Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница45 из 68
1   ...   41   42   43   44   45   46   47   48   ...   68
1   ...   41   42   43   44   45   46   47   48   ...   68
Гострий апендицит


C.

Прорив порожнистого органа


D.

Гострий панкреатит


E. *

Кишкова непрохідність


599.

Хворому з гіпомоторною дискінезією потрібна була корекція гіпомоторики шлунка, кишечнику. Якому препарату віддати перевагу при цьому?


A.

Атропін


B.

Но-шпа


C.

Новокаїн в/в


D.

Активоване вугілля


E. *

Цизаприд





600.

У хворої з трохи підвищеною масою тіла після жирної їжі періодично виникають ниючі болі у правому підребер'ї, нудота, блювота. Раніше хворіла на вірусний гепатит. Об'єктивно: болючість в області правого підребер'я, симптом Кера слабопозитивний. Край печінки виступає на 2 см. Який попередній діагноз?


A.

Хронічний калькульозний холецистит


B.

Гострий холецистит


C.

Аутоімунний холецистит


D.

Водянка жовчного міхура


E. *

Хронічний некалькульозний холецистит


601.

У хворого з явищами порушеного травлення, стеатореї, через 4 години після їжі виникають болі в животі, особливо вище пупка і лівіше. Поноси можуть змінюватися закрепами по 3-5 днів. Пальпаторно - помірна болючість у холедохопанкреатичній зоні. Рівень амілази в крові не підви щується. Рентгенологічно виявлені кальцинати, розташовані вище пупка. Який попередній діагноз?


A.

Хронічний гастродуоденіт


B.

Виразка дванадцятипалої кишки


C.

Синдром Золінгера - Еллісона


D.

Хронічний калькульозний холецистит


E. *

Хронічний панкреатит


602.

У чоловіка 42 років в аналізі шлункового соку вільна соляна кислота відсутня у всіх фазах. При ендоскопії - блідість, потоншення слизової шлунка, складки згладжені. Мікроскопічно: атрофія залоз із метаплазією по кишковому типу. Для якого захворювання характерна подібна ситуація?


A.

Хронічний гастрит, тип В


B.

Хронічний гастрит, тип С


C.

Хвороба Менетріє


D.

Рак шлунка


E. *

Хронічний гастрит, тип А


603.

Чоловік, 24 роки. Скарги на болі в епігастрії через 1,5-2 години після їжі, іноді ночами, печію. Рік тому уперше виявлено виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Кислототвірна функція була значно підвищена у всіх порціях. Якому препарату віддати перевагу?


A.

Атропін


B.

Гастроцепін


C.

Сульпірид


D.

Но-шпа


E. *

Омепразол


604.

Жінка 60-ти років скаржиться на нестерпні болі у правому підребер'ї.


A.

намнезі - гострий панкреатит. Температура - 38,2 °С. Об'єктивно: жовтяничність склер. Симптомів подразнення очеревини немає. Позитивні симптоми Ортнера, Губергріца - Скульського. Діастаза сечі - 256 мг/год.хмл. Який діагноз найбільш імовірний?


B.

Гострий холангіт


C.

Хронічний холецистит


D.

Гострий холецистит


E. *

Рак підшлункової залози


F.

Хронічний панкреатит


605.

Жінка 45-ти років скаржиться на часті рідкі випорожнення з великою кількістю слизу, гною, крові;біль по всьому животі, схуднення на7 кг за 6 місяців. Протягом року хворіє неспецифічним виразковим колітом. Яку групу препаратів краще призначити даній хворій?


A.

Антибактеріальні





B.

Сульфаніламіди


C.

Нітрофуранові


D.

Поліферментні


E. *

Кортикостероїди


606.

Хвора 51 року, скаржиться на часті рідкі випорожнення з домішкою слизу і прожилками крові, біль розлитого характеру в нижньобокових відділах живота, зниження маси тіла за останній місяць на 6 кг. Об'єктивно: температура тіла - 37,4 °С, бліда, зниженої вгодованості, шкіра суха. Живіт м'який, сигмовидна кишка болюча, спазмована, гурчить. Яке захворювання найбільш імовірне у даної пацієнтки?


