Главная страница

Урок 1 Тема. Вступне заняття. Значення праці в житті людини


Скачать 17.62 Mb.
НазваниеУрок 1 Тема. Вступне заняття. Значення праці в житті людини
Анкорvse_urok_trudovomu_1_4_klassy.pdf
Дата23.02.2017
Размер17.62 Mb.
Формат файлаpdf
Имя файлаvse_urok_trudovomu_1_4_klassy.pdf
ТипУрок
#3011
страница20 из 30
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   30
тема. аплікація із соломки
мета: навчити працювати з соломкою прищеплювати навички та прак- тичні вміння під час роботи з природним матеріалом; розвивати естетичні почуття, увагу, мислення; виховувати любов до природи.
обладнання: набір соломки для уроків трудового навчання, ножиці, клей, серветка, картон, папір.
Хід УрокУ
і. організація класу
1. Перевірка готовності до уроку Упорядкування робочих місць.
іі. Новий матеріал
Для роботи на уроці використовують готовий набір соломки для уроків трудового навчання, або вчитель заохочує до роботи батьків, які допомагають заготовити соломку. Для виготовлення аплікацій використовують солому із зернових культур — пшениці, вівса, жита, ячменю. Із зібраної соломи вирі- зають вузлики, збирають листя та сортують за довжиною. Стебелини замочу- ють у гарячій воді. Солома стає еластичною та не ламається. М’які соломинки розрізають ножем уздовж стебла. Потім розгладжують праскою: спочатку
із внутрішнього боку, а потім — із зовнішнього. Гарячу праску не можна три- мати на одному місці, тому що до неї прилипне соломка. Вже готову соломку можна наклеїти на тонкий папір, покласти під гніт, щоб висох клей Оголошення теми та мети уроку.
— Сьогодні ми продовжуємо працювати з природним матеріалом, аз яким саме, ви зараз дізнаєтесь. У кожному рядку викресліть всі літери, що повторюються.
К АСТАТ Т КОН ПЕЛ Е ПНЯ Ї О Ї Р Я Ї
Р
Щ ИМ О О ИЩА Так, молодці, це солома. Аплікаційні роботи з соломки можуть бути
ілюстраціями до оповідань, казок, а також використовуватися як пейзажі, вітальні листівки, подарунки.
2. Підготовка до роботи.
— Нарізаючи соломку смужками, квадратами, ромбами, трикутника- ми, можна створити за власним задумом орнамент та прикрасити ним різ- ні вироби.
Сьогодні ми спробуємо зробити геометричний візерунок у квадраті або смужці. Перевірте, чи все у вас готово до роботи.
ііі. Фізкультхвилинка
Проти сонця на горбочку
Випинаються дубочки.
Свіжий вітер повіва,
Міцне гілля нагина.
Так щоранку всі дубочки
Роблять вправи на горбочку І тому вони гінкі,
І тому вони стрункі.
іV. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж із техніки безпеки.
• Ножиці зберігати в закритому вигляді.
• Різати сидячи; ножицями не розмахувати; стежити за пальцями.
• Не тримати ножиці лезом догори.
• Передавати ножиці товаришем кільцями уперед.
2. Інструктаж учителя.
• Підготуйте основу для аплікації — цупкий папір, картон або шматок ок- самитового паперу.
• Наріжте соломку трикутниками, кругами, ромбами, квадратами.
• Викладіть геометричні фігури візерунком на папері.
• Наклейте аплікацію.
V. Практична робота учнів
Учитель надає допомогу окремим учням індивідуально.
Vі. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
— Розгляньте роботи товаришів. Чим вони вам сподобались? Які помі- тили помилки?
2. Оцінювання.
Vіі. Підсумок уроку З яким природним матеріалом ми працювали сьогодні на уроці?
— Як готують соломку до роботи?
— Які аплікації можна зробити із соломки

