Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница32 из 68
1   ...   28   29   30   31   32   33   34   35   ...   68
1   ...   28   29   30   31   32   33   34   35   ...   68

D.

Навантаження NaCl.


E.

Підвищення кортизолу крові.


419.

Хвора З., 38 років скаржиться на головний біль, приступи м'язевої слабкості, судоми, частий сечопуск. Об'єктивно: Рs- 80 уд за хв, задов.власт. АТ 160/120 мм рт ст. Ліва межа серця на 1,5 см назовні від середньоключичної ліній, акцент ІІ тону над аортою. Вміст калію в крові 2,8 ммоль/л. Яке захворювання найбільш ймовірно?


A. *

Гіперальдостеронізм (синдром Кона).


B.

Тетанія.


C.

Гіпертонічна хвороба.


D.

Гіперпаратиреоз.


E.

Нецукровий діабет.


420.

Чоловік 32 років, протягом року скаржиться на слабкість м'язів, спрагу, поліурію, головний біль. Об'єктивно: зріст – 180 см. Вага – 76 кг. ЧСС – 76/хв. АТ – 170/105 мм рт. ст. Шкіра звичайної вологості та кольору. Набряки відсутні. Гіпокаліємія, гіпернатріємія, гіпохлоремія. Питома вага сечі – 1007, реакція лужна, протеїнурія – 0,033 г/л. Найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Первинний гіперальдостеронізм


B.

Гіперпаратиреоз


C.

Гломерулонефрит


D.

Синдром Іценка - Кущинга


E.

Вторинний гіперальдостеронізм





421.

Хворий 42 років, скаржиться на періодичні стискаючі болі в ділянці серця, виражену слабкість у проксимальних м'язах кінцівок та судом, запаморочення на протязі 2 років. Об'єктивно: зріст – 176 см., вага – 80 кг. Межі серця зміщенні вліво. ЕКГ: синусовий ритм, косо-низхідне зниження сигмента ST у всіх відведеннях. Пульс – 92/хв. АТ – 190/100 мм рт. ст. Аналіз сечі за Зимницьким: поліурія, ніктурія з ізостенурією. Гіпоренінемія. Калій сироватки – 2,8 ммоль/л. Який діагноз у даного пацієнта?


A.

Гіперпаратиреоз


B.

Синдром Іценка - Кушинга


C. *

Первинний гіперальдостеронізм


D.

Есенціальна гіпертензія


E.

Феохромоцитома


422.

Хворий 30 років, скаржиться на різку м'язову слабкість, судоми у м'язах рук та ніг, спрагу, поліурію, ніктурію. Об'єктивно: АТ – 160/100 мм рт. ст. На ЕКГ – ознаки гіпокаліємії. УЗД: Збільшення правого наднирника. Визначте попередній діагноз:


A.

Феохромоцитома


B.

Синдром Іценка - Кушенга


C. *

Первинний гіперальдостеронізм


D.

Гіперпаратиреоз


E.

Гіпопаратиреоз


423.

Хвора М., 32 років, скаржиться на слабкість у м'язах, періодичні судоми, приступи різкої загальної слабкості, поліурію, ніктурію, підвищення АТ. Хворіє 8 місяців. Тони серця приглушені, акцент ІІ тону над аортою, АТ – 170/100 мм рт. ст., набряків немає. У крові: калій – 3,0 ммоль/л, глюкоза – 5,3 ммоль/л. В загальному аналізі сечі: лужна реакція сечі, білок – 0,066 г/л Л – 3-5 вп/з. Визначається гіпоізостенурія. Який з наступних діагнозів можливий у хворої?


A. *

Первинний гіперальдостеронізм


B.

Гіпопаратиреоз


C.

Гіперпаратиреоз


D.

Хвороба Іценка - Кушинга


E.

Феохромоцитома


424.

Хворий Д., 38 років, скаржиться на приступи м’зевої слабкості, парестезії м’язів нижніх кінцівок, періодичні судоми, поліурію, ніктурію, підвищення А/Т Хворіє 6 місяців. Об’єктивно: правильної статури, задовільне харчування. Шкіра нормальної вологості та кольору. Легені та органи черевної порожнини без особливостей. Тони серця приглушені, акцент ІІ-го тону над аортою. А/Т 180/110. Набряків немає. В загальному аналізі сечі: лужна реакція сечі, протеінурія, гіпоізостенурія. Б/Х крові: визначається К+ 3,2 ммоль/л. Який із наступних діагнозів можливий у данного хворого?


A.

Хвороба Іщенко-Кушінга.


B.

Глюкостерома.


C. *

Первинний альдостеронізм.


D.

Андростерома.


E.

Феохромоцитома


425.

