Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница35 из 68
1   ...   31   32   33   34   35   36   37   38   ...   68
1   ...   31   32   33   34   35   36   37   38   ...   68
Лежачи на правому боці


D.

З розслабленням м”язів живота


E. *

У положенні лежачі на лівому боці


459.

Хвору 54 р. турбують періодичний біль в епігастрії, нудота, блювання, проноси. Об-но: зріст 167 см, маса тіла 54 кг. Язик потовщений, помірна болючість в епігастрії. ШОЕ 60 мм/год, альбуміни 29,5 \%, гама-глобуліни - 28 \%, бета-ліпопротеїди - 63 опт. од. Рентгенологічно - звуження воротаря, дуоденостаз, гіпотонія кишківника. Проба з метиленовим синім колір сечі не змінила. Який діагноз у хворої ?


A.

Виразкова хвороба шлунка





B.

Хвороба Крона


C.

Рак шлунка


D.

Неспецифічний виразковий коліт


E. *

Первинний ентеропатичний амілоїдоз


460.

Хвору 52 років турбує біль у животі після прийому їжі, вночі, який зменшується після дефекації, проноси, які з(являються після вживання цільного молока. Об-но: живіт м(який, здутий, чутливий при пальпації в зоні Поргеса. Печінка, селезінка не збільшені. При колоноскопії - гіперемія слизової оболонки товстої кишки. Який діагноз є найбільш імовірним ?


A.

Неспецифічний виразковий коліт.


B.

Хронічний ентерит.


C.

Рак шлунка


D.

Неспецифічний виразковий коліт


E. *

Лактазна недостатність


461.

У хворого 17 р. скарги на переймоподібний біль в животі, рідкі випорожнення до 6 разів/добу з домішками слизу та свіжої крові. Хворіє впродовж року. Схуд на 10 кг. Об-но: Ps – 94/хв, АТ – 100/70 мм рт.ст., t0 – 37, 40С. Живіт м’який, болючий по ходу товстої кишки, особливо зліва. Сигмовидна кишка спазмована. В крові: ер. – 3,2х1012/л, Нв – 92 г/л, лейк. – 10,6х109/л, ШЗЕ – 34 мм/год. Іригоскопія – товста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нечіткі, симптом “водопровідної труби”. Який найбільш ймовірний діагноз?


A.

Амебна дизентерія


B.

Хронічний ентероколіт


C.

Функціональна діарея.


D.

Целіакія.


E. *

Неспецифічний виразковий коліт


462.

Хвора 45 р. скаржиться на біль у епігастрії після фізич_ного навантаження, печію, тривалу гикавку, посилену салівацію. Об-но: ознаки гіпохромної анемії, позитивна реакція на приховану кров. Рентгенографія шлунка у положені хворого вниз головою - йде поступлення барієвої суміші у кардіальний відділ шлунка. Який діагноз є найбільш ймовірним?


A.

Гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка


B.

Піддіафрагмальний абсцес.


C.

Діафрагмальний плеврит.


D.

Дуоденогастральний рефлекс


E. *

Кила стравохідного отвору діафрагми.


463.

Хвора 21 р. скаржиться на біль по всьому животу, дефекацію до 20 разів на день з домішками крові, тенезми. Об-но: схуднення, болючість по ходу товстої кишки, помірна гепато- та спленомегалія. Нв – 98 г/л, ШОЕ – 24 мм/год, АлТ – 1,8 мкмоль/л, у калі – еритроцити, слиз у великій кількості. Який діагноз є найбільш ймовірним?


A.

Бацилярна дизентерія.


B.

Амебіаз.


C.

Гранульоматозний коліт.


D.

Хвороба Крона


E. *

Неспецифічний виразковий коліт


464.

Хворий страждає на виразкову хворобу шлунка більше 7 років. Останнє загострення почалось тиждень тому. З минулого вечора хворий відмічає зменшення больового синдрому. Загальний стан середньої важкості. Шкірні покриви бліді, вкриті холодним потом, АТ 105/70 мм рт.ст., ЧСС 105 за хв. Яке з наведених лдосліджень необхідно провести в першу чергу?


A.

Іонограми.


B.

Коагулограма.


C.

Аналіз шлункового вмісту.


D.

Дослідження на наявність Helicobacter pуlori.





E. *

Аналіз калу на приховану кров.


465.

Хворий страждає на виразкову хворобу шлунка більше 13 років, неодноразово лікувався з приводу загострень. Упродовж року відмічає відчуття важкості у шлунку, відрижку з неприємним запахом. За останні три дні декілька раз було блювання з’їденою неперевареною їжею. Який з наведених методів дослідження є найбільш інформативним для верифікації діагнозу?


A.

Ультрозвукове дослідження


B.

рН-метрія.


C.

Багатоетапне дуоденальне зондування.


D.

Дослідження на наявність Helicobacter pуlori.