258
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
259
Примітка. На наступному уроці можна організувати спільну роботу всьо- го класу і зробити тематичну аплікацію (колективна робота. Завдання роз- дати у групи.
Наприклад:
перша група — дерева;
друга група — будинок;
третя група — птахи тощо.
УроК тема. відображення рослинних форму композиціях.
способи компонування рослинних форм
мета: прищеплювати учням знання, навички та практичні вміння у ро- боті з природними матеріалами; розвивати естетичні почуття, пізнавальні
інтереси; виховувати відповідальність за доручену справу, охайність, взає- модопомогу.
обладнання: папір, картон, клей, насіння клена та ясена, ножиці, ілюс- трації осінньої тематики.
Хід УрокУ
і. організація класу
1. Перевірка готовності до уроку Привітання.
3. Упорядкування робочих місць.
іі. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку Послухайте вірші і скажіть, про яку вони пору року?
Потемніли крони сосен,
Тихо сіються дощі,
Оголила тепла осінь
І дерева, і кущі.
І тепер здаля помітні
Гнізд воронячих шапки,
Зникли птахи перелітні Гуси, іволги, шпаки.
У гіллі синиця тенька,
Лущить зерна цілий день,
І від білочки опеньки
Поховалися за пень Так, це осінь. А яке почуття навіває на вас цей вірш? Чому?
— Послухайте інший вірш.
Прийшла дівчина до хати
Узялась хазяйнувати:
Вправно скриню відімкнула
І яскраво ліс вдягнула.
У садах, гаях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль —
Жде сестрицю білу в гості.
— А яке почуття викликав у вас другий вірш? Чому? (Відповіді дітей.)
— Так. Різні вірші, різні малюнки, а пора року — одна. (Малюнки на
дошці.)
Сьогодні на уроці ми спробуємо зберегти чарівність літа, яке вже давно минуло, та яскравість осені.
Як ви гадаєте, як це можна зберегти? (У малюнках, у виробах із природного матеріалу
)
2. Вступна бесіда.
— Протягом місяця ви збирали та сушили лісові та польові трави, гілоч- ки дерев, голівки квітів, насіння з гарбузів, кавунів, кленів. Все це потрібно буде нам на уроці. Живу природу можна відображати в декоративних ком- позиціях. Для цього використовують рослини насичених кольорів, різних форм, із різноманітними квітами.
Ви можете зробити композицію за зразком (зразки висять на дошці), а можете — за власним бажанням.
ііі. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж із техніки безпеки.
— Які навчальні речі та інструменти вам знадобляться?
— Як правильно користуватися ножицями?
— Чого потрібно дотримуватися під час роботи з клеєм?
— Деякі рослини або стебелини рослин можна закріпити металевим дротиком Порядок виконання роботи.
• Шаблони, які лежать у вас на партах, обведіть на аркуші кольорового паперу (форму діти обирають самостійно

,
, Скомпонуйте аплікаційну композицію із трав та квітів.
• Усі частини викладіть на парті.
• Закріпіть клеєм.
• Зверху закрийте аркушем паперу та покладіть під гніт.
іV. Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз прогнувся, два прогнувся.
Руки в сторони розвів —
Мабуть, ключика згубив.
А щоб ключик той дістати,
Треба нам навшпиньки встати.
Всі за парти посідали,
Знову вчитися почали.

