Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница29 из 51
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   51
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   51

Використання мазевих пов’язок.

Використання пов’язок з антисептиками.

  1. У соматичному відділенні хлопчик 6 міс., який знаходиться з приводу гострої пневмонії. В дитини виникло защемлення пахвинної кили. З моменту защемлення пройшло 30 хв. Якою має бути тактика хірурга, що викликаний на консультацію?

*Спробувати вправити грижу.

Термінове оперативне втручання.

Динамічне спостереження.

Рекомендувати планове оперативне лікування.

Підсилення терапії гострої пневмонії.

  1. В поліклініку звернулись батьки хлопчика 2-х років зі скаргами на відсутність у дитини в калитці правого яєчка. При огляді виявляється гіпоплазія правої половини калитки, яєчко при пальпації відсутнє. Воно зменшене в розмірах, пальпується по ходу пахвинного каналу, але в калитку не виводиться. Який діагноз?

*Правобічний крипторхізм, пахова форма.

Ретракція правого яєчка (псевдокрипторхізм).

Лівобічний монорхізм.

Правобічний крипторхізм, абдомінальна форма.

Ектопія правого яєчка, лобкова форма.

  1. У дитячому відділенні районної лікарні знаходиться хлопчик віком 6 тижнів, якому на підставі клінічних, рентгенологічних та додаткових методів обстеження встановлено діагноз: вроджений гіпертрофічний пілоростеноз. Призначена спазмолітична, інфузійна та загальнозміцнююча терапія. Зі слів педіатра, стан дитини дещо покращився. Яка подальша лікувальна тактика?

*Оперативне лікування.

Амбулаторне спостереження.

Призначення антибіотиків.

Внутрішньоорганний електрофорез спазмолітиків.

Механічна пілородилятація.

  1. Дитина 6 міс., вступила в клініку через 16 годин з початку захворювання, що розпочалося раптово. Стала неспокійною, відказувалася від їжі. Приступ неспокою був короткочасним. Хлопчик заспокоївся і заснув. Прокинувся через 20-25 хв., з’явилось блювання та повторний різкий неспокій. Пелюшка вимащена темно-червоним виділенням. Попередній діагноз?

*Інвагінація кишечника.

Ентероколіт.

Дивертикуліт Меккеля.

Глистна кишкова непрохідність.

Пухлина черевної порожнини.

  1. У дитини 1,5 міс. у тім’яно-скроневій ділянці справа з народження батьки відзначають пухлиноподібне утворення розмірами 3х2 см, темно-багряного кольору, що підвищується над поверхнею шкіри. При надавлюванні не зникає, але змінює колір на блідий. Який діагноз?

*Кавернозна гемангіома.

Лімфангіома.

Пігментна пляма.

Ангіофіброма.

Природжена судинна пляма.

  1. Хворий скаржиться на болі в правій здухвинній ділянці, які спочатку виникли в епігастрії. Язик сухий, при диханні права половина живота відстає від лівої. При пальпації - напруження м’язів передньої черевної стінки. Позитивні симптоми Блюмберга в правій здухвинній ділянці, Сітковського, Ровзінга. Температура тіла 37,60С. Визначається лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво. Ваш діагноз?

*Гострий апендицит

Гострий холецистит

Гострий панкреатит

Перфоративна виразка шлунку

Механічна кишкова непрохідність

  1. Хворий скаржиться на біль, почервоніння, набряк повіки на протязі 3 днів. Об’єктивно: біля краю повіки гіперемійоване, болюче утворення з жовтуватою верхівкою. Діагноз?

(Ячмінь.

Халязіон.

Рак шкіри повіки.

Аденокарцинома кон’юнктиви.

Розрив повіки.

  1. У пацієнта хронічний кон’юнктивіт. 2 дні тому з’явились біль, сльозотеча, світлобоязкість правого ока. Об’єктивно: змішана ін’єкція. На рогівці біля лімбу інфільтрат, що забарвлюється флюоресцеїном. Діагноз?

(Крайовий кератит.

Повзуча виразка рогівки.

Кератомікоз.

Проникне поранення рогівки.

Кератоконус.

  1. Об’єктивно у хворого на глаукому виявлено: крайову екскавацію диска зорового нерва, звуження поля зору на 150 в носовій ділянці. Визначте стадію глаукоми:

(Розвинена.

Преглаукома.

Початкова.

Глибока.

Термінальна.

  1. Об’єктивно у хворого на глаукому виявлено: крайову екскавацію диска зорового нерва, звуження поля зору на 100 від точки фіксації. Визначте стадію глаукоми:

(Глибока.

Преглаукома.

Початкова.

Розвинена.

Термінальна.

  1. Об’єктивно у хворого на глаукому виявлено: крайову екскавацію диска зорового нерва, світловідчуття з неправильною проекцією світла. Визначте стадію глаукоми:

(Термінальна.

Преглаукома.

Початкова.

Розвинена.

Глибока.

  1. Нормальним вважають внутрішньоочний тиск, що не перевищує:

(27 мм. рт. ст.

16 мм. рт. ст.

32 мм. рт. ст.

42 мм. рт. ст.

52 мм. рт. ст.

  1. Хлопчик 13 років, відмічає у весняно-літній період свербіж, світлобоязнь, сльозотечу в обох очах. Об’єктивно: кон’юнктива повік з молочно-білим відтінком, вкрита блідо-рожевими сосочковими розростаннями, що нагадує “бруківку”. Діагноз?

(Весняний катар.

Гострий пневмококовий кон’юнктивіт.

Дифтерійний кон’юнктивіт.

Аденовірусний кон’юнктивіт.

Гонобленорея.

