Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница9 из 68
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   68
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   68


Таламус


C.

Довгастий мозок


D.

Мозочок





E. *

Гіпоталамус


111.

У жінки 34 років спостерігається ожиріння, переважно на плечах, тулубі, багряво-ціанотичні розтяги шкіри на грудях, животі. Який діагноз є найбільш вірогідним?


A. *

Хвороба Іценко-Кушінга


B.

Гіпотиреоїдне ожиріння


C.

Гіпооваріальне ожиріння


D.

Аліментарне ожиріння


E.

Пубертатне ожиріння


112.

В ендокринологічному відділенні обстежується жінка 42 років з приводу різкого збільшення (за останні 6 місяців на 20 кг) маси тіла, порушення менструального циклу, головного болю. Описані симптоми з’явилися після перенесеної вірусної інфекції. Амбулаторно був визначений рівень ТТГ, Т3, Т4, гормонів наднирників, зроблена ЕКГ. Суттєвих відхилень від норми не зафіксовано. Які дообстеження необхідно провести хворій для визначення причини збільшення ваги тіла?


A.

УЗД наднирків


B.

Рентгенографію органів грудної клітки


C.

Визначити рівень креатиніну в крові


D. *

Рентгенографію черепа


E.

Визначити рівень калію, натрію в крові


113.

Хворий К., 43 років, скаржиться на помірне збільшення маси тіла, задишку при фізичному навантаженні. В минулому нічим не хворів. Маса тіла - 124 кг, зріст - 176 см. Правильної статури, розподіл жирової клітковини рівномірний. Яке захворювання може бути у хворого?


A.

Гіпоталамічне ожиріння


B.

Дизгонадне ожиріння


C.

Хвороба Іщенко-Кушинга


D.

Адипозо-генітальна дистрофія


E. *

Аліментарне ожиріння


114.

Хворий 15 років, скаржиться на надмірну масу тіла, головний біль, роздратованість, швидку втому. Значне збільшення маси тіла відбулося у віці 14 років. Маса тіла - 90 кг, зріст 160 см, правильної статури. Розподіл жирової клітковини рівномірний. На стегнах, животі і грудних залозах - рожеві тонкі стрії. АТ – 145/90 мм рт ст. Ваш попередній діагноз?


A.

Вегето-судинна дистонія


B.

Аліментарно-конституційне ожиріння


C.

Хвороба Іценко-Кушинга


D. *

Пубертатно-юнацький диспітуїтаризм


E.

Синдром Кушинга


115.

Хворий В. 18 років направлений військоматом для визначення придатності до військової служби. Об'єктивно: пропорції тіла чоловічі, зріст 175 см, вага 105 кг, ожиріння, розподіл жирової тканини відносно рівномірний, з переважаючим відкладанням жиру на обличчі, животі, та кінцівках, визначається двобічна гінекомастія, на шкірі стегон плечей, животи значна кількість блідо-рожевих смужок розтягнення. ЧСС-78 за хв., АТ- 155/90 мм рт. ст. внутрішні органи без змін. Зовнішні статеві органи сформовані правильно, відповідають віку, На рентгенограммі турецького сідла - без деструктивних змін. Пролактин, кортизол, ЛГ, ФСГ, тестостерон в межах норми. Яка причина ожиріння у хворого?


A.

Адипозо-генітальна дистрофія


B.

Пролактинома


C. *

Гіпоталамічний синдром


D.

Хвороба Кушінга


E.

Аліментарно-конституціональний тип





116.

Хвора К., 52 роки, скаржиться на збільшення маси тіла, слабкість, закрепи, погіршення пам’яті. Вказані симптоми повільно наростали протягом останніх 1,5 року. Обєктивно: сухість шкіри, помірний набряк обличчя та кінцівок, межі серця розширеня, тони приглушені, пульс 66/хв., АТ – 110/70 мм рт.ст., щитоподібна залоза не пальпується. У крові виявлені антитіла до тиреоглобуліну (+) та мікросомального антигену (+++); рівень тиреотропного гормону – 15,2 мОД/л. УЗД щитоподібної залози: залоза зменшених розмірів, неоднорідної структури. Встановіть діагноз:


A.

Дифузний нетоксичний зоб


B.

Автоімунний тиреоїдит без порушення функції ЩЗ


C.

Ендемічний зоб


D.

Підгострий тиреоїдит


E. *

Автоімунний тиреоїдит, гіпотиреоз


117.

