Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница47 из 68
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   ...   68
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   ...   68
E. *

Вазопресин


626.

У юнака 18 років вперше діагностовано виразку цибулини ДПК. Тест на Helicobacter pylori - позитивний. рН шлункового соку - 1,0. Яка схема лікування є найбільш доцільною в даному випадку?


A.

Квамател + амоксацилін


B.

Денол + трихопол


C.

Омепразол + оксацилін


D.

Денол + циметидин


E. *

Омепразол + кларитроміцин + амоксицилін


627.

Жінка 35 років поступила в клініку зі скаргами на болі в епігастрії, які виникають через 1-1,5 год. після прийому їжі, печію, блювання, яке приносить полегшення. При огляді язик обкладений білим нашаруванням, живіт м'який, болючий в епігастральній ділянці. Спостерігаються позитивні симптоми Менделя, Образцова - Стражеска. Яке з наведених досліджень є найбільш інформативним для встановлення діагнозу?


A.

рН-метрія


B.

Ультразвукове дослідження


C.

Рентгеноскопія шлунка


D.

Колоноскопія


E. *

Езофагогастродуоденоскопія


628.

Хвора 36 років, скаржиться на загальну слабкість, збудливість, важкість у правому підребер'ї, субфебрильну температуру. 2 роки тому перехворіла вірусним гепатитом. Зазначені скарги поступово виявлялися протягом останніх 3-х місяців. Об'єктивно: нижня межа печінки на 3 см нижче правої реберної дуги. Лабораторно: загальний білірубін - 64,5 мкмоль/л, прямий -22,7 мкмоль/л, гамма-глобуліни - 31 %, АсАТ - 1,42 ммоль/(лхгод.), АлАТ -1,96 ммоль/(лхгод.). Виявлено ознаки активної реплікації вірусу (HBeAg -позитивна реакція). Виберіть один із препаратів для етіотропного лікування цієї хворої.


A.

Преднізолон


B.

Есенціале-форте


C.

Карсил


D.

Левамізол


E. *

Альфа-інтерферон


629.

Хворий 24 років, сантехнік, звернувся в поліклініку зі скаргами на болі в епігастрії через 1-1,5 год. після їжі, нічні болі, часте блювання, яке дає полегшення. Багато курить, випиває. Об'єктивно: язик чистий. При поверхневій пальпації живота виявлений м'язевий дефанс, біль справа вище пупка. Лабораторно: реакція на приховану кров у калі позитивна. Який діагноз найбільш імовірний?


A.

Хронічний гастрит


B.

Хронічний холецистит


C.

Хронічний ентерит


D.

Хронічний коліт


E. *

Виразкова хвороба





630.

Хворий С, 23 років, скаржиться на тупий біль, відчуття важкості та розпирання в епігастрії одразу після їжі, відрижку тухлим, сухість у роті, нудоту, більш натщесерце, проноси. Об'єктивно: шкіра бліда, в міру схудлий. Живіт під час пальпації м'який, відмічається біль в епігастрії. Печінка не виступає з-під краю реберної дуги.


A.

налізі крові: НЬ - 110 г/л, Ер -3,4x1012/л, лейкоцитарна формула -без змін. ШОЕ - 16 мм/год. Назвіть найбільш необхідне дослідження, яке допоможе встановити діагноз:


B.

Рентгенографія органів травлення


C.

Дослідження шлункового соку


D.

рН-метрія


E. *

Дуоденальне зондування


F.

Езофагогастродуоденоскопія


631.

Хворий П., 36 років, скаржиться на постійний тупий біль у лівому підребер'ї, після прийому жирної та копченої їжі, блювання, яке приносить полегшення. Калові маси блискучі, з неприємним запахом. Хворіє протягом 8 років; зловживає алкоголем, багато палить. Об'єктивно: вгодованість знижена. Шкіра бліда і суха. Язик з білим нашаруванням. Живіт помірно здутий, відзначається біль в зоні Шоффара, Губергріца - Скульского, точках Дежардена, Мейо - Робсона. Який діагноз найбільш імовірний?


A.

Хронічний холецистит


B.

Виразкова хвороба


C.

Хронічний гастродуоденіт


D.

Хронічний ентероколіт


E. *

Хронічний панкреатит


632.

Хвора К., 34 роки, скаржиться на ниючий біль у правому підребер'ї, який посилюється після прийому жирної і смаженої їжі, гіркоту у роті, відрижку гірким. Хворіє 9 років. Об'єктивно: підвищеної вгодованості, шкіра звичайного кольору. Відзначається помірний біль у правому підребер'ї, позитивний симптом Мюссі - Георгієвського. Печінка не збільшена. Багатомоментне фракційне дуоденальне зондування: отримана жовч з міхура в кількості 85 мл протягом 55 хв., при мікроскопії - підвищена кількість лейкоцитів. Назвіть найбільш вірогідний діагноз:


A.