  1. У новонародженого з’явився щільний набряк повік з синюшним відтінком. Кон’юнктива яскраво-червона, кровоточить, серозно-кров’янисті виділення. Через 3 дні з’явились гнійні виділення з зеленуватим відтінком. При бактеріальному дослідженні виявлено гонокок. Діагноз?

( Гонобленорейний кон’юнктивіт.

Гострий пневмококовий кон’юнктивіт.

Дифтерійний кон’юнктивіт.

Аденовірусний кон’юнктивіт.

Весняний катар.

  1. У хворого 38 років раптово з’явився біль у лівій половині грудної клітки, задуха. Об-но: Стан середньої важкості, пульс - 100 уд. в 1 хв, АТ 90/60 мм рт. ст., дихання зліва не вислуховується., при рентгенографії грудної клітини - колапс лівої легені до 1/2. Яке лікування потрібно призначити хворому?

Пасивне дренування плевральної порожнини.

Покій, розсмоктуюча терапія

Плевральні пункції

Оперативне лікування

Активне дренування плевральної порожнини.

  1. Хворий 25 років поступив у хірургічне відділення через 6 годин з моменту захворювання з діагнозом: спонтанний пневмоторакс. Лікування за допомогою пасивного дренування плевральної порожнини протягом 3 діб ефекту не дало. Яке дослідження найбільш достовірно дозволить виявити причину відсутності ефекту від лікування?

Торакоскопія

Бронхографія

Оглядова рентгенографія грудної клітини

Бронхоскопія

УЗД

  1. Хворий 27 років отримав травму грудної клітки при ДТП. Об-но: стан хворого важкий, ціаноз шкіри, при пальпації болючість та крепітація в ділянці IV - VI ребер зправа по задній аксілярній лінії. Дихання справа різко ослаблене. Підшкірна емфізема. На оглядовій рентгенограмі колапс правої легені на 1/2 об'єму. Місце виконання діагностичної плевральної пункції?

В ІІ міжребер(ї по серединно ключичній лінії

В плевральний синус

В VІ міжребер(ї по задньоаксилярній лінії

В VІІ міжребер(ї по лопатковій лінії

У місті найбільшої тупості, яка визначається перкуторно

  1. У хворого 46 років на 7 добу після лівобічної пульмонектомії з приводу центрального раку верхньодольового бронху з’явилися болі в лівій половині грудної клітки, задуха, підвищилася t до 380 С. На оглядовій рентгенограмі груді горизонтальний рівень рідини до 4-го ребра справа. Що є найбільш вірогідною причиною цього ускладнення?

Неспроможність кукси бронху. Емпієма плеври.

Наявність патологічного процесу в легені.

Інфікування залишкової порожнини

Неправильне післяопераційне лікування

Виникнення залишкових порожнин

  1. У хворого 30 років, який отримав закриту травму грудної клітки, загальний стан важкий, ціаноз, задуха, порушення фонації, підшкірна емфізема на шиї, пульс 100 уд. в 1 хв. , АТ 80/40 мм рт. ст., На оглядової рентгенограмі грудної клітки: колапс правої легені, горизонтальний рівень рідини до 5-го ребра, розширенння тіні середостіння. Який діагноз можна виставити хворому?

Відрив головного бронху

Пошкодження стравоходу

Масивний розрив легені

Розчавлення легені

Забій серця

  1. Хвора 28 років скаржиться на втрату ваги, втомлюваність, дратівливість, частий стілець. Об-но: вологість шкірних покривів, тремор, пульс 108 в 1 хв, на верхівці серця систолічний шум. Щитоподібна залоза збільшена, зміщується при ковтанні, при пальпації обидві долі та перешийок збільшені, безболючі, м'які. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

Тиреотоксикоз

Синдром Золлінгера - Елісона.

Панкреатогенна діарея.

Целіакія.

Ентерит.

  1. Хвора 45 років скаржиться на втомлюваність пітливість, дратівливість. Об-но: неспокійна. Пульс 108 у 1 хв, тремор рук. Щитовидна залоза збільшена (II ст), безболюча, м’яка. Вкажіть найбільш інформативне дослідження, яке необхідно виконати для підтвердження діагнозу тиреотоксикозу.

Визначення тироксину Т 4

Біопсія щитовидної залози

Визначення рівня ТТГ

Сцинтіграфія.

Ларингоскопія

  1. Хвора 47 років, скаржиться на відчуття важкості, повноти в ногах, швидку втомлюваність при стоянні та ході, які проходять в горизонтальному положенні. Об-но: розширення поверхневих вен лівої гомілки та стегна з пігментацією і трофічними розладами шкіри. З якої функціональної проби потрібно починати обстеження хворої?

Троянова-Тренделенбурга

Пратта-2

Пратта-1

Трьохджгутова проба

Маршова проба

  1. Хворий 36 років, впродовж 3-х днів відмічає помірні болі та невеликий набряк в ділянці правої гомілки. П’ять годин тому раптово з’явились болі в в/3 стегна і набряк всієї правої ноги з вираженим ціанозом. Об-но: при пальпації різка болючість в в/3 стегна та інфільтрація вздовж судинного пучка. Ваш діагноз?

Гострий ілеофеморальний тромбоз зправа

Гострий тромбофлебіт глибоких вен правої гомілки

Гострий тромбофлебіт правої стегнової вени

Гострий тромбоз стегнової артерії зправа

Тромбоемболія правої стегнової артерії

  1. Хвора 65 р., скаржиться на раптовий нелокалізований біль в животі, багаторазове блювання з кишковим запахом, проноси з домішками крові. Об-но: Стан важкий. Ps - 112 за 1 хв., аритмічний. АТ - 170/100 мм.рт.ст. Живіт не здутий, симетричний, м’який, болі при пальпації не посилюються. Перистальтики не має. Ваш діагноз?



написать администратору сайта