Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница34 из 68
1   ...   30   31   32   33   34   35   36   37   ...   68
1   ...   30   31   32   33   34   35   36   37   ...   68


A.

Розшаровуюча аневризма аорти


B. *

Задньодіафрагмальний інфаркт міокарда


C.

Передньобоковий інфаркт міокарда


D.

Прогресуюча стенокардія


E.

Передньоперетинковий інфаркт міокарда


446.

Хворий 48 років, скаржиться на частий стискаючий біль за грудиною з іррадіацією в ліве плече і ліву лопатку. Напади виникають вночі, у стані повного спокою, тривають 10-15 хв. Змін загального стану та порушень на ЕКГ при обстеженні в поліклініці не виявлено. Яке обстеження є найнеоб-хіднішим для уточнення діагнозу?


A.

Ехокардіографія


B.

Велоергометрія


C.

Катетеризація порожнин серця


D. *

Холтерівський моніторинг


E.

Повторна ЕКГ через тиждень


447.

Хворий, 35 років, скаржиться на болі за грудиною, давлючого характеру, втрату свідомості. Тони серця ритмічні. І тон збережений, систолічний шум над верхівкою. ЕхоКГ: гіпертрофія міжшлуночкової перетинки, фракція викиду – 80%. Який попередній діагноз?


A. *

ГКМП


B.

Інфаркт міокарда


C.

Тромбоемболія легеневої артерії


D.

Стенокардія


E.

ДКМП


448.

Хворий 69 років, хворіє хронічним бронхітом протягом 30 років. За останні 10 років зросла кількість загострень хронічного бронхіту, з’явилась задишка в спокої, яка посилюється при фізичній нагрузці, приступи кашлю стали більш агресивними, порушився сон, з’явився тремор пальців рук. Аускультативно – діяльність серця ритмічна, акцент другого тону над легеневою артерією. Тиск у легеневій артерії становить 90/30 мм рт.ст. ЕКГ: високий Р у ІІ та ІІІ стандартних відведеннях, зниження інтервала S – Т, від’ємний зубець Т у ІІ та ІІІ відведеннях, виражений зубець S в І та Q – в ІІІ стандартному відведеннях. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.


A. *

Легеневе серце


B.

Міокардит


C.

Гіпертонічне серце


D.

Бактеріальний ендокардит


E.

Ревматизм


449.

Хворий 50 років, 5 днів перебував у відділенні реанімації з діагнозом "трансмуральний інфаркт міокарда". З'явилась раптова задуха, кашель, стискаючий біль за грудиною, нудота. Об'єктивно: ціаноз, ЧСС - 82/хв., AT - 90/70 мм рт. ст., ЧД - 30/хв. Акцент II тону над легеневою артерією. Шум тертя плеври. На ЕКГ відхилення електричної осі серця вправо, неповна блокада правої ніжки пучка Гіса, інверсія зубців Т у відведеннях V1-V2. Поява якого ускладнення зумовлює ці зміни?


A. *

Тромбоемболія легеневої артерії


B.

астма


C.

Синдром Дреслера


D.

Кардіогенний шок





E.

Плевропневмонія


450.

Хворий 45 років доставлений КШД із скаргами на задишку, біль за грудиною. Об’єктивно: відмічається “блідий ціаноз”, набухші шийні вени. Визначається правошлуночкова пульсація по краю грудини та в надчеревній ділянці. При аускультації серця: акцент ІІ тону над легеневою артерією, систолічний шум над тристулковим клапаном. Печінка +2 см. ЕКГ: синусова тахікардія, глибокий Q в ІІІ відведенні та S в І, негативний Т в ІІІ, V1-V3. Який з перерахованих методів дослідження буде найбільш доцільним для встановлення діагнозу?


A.

Вентрикулографія


B. *

Ехо-кардіографія


C.

Ангіопульмонографія


D.

Рентгенографія органів грудної порожнини


E.

Катетерізація легеневої артерії


451.

У хворого 42 років з ожирінням III степеня раптово появився біль за грудиной, запамороче, затруднене дихання, через 2 дні кровохаркання. Об?ективно: ортопное, виражений дифузний ціаноз, набухші шийні вени. ЧДД – 42 в 1 хв., ЧСС – 120 в 1 хв. АТ 90/60 мм рт.ст. Печінка на 5 см нижче краю реберної дуги, набряки гомілок стоп, болючі варикозні вени гомілок. ЕКГ – синусова тахікардія, кут ? + 120?, глибокі SI, QIII, подйом сегменту ST в III відведенні, R в V1 - 9мм. Клінічна ситуація розцінюєтся как:


A.

Крупозна пневмонія.


B.

Інфаркт міокарда.


C. *

Тромбоемболія легеневої артерії.


