Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница37 из 68
1   ...   33   34   35   36   37   38   39   40   ...   68
1   ...   33   34   35   36   37   38   39   40   ...   68

E. *

Cиндром Жильбера.


486.

У хворого 43 років із гострим вірусним гепатитом В на 11 день стаціонарного лікування різко погіршився загальний стан-з”явилися тошнота, неодноразове блювання, посилилася біль у правому підребір”ї, наросли жовтяниця склер та шкіри. В крові підвищився лейкоцитоз до 13*10, загальний білірубін в крові - 250 мкмоль/л в основному непряма фракція, Ал АТ - до 10 ммоль/л. Яке ускладнення захворювання має місце?


A.

Загострення холециститу


B.

Ниркова недостатність


C.

Посилений розпад ерітроцитів


D.

Внутрішньопечінковий холестаз


E. *

Печінкова енцефалопатія


487.

У хворого, 43 роки, з виразковою хворобою 12-палої кишки появилась різка слабість, головокружіння, задишка, серцебиття 120 уд/1 хв, знизився АТ 85/60 мм.рт.ст. Ан.крові: Нв- 68 г/л, L-14,0х109/л, еритр. 2,4х1012/л, тромбоцити 150х109/л, ретикулоцити 5\%. Ваша лікувальна тактика?


A.

Глюкокортикоїди


B.

Контрольна ФГДС


C.

Антибіотики, Н2-блокатори


D.

Інгібітори протонної помпи, антибіотики


E. *

Хірургічна зупинка кровотечі, в/в введення еритроцитарної маси, плазмозамінників.


488.

Хворий, 45 років, скаржиться на виражену загальну слабість, пітливість, серцебиття, які виникають через 10 хвилин після вживання їжі. В анамнезі 2 роки тому резекція шлунка за Більрот ІІ. Яке ускладнення найбільш вірогідно виникло у хворого?


A.

Гастрит кукси шлунка


B.

Пептична виразка анастомозу


C.

Хронічний панкреатит


D.

Хронічний холецистит


E. *

Демпінг-синдром.


489.

У хворої Ж., 37 років, з хронічним автоімунним гепатитом періодично появляються синці на тілі різних розмірів, петехії, гематоми на місці ін?єкції, під час місячних довготривалі маткові кровотечі. Тромбоцити – 100х109/л, час згортання крові – 12 хв., фібриноген 2 г/л. Яка профілактика ДВЗ-синдрому у даної хворої?


A.

Гепарин


B.

Глюкокортикоїди


C.

Плазмаферез


D.

Антиагреганти


E. *

Лікування основного захворювання, інгібітори протеолізину, плазма, дицинон.





490.

Хворий К, 36 років, поступив до лікарні зі скаргами на водянисті випорожнення до 10 разів на добу з домішками слизу та крові, болі постійного та переймоподібного характеру в животі, температуру 39*С, загальну слабкість. На протязі місяця отримував кліндаміцин з приводу остеомієліту. При проведенні ректороманоскопії виявлені біло-жовтого кольору нальоти на тлі набряку та гіперемії слизової оболонки сигмоподібної та прямої кишок.


A.

Кишковий амебіаз


B.

Неспецифічний виразковий коліт


C.

Гострий Шигельоз


D.

Хвороба Крона


E. *

Псевдомембранозний коліт


491.

Хворий Д., 54 року скаржиться на відрижку, блювання шлунковим умістом, печію, яка посилюється при нахилі тулуба або у горизонтальному положенні, а також загрудинні болі. 5 років тому діагнозована жовчо-кам‘яна хвороба, 4 роки тому - з'явилися блювання, відчуття кислого в роті, яке посилювалося при нахилах. Об’єктивно: загальний стан задовільний. Живіт м’який, чутливий у зоні проекції жовчного міхура. Печінка, селезінка – фізіологічна норма. Який Ваш попередній діагноз ?


A.

ІХС, стенокардія


B.

Хронічний панкреатит


C.

Виразкова хвороба шлунка


D.

Діскінезія жовчовідільної системи


E. *

Грижа стравохідного отвору діафрагми


492.

