Главная страница
Навигация по странице:

  • Фолікулярна

  • Недиференційований рак

  • Плоскоклітинний рак

  • митьд. щитовидка. Рак щитовидної залози


    Скачать 78.14 Kb.
    НазваниеРак щитовидної залози
    Анкор митьд
    Дата09.11.2021
    Размер78.14 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлащитовидка.docx
    ТипДокументы
    #266980
    страница3 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11



    Клініко-морфологічна класифікація найбільш поширених пухлин щитовидної залози
    А. Епітеліальні пухлини

    1. РакзА-клітин найбільш поширена пухлина:

    Папілярнааденокарциномазустрічається в 70-80% випадків, вдвічі частіше у жінок, середній вік хворих 46 років. Пухлина розвивається повільно, протягом декількох років, здебільшого одночасно з аденомою, відрізняється схильністю до регіонарного метастазування та інвазії оточуючих тканин, віддалені метастази зустрічаються у 3% хворих.

    Фолікулярнааденокарциномазустрічається значно рідше (3-4%), переважно у жінок співвідношенні 9 : 1 з чоловіками), розвивається повільно, характеризуючись локальним ростом, віддалені метастази зустрічаються у 10% хворих.

    Недиференційований рак зустрічається у 2-3% хворих, однаково часто у жінок і чоловіків, характеризується схильністю до агресивного росту і метастазування.

    1. РакзВ-клітинзустрічається дуже рідко.
    2. Рак з С-клітин:


    Медулярний рак займає проміжне положення між диференційованими і недиференційованими пухлинами, частіше зустрічається у жінок відношенні 4 : 1 до чоловіків), частота виникнення пухлини значно зростає при феохромоцитомі, сполученні пухлини з феохромоцитомою, аденомою паращитовидної залози, гангліонейроматозом шлунково-кишкового тракту, описується як синдромСіппла. Пухлина гормонально активна і часто проявляється гормонально обумовленою діареєю. Висока кількість кальцитоніну дозволяє діагностувати пухлину на ранніх стадіях. Медулярний рак схильний до прогресуючого росту, регіонарного (до 60% випадків) і віддаленого метастазування (25 30%).

    Плоскоклітинний рак зустрічається рідко (у 1-3% хворих), частіше в похилому віці, характеризується схильністю до місцевого поширення.

    Неепітеліальні пухлини щитовидної залози зустрічаються рідко, клінічно не відрізняються від інших форм раку.

    Клінічна класифікація раку щитовидної залози
    В Україні застосовується як вітчизняна клінічна класифікація раку щитовидної залози, так і класифікація за системою ТNМ.

    Класифікація за системою ТNМ ( 6 видання, 2002р.)
    Усі категорії поділяються на солітарні пухлини (А) і багатовузлові пухлини (В), стадія визначається за більшим розміром.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта