Главная страница
Навигация по странице:

  • Соціальні мережі.

  • SMM-маркетинг.

  • Цифровой маркетинг. monografia_-Цифровой-маркетинг. Цифровий маркетинг модель маркетингу


    Скачать 5.72 Mb.
    НазваниеЦифровий маркетинг модель маркетингу
    АнкорЦифровой маркетинг
    Дата28.09.2022
    Размер5.72 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаmonografia_-Цифровой-маркетинг.pdf
    ТипДокументы
    #702957
    страница8 из 28
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   28

    , а також бути присутніми в тексті у вигляді різних словосполук. При цьому важливо знати міру — пошукові системи вміють відрізняти тексти, які просто «набиті» ключовиками.
    6. Ключові слова мають бути присутніми в тегах і , а також в текстах (анкорах) внутрішніх заслань.
    7. Ключові слова мають бути прописані в тегах alt і title картинок.
    8. Окрім верхніх/бічних меню, внутрішні сторінки сайта мають бути додатково перелінковані у футері (підвалі сайта) (при цьому потрібно використовувати ключові слова), а також в текстах повних новин сайта (наприклад, після статті йде 5 заслань «Схожі матеріа- ли» на схожі по темі сторінки сайта, що збільшує кількість переглядів сторінок).
    9. Адреси сторінок сайта бажано робити у вигляді статичних сторі- нок виду http://mysite.com/page.html

    74
    10. Окрім особливих випадків всі зовнішні заслання (лічильники і так далі) слід закривати від індексації через і rel=»nofollow», аби не втрачати PR.
    11. Найцікавіші матеріали сайта мають бути на видному місці, на- приклад, в розділі меню «Популярне».
    12. Навігація на сайті має бути у вигляді текстових заслань, без ви- користання скриптів, що покращує індексацію. При графічній наві- гації пункти слід продублювати в тегах alt і title для тих відвідувачів, які відключають графіку в браузері.
    13. Всі сторінки сайта мають бути доступні в 2–3 кліках від голов- ної.
    14. Матеріали сайта повинні мати іконки для того, щоб відвідувачі могли додавати матеріал в соціальні мережі і сервіси соціальних за- кладок.
    15. Оформлення сторінок має бути по максимуму винесене у фай- ли CSS (каскадні таблиці стилів), аби зменшити об’єм коду і приско- рити час завантаження сайта.
    16. Дизайн сайта має бути оптимізованим як під Internet Explorer, так і під Mozilla Firefox, Opera і Safari. Не секрет, що частенько сайти в різних браузерах відображуються по-різному.
    17. На сайті має бути організований зворотний зв’язок з відвідува- чами (коментарі, контактні форми, підписка на e-mail).
    Зовнішня пошукова оптимізація — це, насамперед, збільшення кількісних та якісних показників зовнішніх посилань на сайт. Спосо- би отримання цих посилань різні та можуть відноситись, як до чорної, сірої та білої оптимізації. Пошукові системи з великою обережністю ставляться до раптового зростання загальної кількості посилань, та- кож до посилань, які розташовані у великій кількості на одному сайті, на сайті з низьким трастом, до посилань, які ймовірно є купленими.
    Зовнішня оптимізація, проведена з порушеннями, може стати при- чиною до отримання бану.
    Як внутрішня оптимізація сайтів впливає на внутрішні чинники пошукового ранжування, так зовнішня оптимізація, у свою чергу, впливає на фактори зовнішні. Кількість і якість посилань — один з основних зовнішніх факторів, тому нарощування кількості якісних
    «трастових» посилань на сайт є в більшості випадків метою зовніш- ньої оптимізації сайтів.
    «Трастові» посилання на сайт — це ті посилання, які з точки зору пошукових роботів мають високу цінність. Якщо на сайт ведуть

