Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница26 из 68
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   68
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   68


операція Бентала;


D.

балонна дилатація клапана аорти;


E.

санаторно-курортне


343.

Хворий 17 років на призовній комісії поскаржився на шум в ухах, який підсилюється при фізичному навантаженні. При аускультації вислуховувся діастолічний шум над аортою. На обзорній рентгенограмі органів грудної порожнини тінь серця аортальної конфігурації, збільшені дуга аорти та лівого шлуночка. Легеневий малюнок не змінений. Пульсація аорти підсилена. Виявлені рентгенологічні зміни найбільш ймовірно відповідпють:


A. *

Аортальна недостатність


B.

Атеросклерозу аорти


C.

Гіпертонічній хворобі


D.

Декстрапозиції аорти


E.

Коарктації аорти


344.

Чоловіка 42 років турбують стискаючі болі за грудиною, серцебиття. Останнім часом посилилась задишка при фізичному навантаженні, з’явились напади ядухи вночі. Інтенсивний систолічний шум з епіцентром по лівому краю грудини не проводиться на судини шиї, ІІ тон збережений. За даними ехокардиіографії: різко виражена гіпертрофія верхньої третини міжшлуночкової перетинки, лівий шлуночок звичайних розмірів, фракція його викиду 65 %. Прогресування серцевої недостатності у хворого обумовлено:


A. *

Діастолічною дисфункцією лівого шлуночка


B.

Систолічною дисфункцією лівого шлуночка


C.

Лівопередсердною недостатністю


D.

Систолічною дисфункцією правого шлуночка


E.

Легеневою артеріальною гіпертензією


345.

У хлопця 17 років при профілактичному огляді виявлено інтенсивний голосистолічний шум по лівому краю грудини. Задишки, ціанозу, периферичних набряків немає. Розміри серця не збільшені, тони не змінені. На ЕКГ реєструються високі зубці R у відведеннях V5-6 . Слід шукати ехокардіографічні ознаки


A.

Дефекту міжшлуночкової перетинки


B.

Дефекту міжпередсердної перетинки


C.

Стенозу легеневої артерії


D. *

Пролапса мітрального клапана


E.

Відкритої артеріальної протоки


346.

Чоловік 35 років звернувся до кардіолога з приводу серцебиття,болей в ділянці серця,запаморочення.Хворіє біля 10 років.При обстеженні виявили блідість шкірних покровів,наявність симптомів Мюссе і Квінке ,а також діастолічний шум над аортою з розповсюдженням вліво і вниз.Який інший симптом може відповідати цьому захворюванню?


A.

Підсилена пульсація сонних артерій


B.

Мерехтлива аритмія


C.

Зменшення пульсового АТ


D.

Гіпертрофія правого шлуночка


E.

Малий твердий пульс





347.

Жінка 22 років відмічає швидку втомлюваність. З раннього дитинства лікарі вислуховували у неї шум в ділянці серця. Пульс 87/хв, ритмічний. АТ 95/60 мм рт.ст. Перкуторні межі серця не змінені. Систолічний шум найкраще чутно у ІІ міжребер’ї зліва від грудини, ІІ тон ослаблений. На рентгенограмі грудної клітки – розширення стовбура і лівої гілки легеневої артерії. Найімовірніше у хворої


A. *

Стеноз легеневої артерії


B.

Стеноз вічка аорти


C.

Функціональний систолічний шум


D.

Пролапс мітрального клапана


E.

Недостатність клапана легеневої артерії


348.

У хворого М., 50 р., відмічається задишка при фізичному навантаженні, періодична втрата свідомості. Аускультативно – систолічний шум в ІІІ міжребер‘ї зліва від грудини. При УЗД серця – aсиметрична гіпертрофія ЛШ, його діастолічна дисфункція з деяким зменшенням порожнини. Спостерігається передньо-систолічний рух передньої стулки мітрального клапану. Яка патологія у хворого?


A. *

Гіпертрофічна кардіоміопатія


B.

Рестриктивна кардіоміопатія


C.

Дилятаційна кардіоміопатія


D.

Постінфарктний міокардіосклероз


E.

Стеноз вустя аорти


349.

Хворий К.,16 років, скаржиться на задишку в спокої, набряки ніг. Ціаноз обличчя, шиї. На обліку у кардіолога з приводу вродженої вади серця. Права межа відносної серцевої тупості в ІV межребір’ї на 2 см зовні від края грудини, систолічне тремтіння та грубий пансистолічний шум в ІІ міжеребір’ї ліворуч, в ІV точці – зникаючий голосистолічний шум. Яка вроджена вада серця має місце у хворого?


A.

Незрощення Баталлова протока


B.

Недостатність тристулкового клапана


C.

Дефект міжпередсердної перетинки


D.

