Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница27 из 68
1   ...   23   24   25   26   27   28   29   30   ...   68
1   ...   23   24   25   26   27   28   29   30   ...   68
C.

Неврастенія


D.

Гіпертонічна хвороба


E.

Ревматизм ,мітральна вада серця





356.

Хворий 32 років звернувся з скаргами на перебої в роботі серця, запаморочення, задишку при фізичному навантаженні. До цього часу не хворів. Об-но: пульс-74 за 1 хв., ритмічний. АТ–130/80 мм.рт.ст. Ліва межа відносної тупості серця на 2 см зовні від середино-ключичної ліній. При аускультації перший тон нормальної звучності, систолічний шум. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночку, ознаки порушення реполяризації в I, V5, V6 відведеннях. ЭхоКГ - гіпертрофія міжшлуночкової перетенки до 1,5 см. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Гіпертонічна хвороба.


B.

Стеноз гирла аорти


C. *

Гіпертрофічна кардіоміопатія.


D.

Інфаркт міокарду.


E.

Коарктація аорти


357.

У хлопчика 5 років без скарг при обстеженні виявили грубий систолічний шум в ділянці серця з епіцентром в ІІ-ІІІ м/р зліва від грудини, який займає всю систолу. КСР – 2,3 см; КДР – 4,5 см; ТЗСЛШ – 1,0 см; ТМШП – 0,8 см; ЛП – 2,5 см, ПШ – 3,3 см. Межі серця не зміщені. ФВ – 82\%. Для якої вади найбільш підходять показники порожнин серця?


A. *

Низький дефект міжшлуночкової перетинки


B.

Дефект міжпередсердної перетинки.


C.

Відкрита артеріальна протока


D.

Коарктація аорти


E.

Субаортальний стеноз


358.

Хворий 37 років звернувся з скаргами на задишку при незначному фізичному навантаженні, напади інспіраторної задишки в горизонтальному положенні, набряки на ногах, біль в правому підребір”ї. Хворіє з дитинства. Об-но: пульс-84 за 1 хв., ритмічний. АТ–130/80 мм.рт.ст. Права межа відносної тупості серця на 2,5 см зовні від грудини. При аускультації перший тон нормальної звучності, систолічний шум на легеневій артерії, по правому краю грудини. На ЕКГ – гіпертрофія правого шлуночку, ознаки блокади правої ніжки пучка Гіса. ЕхоКГ- гіпертрофія задньої стінки правого шлуночку до 1,5 см. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Коарктація аорти.


B.

Гіпертрофічна кардіоміопатія.


C.

Недостатність мітрального клапану.


D.

Інфаркт міокарду.


E. *

Стеноз легеневої артерії.


359.

Хворий 69 років, хворіє хронічним бронхітом протягом 30 років. За останні 10 років зросла кількість загострень хронічного бронхіту, з’явилась задишка в спокої, яка посилюється при фізичній нагрузці, приступи кашлю стали більш агресивними, порушився сон, з’явився тремор пальців рук. Аускультативно – діяльність серця ритмічна, акцент другого тону над легеневою артерією. Тиск у легеневій артерії становить 90/30 мм рт.ст. ЕКГ: високий Р у ІІ та ІІІ стандартних відведеннях, зниження інтервала S – Т, від’ємний зубець Т у ІІ та ІІІ відведеннях, виражений зубець S в І та Q – в ІІІ стандартному відведеннях. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.


A. *

Легеневе серце


B.

Міокардит


C.

Стеноз легеневої артерії


D.

Бактеріальний ендокардит


E.

Ревматизм мітральна вада


360.

У пацієнта віком 15 років на підставі виявленого при аускультації інтервального систолічного шуму в точці Боткіна запідозрили пролапс мітрального клапана. Який з додаткових методів діагностики є найбільш інформативним для встановлення діагнозу?


A.

Фонокардіографія.


B. *

Ехокардіоскопія


C.

Рентгенографія





D.

Електрокардіографія


E.

Реографія


361.

Жінка 65 років звернулась до лікаря із скаргами на ниючий біль у ділянці серця, головний біль, запаморочення, шум у вухах. На протязі 6 років виявляється підвищення АТ. Об’єктивно: пульс 64 у хвилину, ритмічний, напружений, АТ 180/70 мм рт.ст. Акцент ІІ тону та систолічний шум у другому міжребер’ї справа від грудини, позитивний синдром Сиротініна – Куковєрова. З боку іншіх органів без особливостей. Діагноз ?


A.

Недостатність аортального клапана.


B.

Гіпертонічна хвороба.


C.

Коарктація аорти.


D.

Патологія нирок.


E. *

Атеросклероз аорти.