A.

Бацилярна дизентерія


B.

Спру


C.

Кишкова ензимопатія


D.

Глистяна інвазія


E. *

Неспецифічний виразковий коліт


607.

У хворого 45 років у процесі клініко-інструментального обстеження виявлено хронічний гастрит типу В за "Сіднейською системою". Препарати якої групи необхідно призначити хворому в першу чергу?


A.

Антациди


B.

Блокатори Н2-рецепторів гістаміну


C.

Репаранти


D.

Периферичні м-холінолітики


E. *

Антигелікобактерні засоби


608.

Хвора 50 років скаржиться на напад болі у правому підребер'ї, блювання з домішками жовчі, нудоту. Протягом останніх 5 років турбували болі в епігастральній ділянці, що супроводжувалися нудотою, порушеннями випорожнення, сухістю у роті. Об'єктивно: пульс - 92/хв. Підвищеної вгодованості, язик обкладений білим нашаруванням, іктеричні склери. Живіт м'який, болісний у проекції жовчного міхура, локальне м'язове напруження у правому підребер'ї, позитивний симптом Кера. В аналізі крові: Л - 9,6х 109/л, ШОЕ - 14 мм/год. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?


A.

Хронічний гастрит типу А


B.

Дискінезія жовчних шляхів


C.

Хронічний безкам'яний холецистит


D.

Хронічний гепатит


E. *

Жовчнокам'яна хвороба


609.

Хвора 50 років, скаржиться на напад болю у правому підребер'ї, блювання з домішками жовчі, протягом 5 років турбував біль у епігастрії, нудота, порушення випорожнення. Об'єктивно: пульс - 92/хв. Підвищеної вгодованості, язик обкладений, іктеричні склери. Живіт м'який, болісний у проекції жовчного міхура, локальне м'язове напруження у правому підребер'ї, позитивний симптом Мерфі. В заг. аналізі крові: Л - 9,6x109/л, ШОЕ -14 мм/год. Яке дослідження доцільно призначити для підтвердження діагнозу в даному випадку?


A.

Сцинтиграфію печінки


B.

Бактеріологічне дослідження жовчі


C.

Холецистографію


D.

Ретроградну холангіопанкреатографію


E. *

Ультразвукове дослідження жовчного міхура


610.

Хворий 27 років, скаржиться на болі у правій клубовій ділянці, неоформлені випорожнення з наявністю слизу і гною до 5 разів на добу. Хворіє кілька місяців, обстежувався з приводу хронічного ентероколіту. Об'єктивно: при пальпації в лівій здухвинній ділянці чутливий конгломерат, є локальне м'язове напруження. Яке дослідження не слід призначити для встановлення діагнозу?





A.

Ректороманоскопію


B.

Колоноскопію


C.

Копрограму


D.

Іригоскопію


E. *

ЕФГСД


611.

У хворого 35 років хвороба почалась бурхливо: з ознобу, підвищення температури до 39 °С, блювання, болю в епігастрії, проносу з водянистими смердючими випорожненнями. За 6 годин до захворювання з'їв сире яйце, смажену картоплю з тушкованим м'ясом, випив сік. Який збудник скоріш за все викликав подібний стан?


A.

Кишкова паличка


B.

Гелікобактер


C.

Шигела


D.

Дизентерія


E. *

Сальмонела


612.

У жінки 43 років виявлено скарги на нестійкі випорожнення з переважанням закрепів, здуття живота та біль спастичного характеру в нижній частині живота, а також головний біль, порушення сну. Вага тіла не змінена. Яким захворюванням найвірогідніше може бути викликана така клінічна картина?


A.

Хронічним ентеритом


B.

Хронічним панкреатитом


C.

Хронічним атрофічним гастритом


D.

Раком кишківника


E. *


написать администратору сайта