260
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
261
V. Практична робота учнів
Учні виконують роботу, а вчитель індивідуально допомагає окремим учням.
Vі. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
— Ви сьогодні гарно працювали, уважно мене слухали, і вас вийшли чу- дові композиції.
Аналогічні композиції з рослинних форм можна зробити на тканині, а також на дисках платівок.
— Яка робота вам сподобалася найбільше?
— Які ви помітили недоліки, помилки?
2. Оцінювання.
Vіі. Підсумок уроку Що ми робили сьогодні на уроці?
— Що таке аплікація?
— З яких матеріалів можна зробити аплікацію?
Яскраві пелюстки
І запах пречудовий.
І хочеться усім
Побачити їх знову!
— Хай ваші рослинні композиції зігрівають вас взимку або радують того, кому ви їх подаруєте.
УроК тема. Макетування об’ємних виробів
із природного матеріалу
мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з природним матеріа- лом навчити виготовляти об’ємні вироби із жолудів, шишок, шкаралупи горіхів; розвивати образне мислення, уяву, охайність; виховувати самостій- ність, працьовитість, інтерес до уроку.
обладнання: природний матеріал: жолуді, каштани, шишки, гілочки де- рев, шило, ножиці, пластилін, клей, серветка.
Хід УрокУ
і. організаційний момент Перевірка готовності до уроку Привітання.
3. Упорядкування робочих місць.
іі. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати працювати з природним матеріалом. Але це вже буде не листя. Це будуть об’ємні вироби. Відгадай- те загадки і дізнаєтеся, з чого ми їх будемо виготовляти.
• Високо висять,
Білки їх їдять,
Смачні, та не горішки,
Називаються… (шишки).
• Вітер їх скидана брук,
Стукотять вони тук-тук І скидають кожушки.
Що це за плоди такі? (Каштани)
• Хтось на дубі, мов на бильцях,
Порозвішував барильця.
Стереже їх, мудрий дрізд,
Бо свиня прийде і з’їсть! (Жолуді)
• У міцній хатинці
Сидить по зернинці.
Спробуй-но дістати,
Будеш ласувати! (Горіх)
— Які інструменти нам знадобляться?
• Де хвостом воно впирається Кругла дірка залишається. (Шило)
• Два кільця, два кінця,
А посередині — цвяшок. (Ножиці)
2. Вступна бесіда.
— Для конструювання об’ємних виробів відбирають соснові або ялинові шишки, жолуді, каштани, гілочки дерев, листя кукурудзи, пір’я і насіння.
Допоміжними матеріалами можуть бути клаптики кольорового паперу, нитки, пластилін, картон для основи.
Поєднують деталі об’ємних виробів гілочками дерев, проколюючи шилом отвори у виробі.
Створеному виробу надають художній образ (добрий, веселий, сердитий,
сумний), використовуючи допоміжний матеріал або фарби.
ііі. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж із техніки безпеки.
• Для роботи з шилом потрібно мати дощечку і коробку для проколюван- ня жолудів, каштанів.
• Щоб не поранитися шилом, не слід пальці рук ставити проти проколу, а тільки з боків (можна зробити заготовки вдома з дорослими).

262
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
263
2. Інструктаж учителя.
Учитель демонструє зразки і пояснює, як потрібно зробити проколи.
іV. Фізкультхвилинка
Віє вітер нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище.
V. Практична робота учнів
Учитель надає допомогу учням, заохочує дітей, які зробили виріб, до- помагати друзям.
Vі. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
(За допомогою пластиліну або клею вироби закріплюють на дощечці.)
— Яка робота вам сподобалася більше? Чому?
— Хто припустився помилки?
2. Оцінювання робіт.
Vіі. Підсумок уроку Чого навчилися на уроці?
— Що ви зробили?
— Придумайте вдома сюжетну композицію, над якою ми будемо пра- цювати на наступному уроці.
додаток

264
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
265
УроК тема. створення довільної композиції зоб ємних виробів із природного матеріалу
мета: вдосконалювати вміння та навички роботи зоб ємними виробами з природного матеріалу; розвивати творче мислення, художній смак, охай- ність; виховувати працьовитість, відповідальність, взаємодопомогу.
обладнання: природний матеріал (шишки, каштани, жолуді, горіхи, гі- лочки дерев, листя, горобина); клей пластилін; ножиці; шило серветка.
Хід УрокУ
і. організаційний момент Перевірка готовності до уроку Привітання.
3. Упорядкування робочих місць.
іі. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з природним матеріа- лом. У нас сьогодні — робота у групах. Ми будемо виконувати колективну роботу створимо сюжетну композицію до казки, мультфільму, оповідання або за власним задумом.
— Який природний матеріал нам потрібен? (Діти перелічують.)
2. Вступна бесіда.
— Композицію якої тематики можна зробити?
— Який природний матеріал нам для цього потрібен?
— Якими інструментами необхідно користуватися?
ііі. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж із техніки безпеки.
• Користуючись шилом, працюйте на дощечці.
• Користуючись ножицями, обережно повертайтеся до сусіда.
• Дотримуйтеся правил гігієни під час роботи з клеєм та пластиліном.
2. Інструктаж учителя.
• Спочатку обговоріть у групі, якої тематики буде ваша композиція.
• Потім поміркуйте, які вироби потрібно зробити.
• Розподіліть роботу поміж членами вашої команди.
• Відберіть такі матеріали, які вам потрібні для виконання роботи.
• Користуючись правилами техніки безпеки та гігієни, починайте ро- боту.
• Коли окремі вироби будуть готовими, розташуйте їх на коробці або до- щечці, приладнайте за допомогою клею або пластиліну.
• Прикрасьте композицію яскравим оздобленням.
іV. Фізкультхвилинка
Вийшло з хати кенгуру,
Потягнулося від сну,
Вмило ручки, оченята,
Взуло білі чоботята,
Стало квіточки збирати
Для матусеньки на свято. Практична робота учнів