362.

Юнак, 16 років скаржиться на швидку втому, біль у ділянці серця, серцебиття, перебої в роботі серця, відчуття нестачі повітря, затерплість, похоло_дання кінцівок. Об'єктивно: хворий астенічної будови тіла. Межі серця не збільшені. Тони звучні, на верхівці – систолічний шум без ірадіації. На ЕКГ – синусова тахікардія. Який діагноз у хворого?


A.

Тонзіллогенний міокардит


B. *

НЦД по кардіальному типу


C.

Міокардіодістрофія


D.

Недостатність мі трального клапану


E.

Природжена вада серця


363.

Хвора жінка 35-ти років через місяць після перенесеного грипу стала скаржитися на схуднення, серцебиття, пітливість, роздратованість, тремор рук, відчуття жару в тілі, появу розлитої болісної припухлості в нижньому відділі шиї. Температура у хворої нормальна, апетит добрий, шкіра волога, тепла. Хвора підвищено збудлива, як емоційно, так і рухливо. Хворіє 4 місяці. ТТГ знижений. Про яке захворювання може йти мова?


A. *

Підгострий тиреоїдит


B.

Дифузний нетоксичний зоб


C.

Дифузний токсичний зоб


D.

Рак щитоподібної залози


E.

Гострий тиреоїдит


364.

Хвора 42 років скаржиться на емоційну лабільність, тахікардію, пітливість. Пальпаторно відмічається збільшення розмірів щитоподібної залози. При радіоімунологічному визначенні гормонів щитоподібної залози: вміст вільного тироксину, трийодтироніну збільшений, тиреотропний гормон – знижений. Який найбільш вірогідний діагноз?


A.

Дифузний зоб, гіпотиреоз


B.

Дифузний зоб, еутиреоз


C.

Хронічний автоімунний тиреоїдит


D. *

Дифузний зоб, тиреотоксикоз


E.

Хронічний фіброзний тиреоїдит


365.

Пацiєнт 24 років хворiє iнсулінзалежним дiабетом, лiкується iнсулiнами пролонгованої дiї. Коливання рiвня глюкози протягом доби - вiд 15,2 ммоль/л до 22,0 ммоль/л, натщесерце - 28,6 ммоль/л. Ацетон в сечі позитивний. Яка подальша лiкувальна тактика?


A. *

Iнсулiн короткої дiї


B.

Бiгуанiди


C.

Iнсулiни пролонгованi


D.

Дiєта


E.

Препарати сульфонiлсечовини





366.

Хвора І. 40 років, хворіє на цукровий діабет 1 типу, звернулася на консультацію у зв’язку з сильною тахікардією, яка не корегувалася серцевими глікозидами, бета-блокаторами. У хворої також спостерігалась нестійкість артеріального тиску (зранку 90/60 мм рт. ст., ввечері 180-200/100-110 мм рт.ст.). Ваш діагноз?


A.

Вегето-судинна дистонія.


B. *

Діабетична автономна нейропатія.


C.

Токсичний зоб.


D.

Діабетична периферійна полінейропатія.


E.

Ішемічна хвороба серця


367.

В терапевтичний відділ в ургентному порядку поступив хворий С., 59 років, таксист, у якого годину тому назад під час фізичного навантаження раптом з’явився сильний біль за грудиною, який віддавав у міжлопаткову ділянку, обидві руки. Лікар знайшов, що у хворого С. бліда, холодна, мокра шкіра, пульс майже не промацується, АТ 60/40 мм.рт.ст. Тони серця ослаблені, над аортою систоло-діастолічний шум. Через короткий час біль появився у надчерев’ї, а згодом у попереково-крижовій ділянці та лівій нижній кінцівці. На ЕКГ: депресія сегмента ST у V3-V5 відведеннях. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз:


A.

Розшаровуюча аневризма аорти


B.

Не-Q-інфаркт міокарда


C.

Недостатність аортальних клапанів


D.

Прогресуюча стенокардія


E.

Тромбоемболія легеневої артерії


368.

Хворий 28 років з ознаками залізодефіцитної анемії відмічає серцебиття та поколювання в серці, задишку при помірному навантаженні, перебої в роботі серця. Об’єктивно – температура 36,8оС, ЧДР – 20 за 1 хв., пульс – 96 уд./хв., АТ – 105/60 мм.рт.ст. Межі серця в нормі. Тони серця зниженої гучності. На ЕКГ – високий зубець Т, передсердна екстрасистолія. Який ймовірний діагноз ?


A.

Первинна міокардіопатія


B.

Міокардит


C.

Мітральний стеноз


D. *

Вторинна міокардіопатія




написать администратору сайта