Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница30 из 68
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   68
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   68
Зниження центрального венозного тиску.


E.

Нічого із переліченого


394.

Хворий, 35 років, скаржиться на болі за грудиною, давлючого характеру, втрату свідомості. Тони серця ритмічні. І тон збережений, систолічний шум над верхівкою. ЕхоКГ: гіпертрофія міжшлуночкової перетинки, фракція викиду – 80%. Який попередній діагноз?


A. *

ГКМП


B.

Інфаркт міокарда


C.

Тромбоемболія легеневої артерії


D.

Стенокардія


E.

ДКМП


395.

У студента 23-річного віку навесні з’явилися скарги на надмірну втомлюваність, свербіння та сухість шкіри, що значно посилюється після плавання у басейні. При огляді: атлетичної статури. Шкіра на дотик суха. Щитоподібна залоза не збільшена. Пуль – 62/хв. Зменшена звучність тонів серця. Спостерігається симетична в’ялість сухожилкових рефлексів. Холестерин плазми крові – 6,8 ммоль/л, глюкоза капілярної крові через 2 години після вживання 75 г глюкози – 6,2 ммоль/л, тиреотропін плазми крові – 10,92 мОД/л. Яке можливе захворювання у пацієнта?


A.

Весняний гіповітаміноз


B.

Порушення толерантності до глюкози


C.

Алергія до хлору у басейні


D.

Втома від надмірних тренувань


E. *

Гіпотиреоз


396.

Пацієнт Д. 35 років скаржиться на задишку, серцебиття при незначному навантаженні, набряки на ногах, важкість в правому підребер’ї. Вважає себе хворим протягом року, приймає фуросемід, максидомін, каптоприл. В анамнезі у 26 років переніс вірусний міокардит. Об’єктивно: ознаки серцевої недостатності, розширення меж серця; пульс – аритмічний 96/хв; на ЕКГ – миготлива аритмія. Які методи дослідження є найбільш інформативними для визначення функції міокарда?


A. *

Ехокардіографія


B.

Електрокардіографія


C.

Коронарографія


D.

Холтерівський моніторинг


E.

Велоергометрія


397.

Хворий А., 42 років, скаржиться на задишку, важкість в правому підребер’ї, набряки на гомілках. Хворіє впродовж 2 неділь, коли з’явились вищенаведені скарги. T - 36,2?С. Границі відносної серцевої тупості розширені в усі боки. Тони серця різко ослаблені. ЕхоКГ: збільшення порожнини лівого шлуночка, фракція викиду – 30%. Який попередній


A. *

Дилятаційна кардіоміопатія


B.

Ревматизм


C.

Ішемічна хвороба серця


D.

Гіпертрофічна кардіоміопатія


E.

Міокардит





398.

Хворий 76 років, страждає цукровим діабетом 1 типу середньої ступені важкості. Ускладнень діабету немає. Отримує вранці - 6 од. "Актрапіду" і 20 од. "Монотарду", а ввечері - 4 од. "Актрапіду" і 12 од. "Монотарду". Об'єктивно: зріст - 179 см, вага - 80 кг. Глікемічний профіль натще - 6,6 ммоль/л, 13.00 - 7,6 ммоль/л, 18.30 -7,9 ммоль/л, 22.00 - 7,2 ммоль/л. Діурез - 1,7 л. Глюкозурія - 5 г/л, порція - 300 мл, 0,1% цукру. Яка тактика подальшого лікування?


A.

Збільшити дозу "Монотарду" ввечері


B.

Збільшити дозу "Монотарду" вранці


C.

Додатково ввести короткий інсулін в обід


D. *

Залишити дозу препаратів незмінною


E.

Збільшити дозу вранці і ввечері інсуліну "Актрапід"


399.

Під час огляду пацієнта 38 років виявлено ослаблення І тону, систолічний шум дуючого характеру над верхівкою, що поширюється в аксілярну ділянку, займає майже усю систолу. З анамнезу - в дитинстві переніс гострий поліартрит. На ЕКГ - зубець Р = 0,12 c двогорбий у І,ІІ, V6 відведеннях, а P V1 (+-) з поглибленою негативною фазою. На ФКГ - амплітуда І тону на верхівці знижена, реєструється високоамплітудний, середньочастотний систолічний шум убуваючий, зв'язаний з І тоном, займає 2/3 систоли, з епіцентром над верхівкою. Який діагноз найбільш вірогідний ?


A.

Субаортальний стеноз.


B.

Ішемічна хвороба серця.


C. *

Ревматизм, недостатність мітрального клапана.


D.

Ревматизм, аортальний стеноз.


E.

Функціональний шум


400.

Хворий М., 40 років, вчитель. Звернувся до поліклініки для профілактичного огляду. В анамнезі часті ангіни, гострий поліартрит в дитинстві. Об'єктивно: Шкірні покриви бліді, АТ - 140/50 мм рт.ст. Пульс - 96 уд/хв, ритмічний. Розміри серця розширені вліво, над верхівкою I тон ослаблений, в т. Боткіна діастолічний шум. Який діагноз найбільш вірогідний ?


A.

Гіпертрофічна кардіоміопатія.


B.

Ішемічна хвороба серця.


C.

Ревматизм, недостатність мітрального клапана.