Жовчнокам'яна хвороба


B.

Дискінезія жовчного міхура


C.

Хронічний холецистит з дискінезією по гіпермоторному типу


D.

Рак жовчного міхура


E. *

Хронічний холецистит з дискінезією по гіпомоторному типу


633.

Хворий К., 49 років, скаржиться на порушення ковтання, особливо твердої їжі, гикавку, осиплість голосу, нудоту, зригування, значне схуднення (15 кг за 2,5 місяці). Об'єктивно: маса тіла знижена. Шкірні покриви бліді, сухі. Легені: дихання везикулярне, тони серця достатньої гучності, ритмічні. Живіт м'який, при пальпації болю нема. Печінка не збільшена. Яке дослідження найбільш необхідне для встановлення діагнозу?


A.

Клінічний аналіз крові


B.

Рентгенографія шлунка


C.

Рентгенографія по Тренделенбургу


D.

Дослідження шлункової секреції


E. *

Езофагогастродуоденоскопія з біопсією


634.

Хворому С, 42 років, встановлено діагноз неспецифічного виразкового коліту. З якого препарату необхідно почати лікування?


A.

Колібактерин


B.

Преднізолон


C.

Метотрексат


D.

Тетрациклін


E. *

Сульфасалазин





635.

Хворий К., 27 років, страждає на виразкову хворобу з локалізацією виразки в дванадцятипалій кишці протягом 12 років. Теперішнє погіршення стану спостерігається 2 тижні. Оберіть патогенетично обумовлену схему терапії:


A.

Атропін, вікалін, фестал


B.

Но-шпа, омепразол, фосфалюгель


C.

Де-нол, платифілін, есенціале


D.

Трихопол, но-шпа, ампіцилін


E. *

Амоксицилін, омепразол, клари-троміцин


636.

42-річний хворий скаржиться на нудоту, приступи болей в животі, перед актом дефекації, проноси, часте здуття живота. В анамнезі - систематичне вживання алкоголю. Вважає себе хворим 6 років. При об'єктивному обстеженні: зниженого живлення, пульс - 98/хв., ритмічний. Язик обкладений білим нашаруванням. Живіт м'який, чутливий при пальпації в навколопупковій ділянці. Печінка і селезінка не збільшені. В аналізі калу -стеаторея, креаторея. В аналізі сечі: активність діастази - 128 мг/млхгод. Який з перерахованих діагнозів найбільш імовірний?


A.

Хронічний гепатит


B.

Хронічний ентероколіт


C.

Хронічний холецистит


D.

Гельмінтоз


E. *

Хронічний рецидивуючий алкогольний панкреатит


637.

Чоловік 40 років, страждає на аутоіммунний гепатит. У крові: АГ коефіцієнт - 0,8, загальний білірубін -42 мкмоль/л, трансамінази: АлАТ -2,3 ммольДлхгод.), АсАТ -1,8 ммоль/ (лхгод.). Що із перерахованого є найбільш ефективним в лікуванні?


A.

Антибактеріальні засоби


B.

Гепатопротектори


C.

Противірусні препарати


D.

Гемосорбція, вітамінотерапія


E. *

Глюкокортикоїди, цитостатики


638.

У пацієнта 56 років виявлено помірну іктеричність шкіри і склер, збільшення розмірів печінки і селезінки. Три роки тому лікувався з приводу гепатиту В. При обстеженні виявлено: HBsAg, HBeAg (+). Висока концентрація ДНК HBV. Який з перечислених засобів є препаратом першого ряду в терапії захворювання?


A.

Карсил


B.

Преднізолон


C.

Вітогепат


D.

Есенціале-форте


E. *

Альфа-інтерферон


639.

Хвора 44 років, скаржиться на інтенсивний біль у верхній половині живота з іррадіацією у ліве підребер'я, зниження аппетиту, відрижку. У дитинстві хворіла на вірусний гепатит В. Чотири роки тому прооперована з приводу жовчнокам'яної хвороби. При обстеженні виявлено: жовтий колір склер, болісність при пальпації над пупком та в т. Мейо - Робсона. Аналіз крові: Л - 9,7х109/л, формула не змінена, ШОЕ - 18 мм/год. Діастаза - 256 мг/млхгод. Загострення якого захворювання має місце:


A.

Хронічного гепатиту



написать администратору сайта