Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница46 из 68
1   ...   42   43   44   45   46   47   48   49   ...   68
1   ...   42   43   44   45   46   47   48   49   ...   68

Синдромом подразненої товстої кишки


613.

Жінка 36 років, скаржиться на біль у надчеревній ділянці, що вини кає після прийому їжі, нудоту, відрижку, нестійкість випорожнень. За останні 2 роки хвороба поступово прогресує. Об'єктивно: блідість і сухість шкіри, язик обкладений, вологий з відбитками зубів по краях. При пальпації живота - розповсюджений біль в надчеревній ділянці. Який найбільш інформативний метод дослідження в даному випадку слід застосувати?


A.

Розгорнутий клінічний аналіз крові


B.

Рентгенологічне дослідження шлунка і кишечнику


C.

Фракційне дослідження шлункової секреції


D.

Комп'ютерне дослідження черевної порожнини


E. *

Фіброгастроскопія з біопсією слизової шлунка


614.

Жінка 44 років скаржиться на наявність проносів до 8 разів на добу, здуття та болі в животі, велику кількість крові та слизу у випорожненнях. При обстеженні спостерігається болючість живота в лівій здухвинній ділянці. У крові: Ер - 2,0х1012/л, НЬ -60 г/л, КП - 0,8; Л - 9,2х109/л, ШОЕ -38 мм/год., загальний білок - 50 г/л. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?


A.

Гостра дизентерія


B.

Туберкульоз кишківника


C.

Хвороба Крона


D.

Синдром подразненої товстої кишки


E. *

Неспецифічний виразковий коліт


615.

Хворий 45 років, скаржиться на біль в надчеревній ділянці, лівому підребер'ї, що супроводжується багаторазовим блюванням без полегшення, здуття живота, проноси, схуднення. Хворіє протягом 5 років. Об'єктивно: язик вологий, обкладений білим нашаруванням біля кореня; при глибокій пальпації живота виявляється невеликий біль в надчеревній ділянці і точці Мейо - Робсона. Печінка на 1 см виступає з-під краю реберної дуги, неболюча. Селезінка не пальпується. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?


A.

Хронічний атрофічний гастрит


B.

Виразкова хвороба





C.

Хронічний холецистит


D.

Хронічний ентерит


E. *

Хронічний панкреатит


616.

У хворого 32 років з хронічним вірусним гепатитом спостерігаються тупий, ниючий біль у правому підребер'ї, нудота, сухість. Розмір печінки за Курловим - 13-12-11 см, селезінка +2 см. АсАТ - 3,2 ммольДлхгод.), АлАТ - 4,8 ммольДлхгод.). При серологічному дослідженні виявлений HBeAg, висока концентрація ДНК HBV. Який з наведених нижче лікарських засобів є препаратом вибору в лікуванні даного хворого?


A.

Ацикловір


B.

Ремантадин


C.

Арабінозид монофосфат


D.

Есенціале-форте


E. *

Альфа-інтерферон


617.

Жінка 32 років, протягом 2-х років відмічає періодичний приступо-подібний біль у правому підребер'ї, який знімався но-шпою. Біль не завжди пов'язаний з прийняттям їжі, іноді він з'являється при хвилюванні, супроводжується болем в серці, серцебиттям. Об'єктивно: емоційно лабільна, при пальпації живота відмічається невелика болючість у ділянці жовчного міхура. Яка найбільш вірогідна патологія зумовлює таку клініку?


A.

Хронічний холецистит


B.

Хронічний холангіт


C.

Хронічний панкреатит


D.

Дуоденіт


E. *

Дискінезія жовчних шляхів


618.

Жінка 55 років, скаржиться на різкий біль у правому підребер'ї та епі-гастрії, який іррадіює під праву лопатку, нудоту, багаторазову блювоту. Хворіє кілька років, біль знімався но-шпою. Об'єктивно: надмірної вгодованості, невелика іктеричність склер, температура тіла - 38 °С, живіт помірно здутий, болючий та напружений у правому підребер'ї та епігастрії. Позитивний симптом Ортнера, френікус-симптом справа. У крові: лейкоцитоз, прискорена ШОЕ. При холецистографії: тінь жовчного міхура не контрастується. Який з діагнозів найбільш імовірний?


A.

Хронічний холецистит


B.

Хронічний холангіт


C.

Гіпотонічна дискінезія жовчного міхура


D.

Рак жовчного міхура


E. *

Жовчнокам'яна хвороба


619.

Жінка 52 років звернулась до лікаря за порадою, на який курорт їй краще поїхати лікуватися. Протягом 10 років спостерігається з приводу хронічного некалькульозного холециститу. Останнє загострення - 5 місяців тому. Непокоїть іноді ниючий біль у правому підребер'ї, закрепи, температура тіла нормальна. Об'єктивно: стан задовільний. Живіт м'який, чутливий у правому підребер'ї. Печінка не пальпується. На який курорт доцільно направити хвору?