Учитель пропонує учням зразок виконаної композиції. Діти вирішують самостійно, будуть вони виконувати роботу за зразком або за власним за- думом.
Самостійна робота учнів.
Vі. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
— Чия композиція вам сподобалася найбільше?
— Хто виявив більше фантазії?
— Яка робота виконана охайніше?
2. Оцінювання.
V. Підсумок уроку Чого навчилися на уроці?
— Яку композицію вирішили створити?
— Як відбувалася робота у групах?
УроК тема. Професії кравець, закрійник, швачка. види швів
мета: ознайомити з професіями кравця, закрійника, швачки; вчити працювати з голкою, тканиною, наперстком закріплювати навички роботи з ножицями; розвивати мислення, працьовитість; виховувати інтерес до уроку, охайність, самостійність.
обладнання: ножиці, нитки, наперсток, голки, шпильки, тканина, зраз- ки швів.

266
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
267
Хід УрокУ
і. організаційний момент Перевірка готовності до уроку Привітання.
— На ваших партах повинні лежати шматочок тканини, ножиці, нитки, наперсток, голки на подушечці або гольнику.
3. Упорядкування робочих місць.
іі. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку Відгадайте загадки та дізнаєтеся, про що буде йти мова сьогодні на уроці.
• Гарні теплі рукавички,
Шапки, шубки і спіднички,
І штанці, і піджачки
Шиє дітям залюбки. (Швець)
• Хто одежу шиє всім:
І дорослим, і малим,
Дружить з голкою й тканиною,
Строчить швейною машиною (Швачка)
• Ріжемо усе, що треба.
Ми поріжемо для тебе
І тканину, і папір.
Як не віриш — перевір. (Ножиці)
• Маю вухо, гострий ніс,
Із бавовни в мене хвіст. (Голка з ниткою)
• Строчить, шиє, вишиває,
Всю родину одягає. (Швейна машинка Хто здогадався, про що буде йти мова?
— Так, всі ці приладдя потрібні швачці.
2. Вступна бесіда.
— Хто знає, хто такий закрійник, і що він робить? (Думки дітей
.)
— Закрійники працюють в ательє, на швейних фабриках. Вони зніма- ють мірки із замовників, будують за цими мірками креслення і виготовля- ють шаблони. Потім розкладають шаблони на тканині та обводять їх крей- дою. Після цього розкроюють тканину вручну.
Раніше одежу шили вручну від початку до кінця. Заразна швейних під- приємствах працюють на спеціальних машинах швачки-мотористки. Водному цеху зшивають перед зі спинкою, в іншому — вишивають рукава, а ок- ремо виготовляють комірці, накладні деталі.
Потім остаточно оформлюють — роблять декоративну строчку, приши- вають ґудзики, обметують петлі.
Від якості роботи швачки залежить зовнішній вигляд одежі.
3. Інструктаж із техніки безпеки.
• Передавайте голки та булавки сусідові тупим кінцем.
• Не губіть голки. Перевіряйте їх кількість перед початком роботи та на- прикінці.
• Не встромляйте голки та булавки в одежу. Не беріть до рота. Зберігайте
їх у гольнику.
• Вдягайте в голку нитку потрібної довжини. Не беріть дуже довгу нитку.
• Коли шиєте або вишиваєте, то користуйтеся наперстком.
Ми будемо повторювати ці правила кожного разу під час уроків, коли будемо шити.
ііі. Фізкультхвилинка
Вітер очерет гойдає
І додому нахиляє.
Вліво, вправо нахилив
Й знову, знову закрутив.
Раптом тихо жук підліз,
Потягнувся навесь зріст,
Свій почистив язичок
Й закрутився у вальсок.
іV. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж учителя Сьогодні ми ознайомимося з основними швами, які нам будуть по- трібні для виготовлення серветки, гольника, прихватки, а також шиття м’яких іграшок.
Як вдягати нитку в голку
• Відмірте нитку потрібної довжини.
• Розпушіть кінець нитки голкою.
• Зніміть пушинки.
• Закрутіть кінець.
• Устроміть нитку у вушко голки.
• Зав’яжіть вузол на кінці нитки. Для цього спочатку двічі обмотайте нитку навколо пальця. Скрутіть її. Витки стягніть за кінець нитки Учитель за шаблонами пояснює види швів, надає індивідуальну допо- могу учням, які її потребують.
ВиДи ШВіВ
Шов рядок