E. *

Рентгенологічне дослідження


466.

У хворого після прийому бісептолу з'явилась олігурія, жовтяниця з вираженою блідістю шкіри та слизових оболонок, збільшилась селезінка,. ЗАК: Ер.-2,3х1012/л, Нв-62 г/л, К.п. 0,62, Le-14х109/л, ретикулоцити 24‰. Непрямий білірубін в сироватці крові 37 мкмоль/л. Сеча та кал темного кольору, підвищений рівень стеркобіліну. Який діагноз є найбільш ймовірним у даного хворого?


A.

Токсичний гепатит


B.

Гострий лейкоз


C.

Апластична анемія


D.

Вірусний гепатит


E. *

Гемолітична анемія


467.

Хворий Ф., 67 р. впродовж 34 років страждає на хронічний панкреатит. В останні 6 років відмічає зменшення больового синдрому, здуття живота, частий стілець (сіруватого кольору, блискучий, з домішками неперетравленої їжі) до 3-4 разів на добу, прогресуючу втрату ваги тіла. Зміна симптоматики у хворого обумовлена приєднанням:


A.

Внутрішньосекреторної недостатності підшлункової залози.


B.

Синдрому холестазу .


C.

Синдрому подразненого кішківника.


D.

Хронічного енетроколіту.


E. *

Зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози.


468.

Хвора Ш., 35 р., скаржиться на біль в епігастрії, що виникає вночі і зранку натще, та через 2 год. після прийому їжі, блювоту „кавовою гущею”, печію, періодичні запаморочення, загальну слабкість. Об-но: болючість в гастродуоденальній зоні, позитивний с-м Менделя. ЗАК: Нв - 92 г/л; Le - 8,4х109/л; ШЗЕ-22 мм/год; ЕФГДС: слизова шлунка гіперемована, багато слизу, виразковий дефект – 8 мм в цибулині ДПК, дно вкрите фібрином. Чим ускладнився перебіг захворювання?


A.

Пенетрація.


B.

Перфорація.


C.

Стеноз.


D.

Малігнізація.


E. *

Шлунково-кишкова кровотеча.


469.

Хв. Р., 39 р. Скарги на відчуття важкості, розпирання, ниючий біль в епігастрії після вживання їжі, відрижку повітрям, відсутність апетиту, схильність до проносів, загальну слабість. Об-но: живіт м’який, болючий в епігастрії. Кал рідкий, без домішок. ЕФГДС: слизова оболонка шлунка бліда, з ділянками гіперемії, стоншена. Морфологічно: лімфоцитарна інфільтрація з формуванням фолікулів, атрофія слизової оболонки дна шлунка. Найбільш ймовірний діагноз?


A.

Хронічний гастрит типу В


B.

Хронічний гастрит типу С


C.

Рак шлунка


D.

Хронічний панкреатит





E. *

Хронічний гастрит типу А


470.

Хв. К., 45 р. Скарги на біль в попереку, потемніння сечі, загальну слабкість, запаморочення, що виникли після лікування застуди аспірином та ампіциліном. Об-но: блідий, склери субіктеричні. ЧСС - 98 уд/хв. Печінка +2 см, селезінка +3 см, пальпаторно чутливі. ЗАК: ер. - 2,3*1012/л, Нв – 62 г/л, к.п. - 0,5, Le – 9,5*109/л, б - 0,5 \%, е - 3 \%, п – 6 \%, л - 25 \%, м – 7 \%, ШЗЕ – 38 мм/год, ретикулоцити – 24 \%. Біохімічний аналіз крові: заг. білірубін – 36, прямий, непрямий. Яке ускладнення виникло у хворого?


A.

Токсичний гепатит.


B.

Сечокам’яна хвороба.


C.

Лімфогрануломатоз.


D.

Пароксизмальна нічна гемоглобулінурія


E. *

Набута гемолітична анемія.


471.

Хворий Л. (56 роки) з декомпенсованим цирозом печінки під час обходу лікаря скаржиться на запаморочення, серцебиття, мерехтіння “мушок” перед очима, загальну кволість. Шкіра бліда, пульс 120 на хвилину, АТ 90/50 мм рт. ст.. Яке ускладнення вірогідніше всього має місце у пацієнта?


A.

Гепатоцелюлярна недостатність


B.

Печінкова енцефалопатія


C.

Гострий коронарний синдром


D.

Ні одне з названих ускладнень


E. *

Кровотеча з варікозно розширених вен стравоходу


472.

У хворого 33 років на 3 добу лікування гострого отиту цефтріаксоном у добовій дозі 2 грами з’явився рідкий стілець 5-6 разів на добу. Калові маси без домішок крові, слизу. Температура тіла 36,6. Реакція Грегерсена негативна. Бактеріологічне дослідження калу не виявило патогенних мікроорганізмів. Яка найбільш характерна причина діареї?


написать администратору сайта