    75
    «трастові» посилання, то і сам сайт отримає велику цінність і, отже, за
    інших рівних умов зможе зайняти більш високу позицію на сторінці результатів пошуку.
    Через деякий час після створення і розміщення нових сайтів по- шукові системи, як правило, самостійно виявляють такі сайти і до- дають їх у свої бази. Проте термін, необхідний для виявлення сайтів, може бути тривалим.
    Для прискорення виявлення сайтів можна додати їх в бази пошу- кових систем вручну. Тому зовнішня оптимізація починається зазви- чай з реєстрації сайтів у найбільш популярних пошукових системах.
    При реєстрації слід особливу увагу приділяти складанню грамотного опису для сайтів. Важливо також правильно встановлювати геогра- фічні регіони для сайтів.
    Зовнішня оптимізація сайтів включає безліч методів для отриман- ня якісних посилань на сайти. Серед цих методів виділяють:
    1) добровільний обмін посиланнями з іншими тематичними ре- сурсами;
    2) покупку посилань вручну або ж за допомогою спеціальних бірж посилань;
    3) в публікацію містять посилання статей на різних сайтах і в ка- талогах статей;
    4) публікацію посилань в соціальних сервісах (блоги, форуми, спільноти, соціальні закладки).
    Кожен з цих методів має як переваги, так і недоліки. Наприклад, обмін посиланнями є одним з найбільш доступних способів отриман- ня посилань на сайт, не потребує матеріальних витрат. Однак важко знайти сайт потрібної тематики і домовитися з його власником про обмін посилань. До того ж не слід забувати, що за правилами обміну посилання один на одного повинні поставити обидва сайти.
    Посилання, що ведуть на сайт, є ефективними тільки в тому ви- падку, якщо вони містять потрібні анкори. Анкор — це текстова час- тина посилання. Правильний анкор посилання включає ключові слова, по яких просувається сайт.
    Зовнішня оптимізація сайтів передбачає активну роботу над скла- данням правильних анкорів для посилань, підбором майданчиків для публікації посилань, вибором сторінок, на які будуть вести посилан- ня. Так, не рекомендується публікувати посилання, що містять од- накові анкори. Пошукові роботи можуть такі посилання «склеїти», внаслідок чого вони перестануть бути корисними.

    76
    Крім того, посилання рекомендується публікувати у тематично- му оточенні. Наприклад, посилання з текстом «Тут ви можете купити чайник» можна помістити в статтю з оглядом популярних моделей чайників, але не варто поміщати таке посилання в статтю про перева- ги інжекторних двигунів у порівнянні з карбюраторними. Не можна забувати також і про те, що занадто різке збільшення кількості поси- лань на сайт може йому зашкодити, тому зовнішня оптимізація сай- тів виконується поступово, а не стрибкоподібно.
    Зовнішня оптимізація сайтів повинна проводитися в комплексі зі внутрішньою оптимізацією. В іншому випадку витрачені на зовніш- ню оптимізацію зусилля можуть виявитися марними, адже внутрішні
    і зовнішні фактори ранжирування пов’язані.
    Соціальні мережі. Це багатокористувацькі сайти, контент яких на- повнюється учасниками. Складаються з соціальних груп, особистос- тей, індивідуумів. Соціальна мережа полегшує створення персональ- ного профілю і віртуальних взаємин.
    Соціальні мережі для спілкування. Найпоширеніші соціальні медіа.
    І хоча даний вид соціальних медіа не з’явився першим, він став ви- значальним для всієї галузі.
    Даний формат соціальних медіа одним з перших запропонував користувачам створити безкоштовний персональний міні-сайт, який пізніше став відомий як профіль. Мережі для спілкування намагають- ся запропонувати користувачам максимум можливостей в межах од- нієї платформи.
    Можна розділити мережі для спілкування на наступні категорії:
    ? мережі персональних контактів;
    ? професійні мережі;
    ? дейтинг (сайти для знайомств).
    Даний вид соціальних медіа становить найбільший інтерес для бізнесу. Сьогодні сторінка бренда в Twitter або Facebook — це загаль- ноприйнятий стандарт.
    Facebook — найпопулярніша соціальна мережа у світі з величезни- ми можливостями для бізнесу.
    Google Plus — це найуспішніший проект корпорації Google. Від- різняється від інших можливістю розподіляти контакти за категорі- ями (кола). Ще однією цікавою особливістю є можливість просувати пости з Google+ в Adwords.
    Tsu — соціальна мережа, де користувачі можуть заробляти на ав- торському контенті.