268
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
269
Підшивний шов
Шов петельний
Шов «козлик»
Шов «уперед голку»
Шов «уперед голку» в два прийоми
Шов «уперед голку» з перевиванням
Шов через край. Практична робота учнів
Vі. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
— Хто зрозумів, як виконувати шви рядок, «уперед голку», козлик Хто припускається помилок?
Vіі. Підсумок уроку З якими професіями ви ознайомилися?
— Як називаються шви, які ви вивчили на уроці?
УроК тема. виготовлення подушечки для голок
мета: вдосконалювати вміння роботи з тканиною, нитками закріплю- вати вивчені шви «уперед голку», «підшивний»; розвивати навички робо- ти з голкою, творче мислення, уяву; виховувати інтерес до уроку, любов до праці, естетичні почуття, охайність, самостійність.
обладнання: тканина червоного та чорного кольорів, нитки, ножиці, наперсток, голки, малюнки із зображенням комах.

270
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
271
Хід УрокУ
і. організаційний момент Перевірка готовності до уроку Привітання.
3. Упорядкування робочих місць.
іі. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку Сьогодні ми будемо виготовляти подушечку для голок або гольник.
Щоб не загубити голку або булавку на уроці, дуже зручно користуватися гольником. Який вигляд може бути угольника (У вигляді тваринки або ко-
махи)
— Відгадайте загадки.
• Червоні крильцята,
Працює завзято
Там, де попільниці багато. (Сонечко)
• Величезна жовта квітка,
В ній живуть маленькі дітки.
Чорні маленята —
Це смачні зернята. (Соняшник)
• Червона, дрібна і пахуча Росте низько, до землі близько. (Суниця)
— Гольник, який ми будемо робити на уроці, можна виготовити і у фор- мі соняшника, суниці, сонечка.
ііі. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж учителя.
Послідовність виготовлення гольника (у вигляді сонечка)
• Із клаптика червоної тканини виріжте коло. По краю кола обшийте швом
«уперед голку» і трошечки стягніть нитку так, щоб вийшов «мішечок».
• Наповніть «мішечок» ватою, стягніть нитки шва повністю і закріпіть, прошивши декілька стібків.
R 50
• Аналогічно зробіть голівку жучка.
• Пришийте голівку до основи виробу за допомогою «підшивного» шва.
• Виріжте вузеньку чорну смужку і наклейте її вздовж червоної основи, щоб показати крильця.
• Виріжте 4–5 кружечків чорного кольору і наклейте їх симетрично на обидва крильця.
• Можна зробити вусики з дротиків і намистинок.
Послідовність виготовлення гольника (у вигляді суниці, соняшника)
іV. Фізкультхвилинка
А мизерно сіяли, сіяли
У земельку чорную, свіжую.
І з’явилися перші листочки,
Із них повні тугі колосочки
До сонечка потягнулися
І сонечку усміхнулися.
V. Практична робота учнів
Самостійна робота.
Учитель надає допомогу учням за потреби.
Vі. Виставка та аналіз виробів
1. Аналіз роботи.
— Хто з вас вніс певні зміни, щось додав від себе Чи все вас задовольнило у вашій роботі?
— Які помітили помилки?
2. Оцінювання.
R 50