Хворий С., 50 років скаржеться на напади загальної слабкості, запоморочення, сонливість, непереборне бажання лягти відразу після ситної їжі. Дані скарги з'явились після резекції пілоричного відділу шлунка. Об'єктивно: шкірні покрови блідні, вологі. Відмічається тахікардія та зниження артеріального тиску. Яка найбільш вирогідна патологія, що зумовлює таку картину?


A.

Пострезекційний рефлюкс-гастрит


B.

Синдром петлі, що приводить


C.

Синдром петлі, що відводить


D.

Постгастрорезекційний рефлюкс-езофагіт


E. *

Демпінг-синдром


493.

Хворий Р., 52 роки, протягом тривалого часу страждає на цироз печінки з ознаками портальної гіпертензії. Відмічалися явища кровотечі з варикозно розширенних він стравоходу. Під впливом терапії кровотечу було зупинено. Який з препаратів найбільш доцільно призначити для профілактики зазначенного ускладнення?


A.

Вазопресин


B.

Феррум-лек


C.

Контрикал


D.

Гепарін


E. *

Пропранолол


494.

Студент, 19 років, харчується нерегулярно, незбалансовано, курить, зловживає кавою, часто - психоемоційні перевантаження. Яке захворювання, у майбутньому, найімовірніше, може виникнути у даної особи?


A.

Ожиріння


B.

Нейро-циркуляторна дистонія


C.

Цукровий діабет


D.

Гіпертонічна хвороба


E. *

Гастрит





495.

Хворий Б., 41 роки, доставлений каретою швидкої допомоги зі скаргами на болі в епігастрії, блювоту на висоті болю з домішками крові, печію, загальну слабкість, головокружіння, зранку був “чорний” стілець. Хворіє протягом 10 років, харчування не регулярне. Яке ускладнення розвинулось у хворого?


A.

Кишкова кровотеча


B.

Кровотеча з вен стравоходу


C.

Кровотеча з гемороїдальних вен


D.

Тромбоцитопенія


E. *

Шлункова кровотеча


496.

Хвора П., скаржиться на приступоподібні болі в правому підребір”ї з іррадіацією в праве плече, які виникають після вживання, смаженої їжі. Періодично відмічає підвищення температури тіла до субфебрильних цифр. Хворіє біля 7 років. Які обстеження необхідно провести хворій в першу чергу?


A.

Холецистографію


B.

Дуоденальне зондування


C.

Оглядову рентгенограму


D.

Дослідження шлункового вмісту


E. *

УЗД органів черевної порожнини


497.

Хворий А. 28 років, лікувався з приводу пневмонії антибіотиками. Через тиждень появився головний біль, відсутність апетиту, тупий біль та свербіння у ділянці заднього проходу, тенезми (до 10-15 разів на добу), переважно вранці, з виділенням рідких випорожнень та слизу, які супроводжуються переймоподібним болем в животі. Об’єктивно: хворий астенічної статури. Язик вологий, чистий. Живіт здутий, чутливий при пальпації по ходу товстої кишки. Колоноскопія: слизова оболонка гіперемована, набрякла, вкрита слизом, місцями кишка спазмована. Вкажіть попередній діагноз.


A.

Синдром подразненої товстої кишки


B.

Неспецифічний виразковий коліт


C.

Хвороба Крона


D.

Хвороба Уїпла


E. *

Хронічний коліт, дисбактеріоз кишечника


498.

Хвора Т., 72 років, яка хворіє хронічним гастритом, звернулася за консультацією до терапевта. Дайте рекомендації щодо харчування, а саме вкажіть продукти з яких найшвидше утилізується залізо.


A.

Печінка


B.

Риба


C.

Рослинна їжа


D.

Сир


E. *

М”ясо


499.

Хворий 57 років, що страждає на хронічний вірусний гепатит з розвитком цирозу, госпіталізований з діагнозом: “кровотеча з вен стравоходу”. Різка блідість шкірних покривів. АТ – 80/40 мм.рт.ст., пульс – 100 уд. за хвилину, температура - 36,4оС. На передній черевній стінці розширена венозна сітка. З якого препарату слід починати інфузійну терапію?


A.

Альбумін


B.

Плазма


C.

Неогемодез


D.

Глюкоза


E. *

Кров





500.


написать администратору сайта