Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница38 из 68
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   ...   68
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   ...   68

Хвора 58 років знаходилась в інфекційний лікарні з приводу менінгококцемії, отримувала лікування пеніциліном і преднізолоном протягом 7 тижнів. Стан хворої покращився. Однак, виникли прояви афтозного стоматиту, біль в животі, здуття, рідкий стул з домішкою слизу та крові. З чим пов’язані нові клінічні прояви?


A.

Гострою дизентерією


B.

Черевним тифом


C.

Гострим сальмонельозом


D.

Ешеріхіозом


E. *

Антибіотикоасоційованим ентероколітом


501.

Хворий 55 років скаржиться на сильні болі в животі, що мають опоясничний характер у верхній частині, постійну нудоту, блювоту, що не приносить полегшення. Захворіло раптово після перевантаження жирною їжею. Встановлено попередній діагноз гострого панкреатиту. Які методи є ведучими для підтвердження діагнозу?


A.

Загальний аналіз крові, сечі.


B.

Білірубін крові.


C.

Холестерин крові.


D.

Оглядовий рентген живота.


E. *

Діастаза крові і сечі.


502.

Хворий Я. 34 років скаржиться на біль за грудниною з ірадіацією у шию, що зростає при рухах, неможливість ковтання. Об’єктивно: блідість, підшкірна емфізема на шиї, нерухоме положення голови, біль при натисканні на нижній край груднини. Напередодні була проведена фіброгастродуоденоскопія. Назвіть можливі причини патологічного стану.


A.

Дивертикул стравоходу .


B.

Стенокардія


C.

Пухлина межистіння.


D.

Виразкова хвороба..


E. *

Розрив стравоходу.


503.

Жінка 42 років (індекс Кетле 32) скаржиться на тупі, ниючі болі в правому підребер’ї, періодичні лихоманки, підвищення температури тіла до 37,2° у вечірні години. Мати страждала цукровим діабетом та гіпертонічною хворобою. При обстеженні склери субіктеричні, при пальпації живота відмічається болючість у правій підреберній ділянці. Яке ймовірне захворювання у даної хворої?


A.

Хронічний гепатит


B.

Гострий панкреатит


C.

Цукровий діабет


D.

Хронічний панкреатит


E. *

Хронічний холецистит у фазі загострення


504.

Хворий 25 років поступив у терапевтичне відділення зі скаргами на болі в епігастральній ділянці, що виникають через 1,5-2 години після прийому їжі, інколи натще, періодичну блвоту, що приносить полегшення, печію, відчуття “кислоти” у роті, закрепи. Хворіє близько 3-х років. Стан погіршується весною та восени. Загальний стан задовільний. Апетит добрий, живіт м’який, болісний в епігастральній ділянці праворуч від серединної лінії. Симптом Менделя позитивний. При яких патологічних станах визначається позитивний симптом Менделя?


A.

Гострий гастрит.


B.

Кишкова непрохідність.


C.

Гострий ентероколіт.


D.

Гострий гепатит.


E. *

Виразкова хвороба 12-палої кишки.





505.

У хворого 39 років скарги на постійні тупі болі в епігастрії в обох підребер’ях з іррадіацією в спину, які посилюються після їжі. Турбує здуття живота, часті випорожнення з домішками неперетравленої їжі. Хворіє більше 5 років, схуднув на 10 кг. Зловживає алкоголем. Об’єктивно: помірне здуття живота, болючість в зоні Шоффара, точках Дежардена, Мейо-Робсона. Який з перерахованих методів дослідження буде найбільш інформативним для підтвердження функціональної недостатності ураженого органа?


A.

Копроцитограма


B.

Ретроградна панкреатохолангіографія


C.

Амілаза сечі


D.

Амілаза крові


E. *

Секретин-панкреозиміновий тест


506.

Жінка 49 років скаржиться на появу після виробничих та сімейних конфліктів спастичних болів внизу живота, які турбують хвору впродовж 20 років. Нічних болів не спостерігає. Апетит нестабільний. Випорожнення кишечнику характеризуються чередуванням закрепів (2-3 дні) з проносами (2-3 дні). Після випорожнень самопочуття покращується. Об’єктивно: маса тіла збережена, виявлена помірна болючість при пальпації відрізків товстої кишки. Hb – 137 г/л, Л - 5,5 Г/л, ШЗЕ – 8 мм/год. Ректороманоскопічне дослідження: слизова оболонка не змінена, багато слизу (дослідження болісне з-за спастичного стану кишки). Яке захворювання найбільш імовірне у даної пацієнтки?


A.

Неспецифічний виразковий коліт


B.

Хвороба Крона


C.

Целіакія


D.