272
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
273
Vіі. Підсумок уроку Чого навчилися на уроці?
— У вигляді чого ви виготовили гольник?
— Для чого він вам потрібен?
УроК 14 тема. Пришивання ґудзиків мета вдосконалювати навички роботи з тканиною, нитками, голкою; вчити пришивати ґудзики різними засобами; розвивати мислення, напо- легливість, самостійність; виховувати інтерес до уроку, охайність, працьо- витість.
обладнання: тканина, нитки, гольник, голки, ґудзики, шаблони ґуд- зиків.
Хід УрокУ
і. організаційний момент Перевірка готовності до уроку Привітання.
3. Упорядкування робочих місць.
іі. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку.
Він — прикраса кожній блузці,
Цей маленький круглий… (ґудзик).
— Сьогодні ми будемо навчатися пришивати ґудзики.
2. Вступна бесіда.
З ІСТОРІЇ ГОЛКИ
На території нашої країни голка з вушком з’явилася у господарстві людини 19 тисяч років тому. Революція і виготовленні голок відбулася в ХІV сторіччі, коли було винайдено дріт. Тривалий час основним поста- чальником голок у Європі була Німеччина, але у 1650 році англійці створи- ли спеціальні верстати для випуску голок.
Історія російської промислової голки почалася з часів Петра І. За його наказом у 1717 році російські купці брати Рюміни і Сидір Томілін побуду- вали дві голкові фабрики.
Голка міцно увійшла в кожну хату бідняка, ставши справжнім символом працьовитості.
(Прислів’я записані на дошці.)
• Довга нитка — ледача швачка.
• Сім разів відмір — один раз відріж.
• Як зіш’єш — так і зносиш.
— Як ви розумієте ці прислів’я?
— Сьогодні голка з ниткою буде нам помічницею на уроці.
ііі. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж із техніки безпеки.
— Як правильно зберігати голки?
— Як передавати їх сусідові, якщо потрібно?
— Чим необхідно користуватися, коли шиєте?
— Як слід сидіти за партою Підготовка до роботи.
Пришивання ґудзиків до тонкої тканини (до сукні, блузки, сорочки)
• Закріпіть нитку та просуньте голку через отвір ґудзика.
• Зробіть прокол голкою через другий отвір на зворотній бік тканини.
• Зі зворотного боку зробіть прокол на лицьовий бік та просуньте ґудзик через отвір.
• Повторіть дії 5–7 разів.
• Закріпіть нитку, зробіть прокол голкою на зворотному боці під швом. обмотайте нитку 2–3 рази навколо кінця голки.
• Затягніть вузол.
• Ще раз підколіть голку під стежки. Просуньте нитку та відріжте її. і. Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п’ять,
Стали в колі ми кружлять.
Покружляли, розійшлись.
Ні на кого не дивись,
А роботою займись.
V. Практична робота учнів
1. Учитель надає допомогу учням. Учні, які вміють пришивати ґудзики або швидко навчилися, теж допомагають товаришам.
2. Варіанти пришивання ґудзиків із чотирма отворами
Закріплення
нитки
Пришивання
ґудзика

274
Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
3 клас
275
Vі. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
— Хто навчився сьогодні на уроці пришивати ґудзики?
— А хто вмів і раніше?
— Чи змогли ви правильно закріпити нитку наприкінці пришивання?
2. Оцінювання.
Vіі. Підсумок уроку Чого ми навчилися сьогодні на уроці?
— В якому сторіччі голки почали виготовляти на фабриках В якій країні це відбувалося?
— Хто пам’ятає прислів’я про голку?
Варіант
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   30


написать администратору сайта