    77
    Muut — дає можливість створити мікроспільноту для друзів, чле- нів сім’ї або колег по роботі.
    Ello — хіпстери створили свій Facebook без реклами і, на жаль, по- вторили «успіх» Google+.
    Linkedin — найвідоміша мережа ділових контактів. Цікава ще й з точки зору SEO — прочитайте невеликий лайфхак, як підвищити сайт в результатах видачі за допомогою Linkedin.
    Соціальні мережі для обміну медіа-контентом. Даний вид соціаль- них медіа дає користувачам широкі можливості для обміну відео- та фотоконтентом. Сюди відносяться Flickr, Instagram, YouTube, Vimeo,
    Vine, Snapchat.
    Сам принцип поширення інформації і можливості, наприклад, фільтри в Instagram, дають таким соціальним медіа переваги перед ба- гатофункціональними побратимами. Відмінною особливістю є також
    і масштабування контенту: деякі пропонують публікувати короткі ві- деоролики, інші дають вам можливість створити власний відеоканал.
    Youtube — найпопулярніший відеохостинг у світі від корпорації
    Google.
    Instagram — з програми для фотозйомки мутував у соціальну мережу.
    Flickr — ще одна популярна мережа серед визуалів.
    Vimeo — відеохостинг з якісним відеоконтентом.
    Snapchat — соціальна мережа виникала на основі мобільного за- стосування. Тут спілкування відбувається за допомогою фоточату, де повідомлення зберігаються не більше 24 годин.
    Соціальні мережі для відгуків і оглядів.В основі зарубіжних мереж
    Yelp і Urbanspoon лежить геолокація і можливість залишати комен- тарі та рекомендації про локальний бізнес. Airbnb і Uber фокусують- ся на відгуках про місця проживання для мандрівників і приватних перевіз ників.
    Такі соціальні медіа — це величезна база знань, яка допомагає ко- ристувачам зібрати всю необхідну інформацію для прийняття рішен- ня про покупку.
    Необхідно робити максимум, щоб заслужити довіру аудиторії, отримувати позитивні відгуки і усувати причини появи негативних.
    Foursquare — геолокаційна соціальна мережа, яка дає можливість користувачам відзначатися в торгівельних та інших закладах і зали- шати відгуки.
    Uber — соціальна мережа для водіїв і пасажирів. Краудсорсінг приватних поїздок завдяки Uber став сьогодні стійким трендом.

    78
    Yelp — одна з найпопулярніших соціальних мереж для публікації відгуків і рейтингів на ринку США.
    TripAdvisor — соціальна мережа для мандрівників. Тут користувачі можуть знайти відгуки, маршрути, звіти про поїздки та рекомендації готелів.
    Соціальні мережі для колективних обговорень.Спільноти, фору- ми, Q&A-сервіси — одні з перших видів соціальних медіа. До су- часних представників можна віднести Quora, Reddit і Digg. В осно- ві механіки взаємодія між користувачами лежить потреба в обміні знаннями.
    Під час просування у соціальних мережах спеціалісти повинні правильно позиціонувати співтовариство, управляти таргетованою рекламою, управляти контекстною рекламою, розуміти механізми реклами, прогнозувати бюджет контекстної реклами, оптимізувати його, проводити конкурси і флеш-моби, розробляти програми для соцмереж, створювати і просувати заходи, управляти вірусним мар- кетингом, працювати з Геосервісом, працювати з системою пропо- зицій, проектувати і проводити спец проекти, професійні соцмережі, розуміти принципи формування рейтингів і топів, створювати кана- ли на відеохостингу, вибудовувати партнерські програми в соцмере- жах, користуватися сервісами для оптимізації роботи.
    Щоб зрозуміти, як можна скористатися потенціалом соціальних мереж, необхідно встановити типи користувачів соціальних медіа, їх віковий, гендерний та дохідний розподіл.
    Щоб ефективно використовувати можливості соціальних мереж, недостатньо лише творців контенту, актуалізується поява соціальних продюсерів, які практично повинні очолити свої домени, розуміти культуру та закони інформаційної комерції, що діють у межах кожно- го з них. Соціальні продюсери розпочинають з визначення соціальної реакції, яку вони хочуть отримати, змінюють існуючі контент-страте- гії, роблячи їх більш привабливими та живими. Також вони думають про загальне враження та ефект, в яких соціальний об’єкт знаходить- ся у центрі діалогу та взаємодії. Сценарій їх розвитку соціальні про- дюсери подумки прописують для кожної з мереж.
    Реклама в соціальних мережах.Якщо раніше значний інформа- ційний вплив на інтернет-користувачів надавали переважно великі портали з новинами й офіційні сайти підприємств, то нині акцент змістився в бік соціальних мереж. Це привело до появи і активного розвитку реклами в соціальних мережах.