Ішемічний коліт


E. *

Синдром подразненої товстої кишки.


507.

Хворий 37 років має скарги на періодичні болі в обох здухвинних областях, часті випорожнення кишечнику (5-7 разів на добу) іноді з домішками крові, субфебрильну температура, зниження маси тіла. Рік тому оперований в зв’язку з тріщиною прямої кишки. При об’єктивному обстеженні виявлені ознаки анемії легкого ступеня, помірна болісність при пальпації відділів товстої кишки, болісні ущільнення в правій здухвинній ділянці. При рентгенологічному обстеженні тонкої кишки виявлені ознаки запалення термінального відділу здухвинної кишки. Ректороманоскопія: слизова оболонка не змінена. Яке захворювання найбільш ймовірне у хворої?


A.

Целіакія


B.

Хронічний ентероколіт


C.

Дизентерія


D.

Неспецифічний виразковий коліт


E. *

Гранулематозний ентероколіт


508.

Які зміни в загальному аналізі крові є найбільш характерними для гострого холангіту?


A.

Тромбоцитопенія


B.

Анемія гіперхромна


C.

Еозинофілія


D.

Анемія гіпохромна


E. *

Гіперлейкоцитоз зі зсувом лейкоцитарної формули вліво


509.

Який з перерахованих антибактеріальних засобів не використовують в лікуванні хронічного гелікобактерного гастриту з-за первинної резистентності до нього збудника захворювання?


A.

Амоксицилін


B.

Тетрациклін


C.

Кларитроміцин


D.

Метронідазол


E. *

Бісептол





510.

У жінки, 40 років, на фоні хронічного атрофічного гастриту розвинулись ознаки полінейропатії – оніміння і слабкість пальців рук і ніг. Який препарат доцільно включити в комплексну терапію:


A.

Пеніцилін


B.

Фуросемід


C.

Фенобарбітал


D.

Аспірін


E. *

Вітамін В12


511.

Чоловік 61 року скаржиться на періодичній переймоподібний біль пекучого характеру у правому підребер'ї з іррадіацією в праве плече; нудоту, блювоту, гіркоту в роті. Хворіє 5 років. Відмічає погіршення стану після прийому жирної їжі. Об'єктивно: температура-38.2°C; ЧДР - 20/'; пульс - 96 уд./' ; АТ – 115/60 мм.рт.ст. Шкіра бліда, жовтушна. Язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації болісний у правої епигастральної ділянці. Позитивний симптом Ортнера. Печінка біля краю реберної дуги. В крові: лейкоцити – Г/л (12х109), ШОЕ - 32 мм/год. Який додатковий метод дослідження варто призначити в першу чергу для постановки діагнозу?


A.

Комп'ютерну томографію


B.

Фіброгастродуоденоскопію


C.

Дуоденальне зондування


D.

Оглядову рентгенографію органів черевної порожнини


E. *

УЗД жовчного міхура


512.

Жінка 34 років скаржиться на почуття важкості, постійни ниючий біль у правому подребір'ї, в ранці - відчуття гіркоти в роті, нудоту. Хворіє 8 років, погіршення стану зв'язує з прийомом жирної їжі. Об(ективно: температура-37.0°C; ЧДР – 16 у хв.'; пульс - 80 уд./'хв.; АТ - 115/60 мм.рт.ст. Шкіра звичайного кольору, язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації м’який, помірно болісний у правій епігастральній області. Печінка біля краю реберної дуги. Симптом Ортнера позитивний праворуч. Стілець 1 раз у 3 дні, звичайного кольору. В крові: Л-9,4х109/л, ШОЕ – 18 мм/год. Який попередній діагноз найбільш імовірний?


A.

Хронічний пакреатит


B.

Гострий холецистит


C.

Гострий панкреатит


D.

Жовчно-кам’яна хвороба


E. *

Хронічний холецистит


513.

Чоловік 63 років скаржиться на періодичній тупий біль у правому підребер'ї, появу жовтухи, темної сечі. Хворіє 5 місяців. Схуднув на 10 кг. Об'єктивно: температура-37.5°C; ЧДР – 20 у хв.; пульс - 86 уд./хв.' ; АТ – 115/60 мм.рт.ст. Шкіра жовтушна. Живіт м’який, при пальпації болісний у правій епигастральній ділянці. Печінка +1 см. В крові: лейкоцити – 8,8 х 109/л, ШОЕ - 22 мм/год. В біохімії крові: білірубін загальний – 58, прямий – 42, АЛТ - 0,64, АСТ – 0,56. В сечі: реакція на жовчні пігменти позитивна. Який додатковий метод дослідження варто призначити в першу чергу для диференційної діагностики жовтяниці?


написать администратору сайта