A.

Миргород


B.

Євпаторія


C.

Хмільник


D.

Немирів


E. *

Моршин


620.

Жінка 52 років, протягом 2 років відмічає тупий, періодично гострий біль у правому підребер'ї, пов'язаний з прийомом жирної їжі, гіркоту в роті вранці, закрепи, метеоризм. Об'єктивно: надмірної вгодованості, температура тіла - 36,9 °С, язик при корені обкладений, живіт помірно здутий, болючий у точці проекції жовчного міхура. Яке дослідження найбільш доцільно провести для встановлення діагнозу?


A.

Фракційне дослідження шлункового вмісту





B.

Холецистографію


C.

Дуоденоскопію


D.

Сканування печінки


E. *

УЗД


621.

Жінка 55 років скаржиться на біль у правому підребер'ї з іррадіацією під праву лопатку, пов'язаний з прийомом жирної їжі, нудоту, поганий сон. Хворіє хронічним холециститом протягом 12 років. Об'єктивно: помірний метеоризм, болючість у точці проекції жовчного міхура, позитивний симптом Ортнера. Температура тіла -37,7 °С. У крові: Л - 12,7х109/л, п/я -16 %, ШОЕ - 27 мм/год. При мікроскопічному дослідженні в порції бага-томоментного дуоденального зондування багато слизу, клітин десквамо-ваного епітелію, лейкоцитоїди. Який антибактеріальний препарат найбільш доцільно призначити хворій?


A.

Пеніцилін


B.

Нітроксолін


C.

Ристоміцин


D.

Левоміцетин


E. *

Ампіцилін


622.

Жінка 48 років, звернулась до лікаря зі скаргами на приступоподібний біль у правому підребер'ї, нудоту. На другий день з'явилась жовтяниця. Подібні напади з рецидивуючою жовтяницею повторювались двічі протягом 1,5 років. Об'єктивно: жовтушність склер, язик сухий, живіт здутий, болючий в зоні Шоффара, позитивний симптом Ортнера. У крові: Л - 10,0х109/л, п/я - 16 %, ШОЕ - 25 мм/год. Яке додаткове дослідження найбільш доцільно провести для встановлення діагнозу?


A.

Лапароскопію


B.

Дуоденальне зондування


C.

Холецистографію


D.

Оглядову рентгенограму черевної порожнини


E. *

УЗД черевної порожнини


623.

Жінка 46 років, скаржиться на тупий біль у правому підребер'ї, слабкість, швидку стомлюваність, свербіж шкіри, періодичний озноб протягом З років. Біль іноді буває приступоподібний, супроводжується підвищенням температури тіла, посиленням свербіння. Об'єктивно: іктеричність склер, температура тіла 37,5 °С, живіт помірно здутий, болючий у правому підребер'ї. Печінка +3 см, щільна, болюча. Селезінка не пальпується. У крові: НЬ - 121 г/л, Л - Пх10Ул, п/я - 14 %, ШОЕ - 30 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?


A.

Хронічний холецистит


B.

Гемолітична анемія


C.

Хронічний гепатит


D.

Цироз печінки


E. *

Хронічний холангіт


624.

Жінку 34 років доставлено в клініку зі скаргами на приступоподібний біль у правому підребер'ї, який розвинувся після стресової ситуації. Подібні напади повторювались і раніше протягом року. Об'єктивно: стан задовільний, збуджена. Живіт м'який, незначно болючий в ділянці жовчного міхура. З боку крові, легень, серця та при УЗД органів черевної порожнини змін не виявлено. Було припущено, що у хворої - гіпертонічно-гіперкінетична форма дискінезії жовчних ходів. Призначено дуоденальне зондування. Які зміни під час дуоденального зондування дозволять підтвердити попередній діагноз?


A.

Скорочення часу II фази


B.

Скорочення часу НІ фази


C.

Збільшення об'єму жовчі у порції В


D.

Неповне спорожнення жовчного міхура


E. *

Подовження часу II фази





625.

Чоловік 55 років, протягом 1,5 років спостерігається з приводу вірусного цирозу печінки з явищами портальної гіпертензії. За останній місяць посилилась слабкість, з'явилася блювота кольору "кавової гущі". При фіброгастродуоденоскопії виявлена кровотеча з розширених вен стравоходу. Який препарат необхідно використати для зниження тиску у воротній вені?


A.

Резерпін


B.

Глюконат кальцію


C.

Дицинон


D.

Фуросемід




написать администратору сайта