D. *

Ревматизм, недостатність аортального клапана.


E.

Відкритий Баталів проток


401.

Хвора 44 років скаржиться на тривалий колючий біль у ділянці серця зліва від груднини, запаморочення, парестезії, пітливість, безсоння, порушення менструального циклу. Хворіє впродовж року. Об-но: Емоційна лабільність. Межі серця не змінені. ЧСС-98 за хв. АТ-140/85 мм рт.ст. Тони серця ритмічні, помірний систолічний шум над верхівкою. ЕКГ: ритм синусовий, стійкі негативні зубці Т в V1-V4, які зникають при проведенні обзиданової та калієвої проб. Найбільш імовірний дагноз:


A. *

Дисгормональна міокардіопатія


B.

ІХС. Стенокардія напруги, II ФК


C.

Вегето-судинна дистонія за кардіальним типом


D.

Інфекційно-алергічний міокардит


E.

Ревматизм, латентний перебіг, ревмокардит


402.

У хворої Т., 30 років через 1,5 тижня від початку захворювання важким грипом виникли пекучий біль у ділянці серця, задишка, серцебиття, перебої в роботі серця. Об-но: акроціаноз, АТ-90\70 мм рт.ст, ЧСС-96 за хв. Тони серця глухі, над верхівкою систолічний шум. ЕКГ: вольтаж зубців значно зменшений, повна блокада ЛНПГ, поодинокі шлуночкові екстрасистоли. В крові значна еозинофілія. Ваш попередній діагноз?


A. *

Міокардит


B.

Перикардит


C.

Кардіоміопатія


D.

Ревмокардит





E.

Стенокардія


403.

Хворий 32 років звернувся з скаргами на перебої в роботі серця, запаморочення, задишку при фізичному навантаженні. До цього часу не хворів. Об-но: пульс-74 за 1 хв., ритмічний. АТ–130/80 мм.рт.ст. Ліва межа відносної тупості серця на 2 см зовні від середино-ключичної ліній. При аускультації перший тон нормальної звучності, систолічний шум. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночку, ознаки порушення реполяризації в I, V5, V6 відведеннях. ЭхоКГ – асиметрична гіпертрофія міжшлуночкової перегородки до 1,5 см. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Гіпертрофічна кардіоміопатія.


B.

Стеноз гирла аорти


C.

Гіпертонічна хвороба.


D.

Інфаркт міокарду.


E.

Коарктація аорти


404.

У приймальне відділення доставлено хворого Д.,22 років. Стан важкий. Блідий, на обох передпліччях сліди від ін'єкцій (хворий не заперечує вживання наркотиків),температура тіла — 39 °С, сильний озноб, ЧСС — 100— 110 за 1 хв, АТ — 90/60 мм рт. ст. У легенях вислуховуєтьсяослаблене везикулярне дихання. Над проекцією тристулкового клапана вислуховується грубий систолічний шум.Печінка на 4 см виступає з-під краю ребрової дуги. ДаніЕхоКГ: транстрикуспідальна регургітація, вегетації на тристулковому клапані, фракція викиду — 29 %.Найбільш імовірний діагноз:


A.

ревмокардит;


B.

білатеральний інфекційний ендокардит;


C. *

інфекційний ендокардит правих відділів серця;


D.

дилатаційна кардіоміопатія;


E.

міокардит Фідлера


405.

Хворий С., 35 р., скаржиться на задишку при незначному фізичному навантаженні, масивні набряки ніг та поясниці, серцебиття. Захворів біля 2-х місяців назад, початок захворювання ні з чим не пов‘язує. Об‘єктивно: стан хворого тяжкий. Положення ортопное, анасарка, асцит. Пульс 90-100 за хв, миготлива аритмія. Ліва межа серця – по передній пахвовій лінії, права – на 2 см назовні від правого краю грудини. Тони серця ослаблені, на верхівці серця і над мечоподібним відростком вислуховується систолічний шум різної інтенсивності. АТ 105/65 мм рт. ст. Перкуторно – вкорочення нижче кута лопатки з обох сторін, дихання відповідно вкороченню ослаблене. Печінка методом балотуючої пальпації – на 9 см нижче правої реберної дуги. Температура тіла 36,4оС. Ваш діагноз?


A.

Застійна дилятаційна кардіоміопатія


B.

Ексудативний перикардит


C.

Гострий гломерулонефрит


D.

Ішемічна хвороба серця


E.

Комбінована мітральна вада ревматичної етіології


406.

Чоловік, 52 років, будівельник, протягом 3-4 років скаржиться на біль в ділянці серця, особливо вночі, який не знімається нітрогліцерином; задишку, кашель, серцебиття і перебої в роботі серця, набряки на ногах. Погіршення самопочуття з’являється на 2-3 день після вживання алкоголю. Об’єктивно: ортопное, одутловатість обличчя. Пульс 98/хв. Межі серця розширені вліво на 2 см. На верхівці серця І тон ослаблений, вислуховується систолічний шум. При аускультації легень вислуховується вологі незвучні хрипи над задньо-боковими відділами. Нижній край печінки пальпується на 5 см нижче правої реберної дуги. Набряки на гомілках. ЕКГ: зниження вольтажу QRS, фібриляція передсердь, тахісистолічна форма. Визначте попередній діагноз.


написать администратору сайта