Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница43 из 68
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   68
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   68

A.

Консервативне лікування


B.

Жовчогінні препарати


C.

Гепатопротектори


D.

Антибіотики


E. *

Хірургічне лікування


571.

У жінки 28 років, що перенесла 1,5 роки тому лапароскопічну холе-цистектомію, з'явилися болі в правому підребер'ї колишньої інтенсивності. Відзначила ахолічні випорожнення, потемніння сечі. Який метод найбільш показаний для уточнення діагнозу?


A.

Ультразвукове дослідження


B.

Сцинтиграфія печінки


C.

Термографія тулуба


D.

Езофагогастродуоденоскопія


E. *

Ретроградна холангіографія


572.

Хворий 56 років, скаржиться на печію, відригування, що посилюються при нахилі тулуба, біль за грудиною при ковтанні. При рентгенологічному обстеженні виявлена кила стравохідного отвору діафрагми. Чим зумовлена дана клінічна картина?


A.

Хронічним гастритом


B.

Виразкою шлунка


C.

Ерозивним гастритом


D.

Виразкою дванадцятипалої кишки


E. *

Рефлюкс-езофагітом


573.

Хворий 49 років, страждає виразковою хворобою цибулини ДПК 12 років. Поступив в стаціонар в важкому стані. Скаржиться на блювання 3-4 рази на добу, біль у м'язах ніг, спрагу, з'явилися судоми. При рентгенобсте-женні шлунок розтягнутий, тонус різко знижений, слабка перистальтика. При обстеженні через 24 години барій лишається в шлунка, в кишечнику сліди барію. Невідкладна допомога?


A.

Внутрішньом'язово розчин аміназину


B.

Внутрішньом'язово спазмолітики, фестал


C.

Прокінетики, Н2-гістамінобло-катори


D.

Антацидні препарати, блокатори протонної помпи


E. *

Внутрішньовенно розчин хлористого натрію та кальцію





574.

Чоловік 32 років скаржиться на печію та ниючий біль в надчерев'ї через 2-3 години після прийому їжі. Загострення - весною та восени. Харчова непереносимість яєць та риби. Об'єктивно: при пальпації живота -болючість у гастродуоденальній ділянці. ЕФГДС: виразка 5 мм на передній стінці дванадцятипалої кишки. Позитивний уреазний тест. Який найбільш вірогідний провідний механізм розвитку захворювання?


A.

Харчова алергія


B.

Продукція аутоантитіл


C.

Зниження синтезу простагландинів


D.

Порушення моторики шлунка


E. *

Гелікобактерна інфекція


575.

Хворий 55-ти років скаржиться на здуття і гурчання в животі, підвищене відходження газів, рідкі випорожнення пінистого характеру з кислим запахом, що з'являються після вживання страв на молоці. Як іменується даний симптомокомплекс?


A.

Синдром гнильної диспепсії


B.

Синдром жирової диспепсії


C.

Синдром дискінезії


D.

Синдром мальабсорбції


E. *

Синдром бродильної диспепсії


576.

Хворий страждає на хронічний рецидивуючий панкреатит з вираженим порушенням зовнішньосекреторної функції. Після вживання жирної, гострої їжі, алкоголю з'являється "масний" кал. Зниження продукції якого фактора є найбільш вірогідною причиною стеатореї?


A.

Трипсину


B.

Кислотності шлункового соку


C.

Амілази


D.

Лужної фосфатази


E. *

Ліпази


577.

Хвора 41 року, скаржиться на часте рідке випорожнення (10-12 раз на добу) з домішками слизу і крові, біль у нижній частині живота, схуднення. Хворіє 2 роки. Діагнози гострих інфекційних захворювань виключені. Шкіра брезкла, суха. Язик червоний, живіт м'який, пальпація сигмовидної кишки болюча. Фіброколоноскопія: в ділянці сигмовидної кишки слизова оболонка бліда, з ділянками псевдополіпозних розростань, плоскі поверхневі виразки. Який попередній діагноз?


A.

Хронічний коліт


B.

Хронічний панкреатит


C.

Хвороба Крона


D.

Поліпоз кишечника


E. *

Неспецифічний виразковий коліт


578.