Дефект міжшлуночкової перетинки


E. *

Вроджений стеноз легеневої артерії


350.

Хворий 32 років скаржиться на виражену слабкість, схуднення, серцебиття, тремор рук та всього тіла, пітливість. Об’єктивно: зниженої ваги, шкіра волога, тепла. Щитоподібна залоза збільшена до ІІ ст, еластична, безболісна. Пульс – 108/хв, тони серця посилені, АТ – 160/55 мм рт.ст. Попередній діагноз:


A.

Хронічний фіброзний тиреоїдит


B.

Дифузний еутиреоїдний зоб


C.

Хронічний автоімунний тиреоїдит


D. *

Дифузний токсичний зоб


E.

Підгострий тиреоїдит


351.

Хвора 38 років прооперована з приводу токсичного зобу ІІ ст. Через 3 дні після операції у неї з’явилися короткочасні судоми, парестезії рук та ніг 3-4 рази на день. Об’єктивно: пульс – 76/хв, АТ – 130/70 мм рт.ст. Шкіра помірно волога. Тони серця ритмічні. Дихання везикулярне. Наявні симптоми Хвостека, Труссо, Шлезінгера. Вкажіть можливий діагноз:


A. *

Гіпопаратиреоз


B.

Полінейропатія


C.

Астено-невротичний синдром


D.

Гіпотиреоз


E.

Гіперпаратиреоз





352.

У дівчини 16 років при диспансерному огляді виявлений гучний інтенсивний систолічний шум над усією серцевою ділянкою з епіцентром в ІІІ–ІV міжребер’ї зліва від груднини та систолічне тремтіння; ІІ-й тон над легеневою артерією посиленої гучності. АТ 120/70 мм рт.ст. Скарг немає. ЕКГ: помірне відхилення ЕВС вліво . При рентгенологічному дослідженні розміри і форма серцевої тіні не змінені. Який найімовірніший діагноз?


A. *

Дефект міжшлуночкової перетинки.


B.

Дефект міжпередсердної перетинки.


C.

Відкрита артеріальна протока.


D.

Стеноз гирла легеневої артерії.


E.

Коарктація аорти.


353.

Хворий 61 р., надійшов у інфарктне відділення з діагнозом : Гострий передньоперегородочний інфаркт міокарду лівого шлуночка. На 4 день хвороби на фоні нарастаючого ангінозного синдрому падіння артириального тиску і прогресуючої правошлуночкової недостатності у хворого з'явився грубий пансистоличний шум переважно над верхівкою та зліва від грудини, шум прослуховався над усією ділянкою серця і проводився в міжлопаточну область. Пальпаторно визначалося систоличне тримтіння. На ЕКГ ознаки блокади правої ніжки пучка Гіса, при визначенні вмісту кисню в правих камерах серця відмічалось збільшення його вмісту в правому шлуночку. Яке ускладнення інфаркту міокарда розвилосьу хворого?


A.

Внутрішній розрив міжшлуночкової перегородки.


B.

Гостра аневризма серця.


C.

Тромбоендокардит.


D. *

Синдром Дресслера.


E.

Постінфарктна стенокардія.


354.

Хвора М. 36 років лікується з приводу дифузного токсичного зобу протягом 5 років. ТирE0статичну терапію отримувала нерегулярно. Декілька місяців тому почали турбувати постійне серцебиття, задишка, перебої. Об’єктивно: екзофтальм, тремор витягнутих рук, шкіра темна, волога. З боку серця – тахіфарма миготливої аритмії, тони звучні, систолічний шуи в роботі серця, АТ 150/60 мм рт.ст. Печінка збільшена, набряки гомілок. Щитовидна залоза ІІ ст. еластичної консисиетнції, рухома, безболюча. Яка патологія серця у даному випадку?


A.

Бактеріальний ендокардит


B.

Мітральна вада серця


C. *

Тиреотоксична кардіопатія


D.

Атеросклеротичний кардіосклероз


E.

Дилятаціяна кардіоміопатія


355.

Жінку 42 років, після сімейної стресової ситуації, турбують колючі болі в ділянці верхівки серця і довготривалі ниючі болі над ділянкою серця, серцебиття, відчуття “завмирання” серця, нестачі повітря, дратівливість. Після прийому валідолу стан покращується. Об’єктивно: емоційно лабільна, на обличчі червоні плями, кисті вологі і холодні. Щитоподібна залоза не збільшена. Пульс 92 за хв., ритмічний. Межі серця в нормі. Тони серця звучні, короткий систолічний шум над верхівкою. АТ 130/85 мм рт.ст. На ЕКГ синдром ранньої реполяризації шлуночків. Який із наведених діагнозів найбільш імовірний?


A. *

Вегето-судинна дистонія


B.

Стенокардія, що вперше виникла




написать администратору сайта