    79
    Кожен середньостатистичний користувач Інтернету витрачає на відвідування своїх акаунтів у соціальних мережах близько 2 годин на день. Протягом цього часу користувач знаходиться в зоні інформа- ційного впливу, що чиниться соціальними мережами, отже не вико- ристовувати таку можливість для просування було б для рекламодав- ців вкрай необачно.
    Методів і прийомів реклами в соціальних мережах існує чимало.
    До них можна віднести і просування через створення власних груп або публічних сторінок, і проведення розіграшів призів або конкур- сів, і розміщення рекламних посилань в коментарях або обговорен- нях. Окремо виділяються рекламні публікації в популярних спіль- нотах або на публічних сторінках, а також розміщення оголошень та банерів через вбудовані рекламні системи соціальних мереж.
    Реклама через публікації в популярних спільнотах або на публічних
    сторінках.Кожен користувач соціальних мереж є активним спожи- вачем найрізноманітнішої інформації і щодня «пропускає» через себе величезну кількість даних. При цьому рівень довіри до інформації, одержуваної з соціальних мереж, у користувача, як правило, високий, адже відомості надаються користувачеві з тих джерел, лояльність до яких він підтвердив особисто (друзі користувача, спільноти або пу- блічні сторінки, на які користувач підписаний).
    В рекламних цілях подібну особливість соціальних мереж можна використовувати для того, щоб поширювати інформацію про товар через авторитетні спільноти (сторінки), які мають велику кількість учасників (підписників). Можна робити рекламні публікації в по- пулярних спільнотах або на публічних сторінках безкоштовно або ж платно. Безкоштовно можливість зробити рекламну публікацію влас- ники спільнот (сторінок) надають рідко, умови розміщення публіка- ції індивідуальні. Набагато частіше для реклами використовуються платні публікації — у світі офлайн-реклами їх можна порівняти зі звичайними платними оголошеннями в газетах або журналах.
    Незалежно від того, чи є рекламна публікація в соціальних мережах платною або ні, важливо для розміщення такої публікації правильно вибирати спільноти (сторінки). Наприклад, ефективною може бути реклама в спільнотах, тематика яких безпосередньо пов’язана з то- варом.
    Просування через вбудовану рекламну систему соціальної мережі. Ко- жен учасник соціальних мереж добровільно вказує дані про себе: вік, стать, сімейний статус, перелік інтересів, уподобань. За їх допомогою