У хворої М., 60 років, з тахісистолічною формою миготливої аритмії під час прибирання квартири раптово з'явився гострий біль у лівій половині грудної клітки, який супроводжувався задишкою, посинінням верхньої половини тулуба. Під час аускультації в другому міжребровому проміжку злі-ва — шум Грехема Стілла. ЕКГ: синдром SI-QIII. Найбільш імовірний діагноз


A.

гострий Q-інфаркт міокарда;


B.

розшаровуюча аневризма аорти;


C.

рефлюкс-езофагіт;


D. *

тромбоемболія лівої легеневої артерії;





E.

напад бронхіальної астми


426.

До терапевтичного відділення в ургентному порядку поступив хворий С, 59 років, таксист, в якого годину тому під час ремонту колеса автомобіля раптом з'явився сильний біль за грудниною, який іррадіював у міжлопаткову ділянку, обидві руки. Під час огляду шкіра бліда, холодна на дотик, волога, пульс майже не визначається, АТ — 60/40 мм рт. ст. Тони серця ослаблені, над аортою вислуховується систоло-діастолічний шум. Через короткий час біль з'явився в надчеревній ділянці, згодом — у попереково-крижовій ділянці та лівій нижній кінцівці. На ЕКГ — депресія сегмента SТ у відведеннях У3—Уу Найбільш імовірний діагноз:


A.

не-О-інфаркт міокарда;


B.

недостатність клапанів аорти;


C.

прогресуюча стенокардія;


D. *

розшаровуюча аневризма аорти;


E.

тромбоемболія легеневої артерії


427.

До терапевтичного відділення поступив хворий Г., 63 років, зі скаргами на біль у лівій половині грудної клітки,який триває впродовж тижня, поширюється в міжлопаткову ділянку, не зменшується після приймання нітрогліцерину, молсидоміну, атенололу. Біль посилюється в другій половині ночі, пальпаторно визначається на рівні ТНт — ТНу.На ЕКГ: ритм синусовий, неправильний (екстрасистолія), з ЧСС — 85 за 1 хв, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка, порушення процесу реполяризації. Лабораторні показники без
відхилень.Найбільш імовірний діагноз:


A.

стенокардія спокою;


B.

метаболічна кардіоміопатія;


C.

остеохондроз верхньогрудного відділу хребта;


D.

розшаровуюча аневризма аорти;


E.

тромбоемболія легеневої артерії?


428.

Хворий 57 років, протягом року відмічає появу стискаючого болю за грудиною в один і той самий час. Перкуторно - розширення меж серця вліво. Аускультативно - тони ритмічні, ослаблені, систолічний шум над верхівкою. Пульс - 68/хв., ритмічний, помірного напруження. Під час нападу зареєстровано інфарктоподібну криву, а через 20 хв. – нормальна ЕКГ. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

ІХС, стабільна стенокардія


B.

Гострий інфаркт міокарда


C.

Дилатаційна кардіоміопатія


D.

ІХС, вазоспастична стенокардія


E.

НЦД з кардіальним синдромом


429.

Під час чергового профілактичного медичного огляду у хворого 47 років, викладача вузу, за даними анкети Роуза запідозрена ІХС, стенокардія напруження. Виберіть показання для проведення хворому проби з дозованим фізичним навантаженням із наведених нижче:


A.

Наявність супутньої ендокринної патології


B.

Часті напади стенокардії


C.

Наявність ознак серцевої недостатності II ст.


D. *

Відсутність типового больового синдрому та змін ЕКГ у спокої


E.

Помірна артеріальна гіпертензія


430.

У хворого 72 років з гострим інфарктом міокарда при моніторуванні ЕКГ виявлено пароксизмальну шлуночкову тахікардію. В той же час у хворого розвинулася клініка гострої лівошлуночкової недостатності. AT - 90/50 мм рт. ст. Що є найбільш ефективним і безпечним у лікуванні хворого?


A. *

Електроімпульсна терапія


B.

Новокаїнамід


C.

Лідокаїн





D.

Кордарон


E.

Атропін


431.

У хворого Н., 69 років, який поступив до відділення інтенсивної терапії з діагнозом: ІХС. Нестабільна стенокардія (прогресуюча стенокардія — дестабілізація 5-й день). Кардіосклероз (дифузний); миготлива аритмія, тахісистолічна форма; хронічна застійна серцева недостатніст ПА стадії, систолічний варіант, III — // функціональнийклас, раптово з'явилися сильний біль у лівій половині грудноїклітки, серцебиття, протодіастолічний шум Грехема Стілла у другому міжребровому проміжку ліворуч від краю груднини, на ЕКГ — глибокі зубці S у відведеннях І, аVL та Q у відведеннях III та аУF, у відведенні У4 R=S.Яка причина погіршення стану хворого:


A.

інфаркт міокарда;


B.

синдром експансії інфаркту міокарда;


C.

феномен ремоделювання міокарда лівого шлуночка;


D.

розшаровуюча аневризма аорти


написать администратору сайта