У жінки 25-ти років під час профогляду втявдено збільшення щитоподібної залози. Постійно проживає в Львівській області. З боку внутрішніх органів відхилень не зафіксовано. Щитоподібна залоза дифузно збільшена до ІІ ст., м’яко-еластична, гладка, неболюча. Рівень тиреоїдних гормонів у межах норми. УЗД: зитоподібна залоза збільшена, ехогенність не змінена. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:


A.

Нетоксичний дифузний еутиреоїдний зоб ІІ ст.


B.

Автоімунний тиреоїдит без порушення функції щитоподібної залози


C. *

Ендемічний дифузний еутиреоїдний зоб ІІ ст.


D.

Вузловий зоб


E.

Хронічний тиреоїдит


118.

У жінки 47 років скарги на слабкість, пітливість, тремтіння в тілі, втрату ваги, серцебиття, збільшення розмірів шиї, сльозотечу, світлобоязнь. Об’єктивно: щитоподібна залоза дифузно збільшена, еластична, рухома, безболісна. ЧСС – 128/хв, фібриляція передсердь. Який із симптомів найвірогідніше дозволить оцінити ступінь важкості тиреотоксикозу?


A. *

Наявність аритмії


B.

Розміри щитоподібної залози


C.

Стан очних яблук


D.

Зріст та вага


E.

Цифри артеріального тиску


119.

Жінка 56 років, протягом 6 тижнів лікується з приводу бактеріального ендокардиту. Температура тіла нормалізувалась, зникла анемія. Однак за останній тиждень посилилась слабкість, серцебиття, з’явився біль в ділянці серця, фібриляція передсердь. АТ – 160/60 мм рт.ст. Щитоподібна залоза ІІІ ступеня, в правій частці – вузол 3х4 см. Яка найбільш імовірна причина виникнення фібриляції передсердь?


A.

Атеросклероз коронарних артерій


B.

Інфекційний міокардит


C. *

Гіперпродукція тиреоїдних гормонів


D.

Гіперпродукція тиреотропіну


E.

Підвищений рівень катехоламінів


120.

Жінка 34 років, скаржиться на слабкість, зниження ваги на 12 кг за півроку, пітливість, серцебиття, дратівливість, відчуття “стискання” у горлі. Щитоподібна залоза ІІІ ступеня, еластична, на тлі дифузного збільшення в правій частці вузол. Шийні лімфатичні вузли не збільшені. Яка лікувальна тактика найбільш обгрунтована?


A.

Консервативна антитиреоїдна терапія


B.

Призначення радіоактивного йоду


C.

Негайне хірургічне втручання


D. *

Операція після антитиреоїдної терапії


E.

Негайна телегамматерапія





121.

Жінка 36 років приймає щоденно 50 мкг L-тироксину в зв’язку з первинним гіпотиреозом. Яке обстеження доцільне для оцінки ефективності дози препарату?


A.

Визначення рівня тироксину


B.

Визначення рівня трийодтироніну


C. *

Визначення рівня тиреотропіну


D.

Визначення рівня тиреоглобуліну


E.

Визначення рівня холестерину


122.

Хворий 24 років, надійшов до терапевтичного відділення зі скаргами на головний біль, запаморочення, тупі болі в попереку. В анамнезі - часті переохолодження. При фізикальному обстеженні: блідість шкірних покривів. Симптом Пастернацького слабо позитивний. У крові: Ер - 3,1х1012/л; НЬ - 78 г/л; КП - 0,7; Л - 9,2х109/л; ШОЕ - 21 мм/год. В сечі: білок -0,66 г/л; Л - 10-18 в п/з. Чому лікування анемічного синдрому препаратами заліза не дало результату?


A.

Добова доза препаратів заліза виявилася недостатньою


B. *

Недостатньо лікувалося основне захворювання


C.

Не визначалося сироваткове залізо крові


D.

Не призначалися переливання еритроцитарної маси


E.

Не призначено відповідну дієту


123.

Хвора 42 років, поступила зі скаргами на ниючий біль у попереку, більше справа, інколи – підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, головний біль. З анамнезу: 10 років назад під час вагітності був приступ болю в правій половині попереку з ознобом, різким підвищенням температури; 5 років назад - підвищення AT до 200/110 мм рт. ст. В аналізі сечі: білок - 0,99 г/л, Л - 10-15, Ер - 2-4, циліндри гіалінові - 1-2 в п/з. Креатинін сироватки крові - 102 мкмоль/л. Який з діагнозів найбільш вірогідний у даної хворої?


A.

Туберкульоз нирок


B.

Хронічний гломерулонефрит


C. *

Хронічний пієлонефрит


D.

Амілоїдоз нирок



написать администратору сайта