Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница41 из 68
1   ...   37   38   39   40   41   42   43   44   ...   68
1   ...   37   38   39   40   41   42   43   44   ...   68


A.

Препарати, які регулюють моторику шлунка


B.

М-холінолітики


C.

Антациди


D.

Шлунковий сік як замісна терапія


E. *

Всі нищеперераховані





543.

У хворої рентгенологічно виявлено дуодено-гастральний рефлюкс і гіпертрофію складок пілороантрального відділу. В аналізі шлункового вмісту – вільна соляна кислота відсутня у всіх порціях. Найбільш ймовірний діагноз:


A.

Хронічний гастрит типу А


B.

Хронічний гастрит типу В


C.

Хронічний гастрит із зниженою секреторною і кислотоутворюючою функцією


D.

Хвороба Менетріє


E. *

Хронічний гастрит типу С


544.

У хворого хронічний гастрит типу А із зниженою секреторною і кислотоутворюючою функцією у фазі неповної ремісії. Спосіб прийому мінеральної води:


A.

До їди за 40 хвилин


B.

За 1,5 год. до їди, теплу


C.

За 1,5 год. до їди, холодну


D.

Через 50 хв. до їди, дегазовану


E. *

До їди за 15 хвилин


545.

У хворого Т. хронічний гастрит із збереженою секреторною і кислотоутворюючою функцією у фазі ремісії. Які санаторії показані даному хворому і коли?


A.

Хмельник у літній період


B.

Закарпатська група курортів у літній період часу


C.

Моршин у холодну пору року


D.

Південний берег Криму у літній період


E. *

Закарпатська група курортів у бідь-яку пору року


546.

У гастроентерологічний відділ поступив хворий Ц., 18 р., з діагнозом: Хронічний антральний гастрит із підвищеною секреторною і кислотоутворюючою функцією, фаза загострення. Аналіз шлункового вмісту проведено 2 місяці тому. Які середники, на Вашу думку, повинні бути включені у лікування даного хворого?


A.

Блокатори протонової помпи


B.

Менітронідазол


C.

Амоксицилін


D.

М-холінолітики


E. *

Всі нищеперераховані


547.

У хворої З. зі скаргами на пронос та появу крові у калі при колоноскопії виявлено почервоніння, підвищену ранимість, кровоточивість слизової оболонки всієї товстої і прямої кишки з наявністю фіброзних нашарувань. При гістологічному дослідженні біоптатів запалення слизової оболонки товстої кишки з наявністю абсцесів крипт. Яке найбільш вірогідне захворювання у пацієнта?


A.

Хвороба Крона


B.

Ішемічний коліт


C.

Інфекційний коліт


D.

Геморой


E. *

Виразковий коліт


548.

У пацієнта Б., який протягом 7 років скаржиться на періодичний біль в животі, при колоноскопії виявлено ураження слизової у вигляді “бруківки” з ділянками здорової слизової оболонки. Яке найбільш вірогідне захворювання у пацієнта?


A.

Виразковий коліт


B.

Інфекційний коліт


C.

Ішемічний коліт


D.

Дивертикулярна хвороба


E. *

Хвороба Крона





549.

Хворий 27 років, страждає виразковою хворобою протягом 5 років. Останній місяць скаржиться на біль в епігастральній ділянці, який виникає через 1 годину після їжі, печію, закреи. В останні дні з'явилась загальна слабкість, запаморочення, потемніння калу. Об'єктивно: блідість шкіри, обкладений язик. Пульс - 86/хв., AT -100/60 мм рт. ст. Живіт м'який, незначно болючий в пілородуоденальній ділянці. Яка тактика дільничного лікаря у подальшому веденні хворого?


A.

Спостереження. Не призначати лікування


B.

Госпіталізація в терапевтичне відділення


C.

Направлення на консультацію до гастроентеролога


D.

Амбулаторне лікування


E. *

Госпіталізація в хірургічне відділення стаціонару


550.

