Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница44 из 68
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   68
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   68
B.

Гіпер-гіпотонічна дискінезія жовчного міхура


C.

Гіпо-гіпертонічна дискінезія жовчного міхура


D.

Гіпертонічна дискінезія жовчного міхура


E. *

Гіпокінетична дискінезія жовчного міхура


585.

Чоловік 42 років, диспетчер, страждає виразковою хворобою дванадцятипалої кишки середнього ступеня важкості. Вимагає призначити групу інвалідності. Дайте висновок про працездатність хворого:


A.

Працездатний, не підлягає працевлаштуванню


B.

Інвалід І групи


C.

Інвалід II групи


D.

Інвалід ІІІ групи


E. *

Працездатний, підлягає працевлаштуванню


586.

Хворий надійшов у клініку в ургентному стані зі скаргами на гостро виниклі болі в животі. У минулому страждав виразковою хворобою. При огляді виявлені симптоми подразнення очеревини. Був запідозрений прорив виразки. Яке дослідження дозволить підтвердити попередній діагноз?


A.

Оглядовий знімок черевної порожнини в горизонтальному положенні хворого


B.

Рентгеноконтрастне дослідження шлунка і дванадцятипалої кишки


C.

Термографія черевної порожнини


D.

УЗД органів черевної порожнини


E. *

Оглядовий знімок черевної порожнини у вертикальному положенні хворого


587.

Чоловік 48 років, скаржиться на постійний біль у верхній половині живота, більше зліва, що підсилюєть ся після прийому їжі; проноси, схуднення. Зловживає алкоголем. 2 роки тому переніс гострий панкреатит. Амілаза крові - 4 мг/(мл/год.). Копрограма - стеаторея, креаторея. Цукор крові - 6,0 ммоль/л. Яке лікування показане хворому?


A.

Інсулін


B.

Гастроцепін


C.

Контрикал


D.

Но-шпа


E. *

Панзинорм-форте


588.

Підліток 16 років скаржиться на періодично виникаючу слабість, запаморочення, відчуття важкості в лівому підребер'ї. Шкірні покриви і видимі слизові жовтяничні. "Баштовий" череп. Печінка + 2 см, нижній полюс селезінки на рівні пупка. У крові: Ер-2,7х10І2/л, НЬ- 88 г/л, Л -5,6х109/л, ШОЕ - 15 мм/год. Укажіть найбільш імовірну зміну рівня білірубіну у даного хворого:


A.

Підвищення зв'язаного білірубіну


B.

Підвищення зв'язаного і вільного білірубіну


C.

Зниження зв'язаного білірубіну


D.

Зниження вільного білірубіну


E. *

Підвищення вільного білірубіну


589.

Чоловік 67 років, скаржиться на втрату апетиту, відчуття важкості і розпирання в епігастральній ділянці після прийому їжі, відрижку повітрям, їжею з затхлим запахом, нудоту. При дослідженні шлункової секреції виявлено ахілію. При проведенні ЕФГДС слизова шлунка потоншена, під нею спостерігається судинний малюнок. Який діагноз найбільш імовірний?


A.

Рак шлунка


B.

Хронічний дискінетичний коліт





C.

Хронічний гастродуоденіт


D.

Гастрит з кишковою метаплазією


E. *

Атрофічний гастрит


590.

У хворої 20 років, яка знаходиться на лікуванні та обстеженні в гастроентерологічному відділенні, встановлено діагноз хронічного вірусного гепатиту. Яка група препаратів входить у базисну терапію?


A.

Антибактеріальні препарати


B.

Анаболічні стероїдні гормони


C.

Вітаміни


D.

Глюкокортикоїди та цитостатики


E. *

Гепатопротекторні препарати


591.

У хворого 60 років при обстеженні виявлений хронічний аутоімунний гастрит з секреторною недостатністю. Який препарат найбільш показаний даному хворому?


A.

Ранітидин


B.

Альмагель


C.

Вентер


D.

Шлунковий сік


E. *

Де-нол


592.