D.

Клапаний пневмоторакс.


E.

Приступ пароксизмальної миготливої аритмії.


452.

Хворий 56 років, скаржиться на появу болю за грудиною стискаючого характеру з іррадіацією в ліве плече, що виникає при фізичному навантаженні підвищеної інтенсивності. Об'єктивно: змін стану серцево-судинної системи та ЕКГ не виявлено. При проведенні проби з дипіридамолом у хворого виник біль за грудиною. Які зміни будуть на ЕКГ, що реєструвалась під час проби?


A.

Поява патологічного зубця Q


B.

Деформація комплексу QRS


C.

Поява дельта-хвиль


D.

Змін на ЕКГ не буде


E. *

Горизонтальна депресія сегмента ST


453.

Хворий 50 років, скаржиться на появу три тижні тому сильних ангінозних нападів болю за грудиною з іррадіацією в шию та нижню щелепу, тривалістю до 10 хв. За останній час біль почастішав до 10-15 разів на добу. В анамнезі - зловживання алкоголем. Який найімовірніший діагноз?


A.

Невралгія


B. *

Нестабільна стенокардія


C.

Інфаркт міокарда


D.

Міозит


E.

Алкогольна кардіоміопатія


454.

Чоловік 42 років, доставлений у лікарню зі скаргами на стискаючий та пекучий більвділянці серця з іррадіацією в ліве плече та ліву лопатку, задишку, різку кволість. Больовий синдром виник вперше в житті після емоційного перенапруження, триває близько години. Об'єктивно: пульс - 98/хв., ритмічний. AT- 130/80 мм рт. ст. Тони серця ослаблені, шумів немає. На ЕКГ: депресія сегмента ST та негативний зубець Т у відведеннях І, aVL, V3,-V6 . Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Стенокардія напруження


B. *

Інфаркт міокарда без зубця Q





C.

Нестабільна стенокардія


D.

Інфаркт міокарда з зубц Q


E.

Ексудативний перикардит


455.

?Хворий 44 років скаржиться на постійний біль в епігастральній ділянці з іррадіацією в спину,нудоту,блювання,печію.Хворіє на виразкову хворобу duodenum протягом 20 років.Об-но:пониженого харчування,язик обкладений,вологий. Живіт напружений,болючий при пальпації в пілородуоденальній зоні.(+) с-м Образцова. Субфебрілітет. Ан.крові: лейк 10,0x10^9/л,ШЗЕ-24 мм/год.Збільшення пепсиногену в крові. Рентгенологічно: в цибулині duodenum занурена трьохшарова ніша 0,7x1,0 см.Реакція Грегерсена (-).Яке ускладнення має місце в даному випадку?


A.

Перфорація


B.

Кровотеча


C.

Малігнізація


D.

Стеноз воротаря


E. *

Пенетрація


456.

Хворий Н., 38 років, скаржиться на давлячий біль в епігастрії через 1 годину після прийому їжі, печію, кислу відрижку. Хворіє протягом 2 років. При пальпації живота відмічена помірна болісність у пілородуоденальній зоні. При фіброгастродуоденоскопії виявлений антральний гастрит. Яке дослідження уточнить природу захворювання?


A.

Виявлення аутоантитіл до парієтальної клітини.


B.

Визначення рівня гастрину крови.


C.

Дослідження шлункової секреції.


D.

Дослідження моторної функції шлунку


E. *

Виявлення хеликобактерної інфекції в слизовій шлунку


457.

Хворий Ю., 52 років страждає на виразкову хворобу шлунку протягом 10 років. За останні 6 місяців схуд на 15 кг, посилилась слабкість, з’явилась анорексія, відраза до м’ясної їжі, блювота, відчуття порушення прохідності їжі. Яке найбільш вірогідне ускладнення протягом хвороби розвинулось у хворого?


A.

Стеноз воротара.


B.

Перфорація.


C.

Пенетрація.


D.

Кровотеча.


E. *

Малігнізація.


458.

Хвора В., 28-ти років. Поступила в клініку 3 дні тому. Пред”являє скарги на загальну слабкість, підвищену втомленість, періодичні тупі болі в правому підребір"ї, гіркоту у роті, надлишкову вагу. Зріст 160 см, вага 120 кг, в спокою АТ 120/90 мм рт.ст., ЧСС 78 уд/хв. При УЗД жовчний міхур звичайної форми, збільшений у розмірі, стінки міхура потовщені. “Замазка” у просвіті міхура. Діагноз: Гіпотонічна гіпокінетична дискінезія жовчовивідних шляхів. Беззондовий тюбаж такій хворій треба проводити:


A.

З використанням спазмолітиків


B.

З використанням грілки


C.



написать администратору сайта