Чоловік 21 року, скаржиться на періодичний ниючий біль в надче


A.

'ї. При обстеженні виявлено хронічний гастрит з підвищеною кисло-тоутворюючою функцією. Проведене лікування. Який препарат доцільно використовувати для первинної профілактики виразкової хвороби?


B.

Церукал


C.

Гастрофарм


D.

Вікалін


E. *

Маалокс


F.

Фамотидин


551.

Чоловік 52 років, знаходився на лікуванні у стаціонарі з приводу загострення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, що ускладнилась кровотечею. Який препарат доцільно використати для вторинної профілактики рецидивів виразкової хвороби після виписки хворого з стаціонару?


A.

Альмагель


B.

Платифілін


C.

Атропін


D.

Солкосерил


E. *

Фамотидин


552.

Хворий 54 років, скаржиться на постійний тупий біль у мезо-гастральній області, втрату ваги, домішки темної крові в калі, закрепи. Протягом року втрата ваги до 10 кг. У крові: Ер - 3,5x10,2/л, НЬ - 87 г/л, Л - 12,6х109/л, п/я - зсув, ШОЕ -43 мм/год. Який попередній діагноз?


A.

Виразкова хвороба шлунка


B.

Хронічний коліт


C.

Хронічний панкреатит


D.

Рак шлунка


E. *

Рак поперечно-ободової кишки


553.

Чоловік 38 років, скаржиться на переймоподібний біль у лівій здухвинній ділянці й часте рідке випорожнення 6-10 разів на добу з кров'ю та гноєм, загальну слабкість, втрату маси тіла. Хворіє понад 5 років. Об'єктивно: температура - 37,4 °С, ЧД - 20/хв., пульс - 108/хв., AT - 100/60 мм рт. ст. Тони серця приглушені, над верхівкою - систолічний шум. Живіт при пальпації болючий у лівій здухвинній ділянці. Печінка +2 см. У крові: Hb - 80г/л; Ер - 3,5х10,2/л; ШОЕ-34 мм/год. Яке захворювання найбільш імовірно сприяло формуванню анемічного синдрому у даного хворого?


A.

Хронічний ентерит


B.

Хвороба Крона


C.

Поліпоз кишечника


D.

Рак кишечника


E. *

Неспецифічний виразковий коліт





554.

Хворий 48 років, скаржиться на ниючі болі в бокових відділах живота, що зменшуються після дефекації й відходження газів, чергування проносів і закрепів, 2 роки тому переніс дизентерію. При пальпації живота виявляється болючість, чергування спазмованих і атонічних, з гурчанням, відділів товстої кишки. Який метод обстеження є найбільш інформативним для постановки діагнозу?


A.

Пальцеве дослідження прямої кишки


B.

Ректороманоскопія


C.

Копроцитограма у динаміці


D.

УЗД органів черевної порожнини


E. *

Колоноскопія


555.

Хворий В., 35-ти років, страждає виразковою хворобою дванадцятипалої кишки протягом 3 років. Турбують виражені болі в епігастрії, болісні печії. При дослідженні шлункової секреції дебіт-година на субмаксимальне подразнення склав 30 ммоль/год. НСІ. Виберіть найбільш оптимальний анти-секреторний препарат:


A.

Ранітидин


B.

Гастроцепін


C.

Атропін


D.

Бензогексоній


E. *

Рабепразол


556.

Хворий Н., 32 років, приймав масивну антибактеріальну терапію. Скаржиться на розлиті болі в животі, часті рідкі випорожнення (4-6 разів на добу), загальну слабість. Об'єктивно: стан задовільний. AT - 120/70 мм рт. ст, пульс - 84/хв. Живіт при пальпації м'який, болючий у нижніх відділах. Печінка і селезінка не пальпуються. Застосування якого лікарського препарату доцільне в даному випадку?


A.

Панзинорм


B.

Есенціале Н


C.

Мотиліум




написать администратору сайта