Хвора 35 років, прокинулась вночі від раптового різкого болю в правому підребер'ї, що іррадіював в праву лопатку. Біль супроводжувався нудотою та повторним блюванням. Симптоми Кера та Мерфі позитивні. Що з переліченого є найбільш ефективним для купірування нападу?


A.

Морфін


B.

Анестезин


C.

Метоклопрамід


D.

Папаверин


E. *

Атропін





579.

Хворий 46 років на другий день після банкету скаржиться на сильний біль у верхній половині живота, більше зліва, нудоту, блювоту, що не приносить полегшення. Подібні стани спостерігались неодноразово після порушення дієти. Об'єктивно: температура - 37 °С, шкіра бліда, волога. Пульс - 88/хв., ритмічний, живіт помірно здутий, різко болісний в проекції підшлункової залози. Діастаза сечі - 256 од. по Вольгемуту. Лейкоцити крові - 18х109/л. Яка найбільш правильна тактика дільничного терапевта?


A.

Амбулаторне лікування


B.

Стаціонар вдома


C.

Планова госпіталізація в терапевтичне відділення


D.

Консультація гастроентеролога


E. *

Термінова госпіталізація в хірургічне відділення


580.

Жінка 24 років, скаржиться на інтенсивне свербіння шкіри, особливо ввечері, тупий біль в правому підребер'ї. Захворіла 2 роки тому після пологів. Об'єктивно: жовтяниця, ксантелазми на повіках. Печінка на 6 см виступає з-під краю правої реберної дуги, щільна, край рівний, безболісний. Селезінка виступає на 3 см. Реакція на поверхневий антиген вірусу гепатиту В негативна. Показники обміну заліза в нормі. Яка форма ураження печінки найбільш імовірна у хворої?


A.

Хронічний гепатит


B.

Хронічний холецистит


C.

Гемохроматоз


D.

Жировий гепатоз


E. *

Первинний біліарний цироз


581.

У хворого 19 років скарги на переймистий біль в животі, рідке випорожнення до 6-8 разів на добу з домішками слизу та свіжої крові. Хворіє протягом 2 років. Схуд на 12 кг. Об'єктивно: пульс- 92/хв., AT - 100/70 мм рт. ст., температура - 37,4 °С. Живіт м'який, болючий по ходу товстої кишки, особливо зліва. Сигмовидна кишка спазмована. У крові: Ер -3,2х1012/л, НЬ - 92 г/л, Л - 10,6х109/л, ШОЕ - 32 мм/год. Іригоскопія - товста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нерівні, нечіткі, симптом "водопровідної труби". Який діагноз найбільш імовірний?


A.

Хронічний ентероколіт


B.

Амебна дизентерія


C.

Туберкульоз кишечника


D.

Хвороба Крона


E. *

Неспецифічний виразковий коліт


582.

У хворого з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки в анамнезі змінилася клінічна картина: болі з'являються після їжі, іррадіюють у спину, погано купіруються атропіном. Втрата у вазі за півроку - до 6 кг. Ендоскопічно виявлена виразка цибулини зі щільними краями; деформація цибулини. Чим можна пояснити зміну клініки?


A.

Перфорацією


B.

Дуоденостазом на тлі супутнього дуоденіту


C.

Малігнізацією


D.

Стенозом воротаря


E. *

Пенетрацією


583.

Чоловік 36 років, вантажник, страждає цирозом печінки алкогольної етіології, стадія декомпенсації, асцит. Визначте його працездатність.


A.

Непрацездатний, інвалідність І групи


B.

Непрацездатний, інвалідність III групи


C.

Працездатний, підлягає працевлаштуванню


D.

Тимчасово непрацездатний на період загострення


E. *

Непрацездатний, інвалідність II групи





584.

У жінки 50 років при багатомоментному дуоденальному зондуванні виявлено: 3 фаза - 6 хв., 4 мл; 4 фаза -90 хв., 70 мл. При ультразвуковому дослідженні жовчного міхура: стінки не потовщені, вміст гомогенний. Який діагноз найбільш імовірний?


A.

Гіперкінетична дискінезія жовчного міхура




написать администратору сайта