшилася частота стiльця, з'явилося зддутя живота, пiдвищилась температура тiла до39С.На оглядовiй рентгеноскопii черевної порожнини- ознаки мегаколону .Ваш дiагноз?


A.

Перфорацiя товстоi кишки.


B.

Рак товстоi кишки.


C.

Стриктури товстоi кишки.


D.

Запалення.


E. *

Токсична дилятацiя товстоi кишки.


481.

Хворий 32 рокiв скаржится на нiючий бiль в правому пiдребер'ї,нудоту, зниження апетиту. Початок захворювання пов'язує з апендектомiєю.Пiсля неї через 2 мiсяцi вперше з'явилася жовтяниця.Лiкувався в iнфекцiйному вiддiленнi.Через рiк став помiчати ниючий бiль в правому пiдребер'i, в аналiзах-пiдвищення рiвню бiлiрубiну.Ваш дiагноз?


A.

Калькульозний холецистит.


B.

Хвороба Жильбера.


C.

Гострий вiрусний гепатит.


D.

Хронiчний холангiт.


E. *

Хронiчний персистуючий гепатит.


482.

Хвора 46 рокiв скаржится на перiодичний приступоподiбний бiль в правому пiдребер'I,нудоту,гiркий присмак у ротi,схильнiсть до закрепiв.В анамнезi-жовтяниця.При пальпацii печiнка не збiльшена,болючiсть в точцi Кера позитивний симптом Ортнера.Пiд час дуоденального зондування порцiя В вiдсутня.При холецистографii жовчний мiхур не контрастуется.Ваш дiагноз?


A.

Гiперкiнетична гiпертонична дискiнезiя жовчного мiхура.


B.

Гiпокiнетична гiпотонична дискiнезiя жовчного мiхура.


C.

Хроничний гепатит .


D.

Хроничний панкреатит.


E. *

Хроничний холецистит с гiпертонусом сфiнктера Люткiнса.


483.

Хвора 40рокiв скаржится на рiзку слабiсть ,значне схуднення, посиленне випадiння волосся, кровоточивiсть ясен,порушення менструального циклу,бiль в кiстках та м'язах, рiдкий стiлець( 5-10 раз на добу), здуття живота, бурчання. Хворiє з дитинства. Об-но: язик вологий, сосочки сгладженнi, живiт помiрно вздут,бiльше навколо пупка. Данi копрограмми: виявлено багато жирних кiслот, сполучнотканнi волокна, клiтковина. Діагноз:


A.

Хронiчний колiт.


B.

Хвороба Кона


C.

Хвороба Уiпла.


D.

Неспецифичний виразковий колiт.


E. *

Хронiчний ентерит.


484.

Хворий 31 року поступив в клiнику со скаргами на спастичний бiль в животi, здуття живота, наявнiсть закрепiв(стiлець 1 раз на тиждень). Регулярно протягом 12 рокiв користуется послаблючими засобами або клизмами.Рентгенологично: наявнiсть рiзкого подовження та атонii сигмовидноi кишки.Ваш дiагноз?


A.

Синдром подразненоi товстоi кишки.


B.

Хвороба Гiршпрунга.


C.

Стриктура сигмовидноi кишки.


D.

Рак сигмовидноi кишки.


E. *

Долiхосигма





485.

Хворий 21 року поступив у клiнiку для уточнення дiагнозу.Скаржится на перiодичну жовтушнicть склер, яка виникає пiсля физичного навантаження, cтресових сiтуацiй. Жовтушнiсть супроводжуется вiдчуттям важкостi у правому пiдребер'ї, iнодi болем ноючего характеру,нудотою, блюванням.Також турбують загальна слабiсть,головний бiль.Печiнка та селезiнка не збiльшенi,Бiлiрубiн-67мкмоль/л(некон'югований-53,3мкмоль/л.Ваш дiагноз?


A.

Спадкова гемолiтична анемiя.


B.

Синдром Ротора.


C.

Хроничний холестатичний гепатит.


D.

Синдром Дабiна-Джонсона.



написать администратору сайта