Главная страница
Навигация по странице:

  • Синтетичні вакцини

  • Антиідіотопові вакцини

  • ДНК-вакцини

  • Ліпосомальні вакцини

  • Мікрокапсульовані вакцини

  • Микроба. микроба. Поняття інфекційний процес та інфекційне захворювання


    Скачать 230.39 Kb.
    НазваниеПоняття інфекційний процес та інфекційне захворювання
    АнкорМикроба
    Дата27.10.2020
    Размер230.39 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файламикроба.docx
    ТипДокументы
    #146196
    страница16 из 22
    1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   22

    Вакцини 4-го покоління (синтетичні, антиідіотипічні, ДНК-вакцини, ліпосомальні і мікрокапсульні).


    Вакцини 4-го покоління в основному перебувають в стадії розробки., але є перспективними у майбутньому.

    Синтетичні вакцини - це свого роду «антигенні намиста» , штучно «знизані» в єдиний ланцюг епітопів різних бактерій та вірусів. Епітопи – антигенні детермінанти, які визначають специфічність антигенів. В результаті використання таких вакцин теоретично можливо отримати імунну відповідь проти багатьох збудників. Розробка та впровадження синтетичних вакцин пов’язана з певними труднощами, оскільки епітопи можуть бути конкурентними один до одного.

    Антиідіотопові вакцини – в основі їх розробки лежитьтеорія ідіотип- антиідіотипової сітки Йерне. Оскільки ідіотоп є структурою, яка характеризує індивідуальні антигенні властивості варіабельної ділянки молекули антитіл, індукованих на певний антиген, то антиідіотопові антитіла є дзеркальним відображенням цього антигену, тобто на антиідіотипові антитіла синтезуються такі ж самі антитіла, як і на сам антиген.

    Виробництво антиідіотипових вакцин є виправданим у тих випадках, коли важко отримати достатню кількість антигену. Використання таких вакцин не дає можливості досягти необхідного рівня нейтралізуючих антитіл і напруженого імунітету; можливі появи алергічних реакцій.

    ДНК-вакцини – являють собою гени , які кодують протективні антигени, вбудовані у плазміди бактерій або інші вектори разом з промотором, без якого транскрипція в еукаріотичих системах не відбудеться.

    При внутрішньом’язовому введенні таких вакцин транскрипція ДНК і трансляція протективного гена відбувається і міоцитах, далі антиген на поверхні міоцитів розпізнається Т8-лімфоцитами і антигенпрезентуючими клітинами; це призводить до стимуляції не лише клітинного , але й гуморального імунітету.

    Ліпосомальні вакцини – їх основу складають ліпосоми – пухирці з ліпопротеїдною стінкою, яка за будовою нагадує цитоплазматичну мембрану бактерій. Такі ліпосоми наповнюють антигеном. Самі ліпосоми відіграють роль потужного ад’юванта. Сьогодні створена іі використовується ліпосомальна вакцина проти грипу.

    Мікрокапсульовані вакцини – їх основою є комплекс не токсичних полімерів лактиду або її сополімерів. Вони здатні розчинятися у потрібний час з вивільненням антигену. Такі вакцини є основою багатьох мукозальних вакцин. У мукозальних та нашкірних вакцин антиген адсорбується на полімері, який при введенні в організм поступово розчиняється на слизовій оболонці, звільнюючи антиген, це ініціює створення потужного місцевого імунітету.
    1. Календар профілактичних щеплень.


    Всі щеплення відбуваються відповідно до наказу МОЗ «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів».

    У календарі щеплень вказується якими вакцинами, за якою схемою, і в якому віці має бути вакцинований кожен громадянин. В календарі є чотири розділи : щеплення за віком, щеплення за станом здоров’я, щеплення які проводяться на ендемічних та ензоотичних територіях та за епідемічними показаннями, рекомендовані щеплення. Щеплення здійснюються лише зареєстрованими в країні вакцинами відповідно до показань, протипоказань, згідно з календарем профілактичних щеплень.

    До 18 років кожна людина має бути вакцинована від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кору, паротиту, краснухи, гепатиту В.

    Рекомендовані щеплення : проти вітряної віспи, гепатиту А і В, грипу.

    Щеплення які проводяться на ендемічних територіях : проти туляремії, кліщового енцефаліту, лептоспірозу, сибірки, бруцельозу.
    1. Вимоги до вакцин. Можливі реакції і ускладнення.


    Вимоги :

    • Повинна бути повністю нешкідлива для щеплених

    • Здатна викликати імунітет після мінімальної кількості введень

    • Нелорогі

    • Стабільність при транспортуванні

    Ускладнення :

    • Анафілактичний шок

    • Висипання, почервоніння

    • Підвищення температури

    • Набряк
    1. Лікувально-діагностичні гетерогенні сироватки : методи отримання, використання. Приклади.


    Лікувально-профілактичні сироватки – препарати, які містять уже готові антитіла. При введенні людині імунних сироваток створюється пасивний штучний набутий імунітет. Його тривалість незначна, антитіла в організмі зберігаються близько одного місяця. Використовують лише у випадку необхідності термінового створення імунітету у людей, які контактували з хворим в інфекційних вогнищах, при підозрі на інфікування. Також використовують для імунотерапії.

    Діагностичні імунні сироватки в лабораторній практиці використовують для діагностики інфекційних та неінфекційних захворювань, ідентифікації бактерій, вірусів, грибів, найпростіших, для встановлення алергічних та імунологічних порушень.

    За одержанням л.-п. сироватки поділяють на :

    • Гетерологічні – отримані шляхом імунізації тварин.( проти ботулізму, гангрени, правцю, дифтерії)

    • Гомологічні – від вакцинованих людей або від перехворілих певним інфекційним захворюванням. ( для профілактики і лікування кору, кліщового енцефаліту, протейної та стафілококової інфекції)
    1. 1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   22


    написать администратору сайта