У чоловіка 52 років, що страждає ерозивним гастритом, прогресує слабкість, серцебиття, запаморочення. Об'єктивно: блідість і сухість шкіри та слизових оболонок, ангулярний стоматит. Пульс - 104/хв., AT - 130/75 мм рт. ст. Тони серця приглушені, систолічний шум біля верхівки і на основі серця. Печінка та селезінка не пальпуються. У крові виражена гіпохромна анемія. Який патогенетичний фактор може бути найважливішим у розвитку анемії в даному випадку?


A.

Дефіцит вітаміну В12


B.

Інтоксикація


C.

Гемоліз еритроцитів


D.

Дефіцит фолієвої кислоти


E. *

Крововтрата


593.

Жінка 41 року, протягом 8 років хворіє на хронічний холецистит. Турбує майже постійний монотонний ниючий біль або відчуття тяжкості у правому підребер'ї, гіркота у роті зранку, закреп. Під час пальпації живота відмічається невелика болючість у точці проекції жовчного міхура. Об'єм міхура після жовчогінного сніданку зменшився лише на 15 % (за даними УЗД). Призначення яких лікарських засобів найбільш доцільне?


A.

Периферичних М-холінолітиків


B.

Міотропних спазмолітиків


C.

Ненаркотичних анальгетиків


D.

Холеретиків


E. *

Холекінетиків


594.

Чоловік 47 років, скаржиться на виражену загальну слабкість, напади серцебиття та пітливості, інтенсивні болі в епігастрії, які виникають через 10-15 хвилин після прийому їжі. Протягом 10 років хворіє на виразкову хворобу шлунка. 2 роки тому виконана резекція шлунка за Більротом II. При обстеженні живіт м'який, болючий в епігастрії та пілородуоденальній зоні. Яке ускладнення найбільш імовірно виникло у хворого?


A.

Гастрит кукси шлунка


B.

Пептична виразка анастомозу


C.

Хронічний панкреатит


D.

Холецистит


E. *

Демпінг-синдром





595.

Жінка 32 років, скаржиться на посилення спастичних болів унизу живота після психоемоційного напруження. Випорожнення кишечника інтермітуючі: 2-3 випорожнення після пробудження чергуються із закрепами протягом 1-2 днів. Об'єктивно: маса тіла збережена, помірний біль при пальпації сигмовидної кишки. НЬ - 130 г/л, Л - 5,2х109/л, ШОЕ -9 мм/год. Ректороманоскопічне дослідження болісне через спастичний стан кишківника, його слизова оболонка не змінена. В просвіті кишківника багато слизу. Яке захворювання найбільш імовірне у даної пацієнтки?


A.

Хвороба Крона


B.

Неспецифічний виразковий коліт


C.

Гостра ішемія кишок


D.

Синдром мальабсорбції


E. *

Синдром подразненої товстої кишки


596.

Хвора 37 років, скаржиться на постійні тупі болі в підребер'ях з іррадіацією в спину, які посилюються після їжі. Турбує здуття живота, часті ви порожнення з домішками неперетравленої їжі. Хворіє більше 5 років, схудла на 15 кг. Об'єктивно: помірне здуття живота, болючість в зоні Шоффара, точках Дежардена, Мейо - Робсона. Який з методів дослідження буде найбільш інформативним для підтвердження зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози?


A.

Пероральна холецистографія


B.

Ретроградна панкреатографія


C.

ЕФГДС


D.

УЗД органів черевної порожнини


E. *

Копрограма


597.

Хвора 36 років, після пологів скаржиться на часті напади болю в правому підребер'ї. Напередодні ввечері хвора відчула сильний біль в правому підребер'ї з іррадіацією в лопатку, двічі була блювота з домішками жовчі. Температура тіла підвищилась до 37,8 °С, склери іктеричні, печінка на 1 см виступає з-під реберної дуги, різко болючий жовчний міхур. Який з діагнозів найбільш імовірний?


A.

Вірусний гепатит В


B.

Абсцес печінки


C.

Дискінезія жовчного міхура


D.

Стриктура жовчних ходів


E. *

Загострення хронічного холециститу


598.

Хвора 38 років, скаржиться на гостро виниклий біль у животі, блювоту. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини виявляються роздуті газом петлі кишечнику з горизонтальним рівнем рідини. Про який невідкладний стан свідчить описана рентгенологічна картина?


A.

Розрив кісти яєчника


B.



написать администратору сайта