    80
    можна управляти цільовою спрямованістю (таргетингом) поширюва- ної в соціальних мережах реклами, показуючи рекламні оголошення, наприклад, тільки учасникам з певного регіону або учасникам певно- го віку. Даний принцип високої таргетованості рекламних оголошень закладено в основу дії рекламної системи соціальної мережі, яка бага- то в чому схожа на традиційні системи контекстної реклами (Google
    AdWords). Тут для розміщення таргетованого рекламного оголошення рекламодавець теж може вказати набір критеріїв, за якими буде здій- снюватися визначення цільової аудиторії при показах, може вибрати бажаний формат оголошення, а також може призначити бажану ціну за клік.
    Можна рекламувати в соціальних мережах через вбудовану ре- кламну систему групи, публічні сторінки та заходи, окремі додатки, відеозаписи, а також зовнішні посилання на сайти. При цьому оплата розміщення рекламних оголошень може бути обрана або безпосеред- ньо за переходи, або ж за покази — вибір буде залежати від тих за- вдань, які поставлені рекламодавцем.
    Реклама в соціальних мережах дає в більшості випадків широке охоплення аудиторії, високу цільову спрямованість і високий від- гук, а тому має потужний потенціал. Однак, звичайно ж, якщо не використовувати можливості такої реклами правильно, то ні про яку ефективність мови бути не може: рекламний бюджет витратиться, а очікуваного зростання інтересу користувачів до товару, що просува-
    ється, так і не відбудеться.
    Вкрай важливий грамотний підхід до розміщення реклами в со- ціальних мережах, і краще довірити проведення рекламних кампа- ній фахівцям. Оскільки соціальні медіа надають масу різноманітних можливостей, є багато ефективних, м’яких і ненав’язливих способів розміщення реклами в соціальних мережах таким чином, щоби вона добре і на певний термін запам’яталася.
    Контентна реклама в соціальних мережах. Окрім пошукових сис- тем багато з соціальних мереж надають можливість контентної рекла- ми на своїх платформах. І ця реклама, незважаючи на свої переваги та недоліки, вважається найбільш ефективною.
    Офіційна сторінка в соціальній мережі. Деякі соціальні мережі на- дають можливість підприємствам відкрити власну офіційну сторінку в соціальній мережі. Підтримуючи роботу сторінки (в основному по- стійне цікаве контентне наповнення), можна залучати нових відві- дувачів, які є майбутніми клієнтами.

    81
    Прихована реклама в соціальних мережах. Це неформальне розмі- щення реклами. Спосіб один, але інструментів багато: це і створення в соціальних мережах груп потенційних клієнтів і споживачів, і ак- тивна участь в роботі вже створених груп, і створення і розміщення вірусного відео чи фото, і активне безпосереднє спілкування з інтер- нет-відвідувачами, і розміщення лінків і цитат на блоги чи сайти.
    Результатом реклами в соціальний мережах є не тільки інформу- вання інтернет-користувачів про діяльність підприємств, бренд чи послугу. Сьогодні соціальні мережі відкриті і для пошуковиків. Кож- на пошукова система вільно індексує дані відкритих сторінок корис- тувачів, посилання та матеріали, які подані в соцмережах.
    Прихована реклама в соціальних мережах відрізняється від тра- диційної головним чином тим, що добре мімікрує, тобто підлашто- вується під змінні обставини, новини і обговорення, що, звісно ж, не можна реалізувати через традиційні маркетингові інструменти, такі як телереклама, реклама на біг-бордах чи в засобах масової інфор- мації.
    SMM-маркетинг. Маркетинг у соціальних мережах — це процес залучення трафіка або уваги до товару через соціальні платформи. Це комплекс заходів по використанню соціальних медіа в якості каналів для просування підприємств. Маркетинг, який відповідає за роботу з соціальними ресурсами, створення контенту, забезпечення залучення користувачів, швидкості та різноманітності маркетингових засобів.
    До основних інструментів SMM належать:
    1) ком’юніті-менеджмент: направляти обговорення в потрібне русло, нейтралізовувати негативне ставлення користувачів, підви- щувати активність користувачів у спільнотах, підвищувати повторні звернення до контенту, організовувати і проводити онлайн-івенти, організовувати службу підтримки через соцмережі;
    2) контент-менеджмент: створювати карту контенту для різних майданчиків, адаптувати існуючий контент під формат блогу, відео- хостингу, писати тексти під формат соцмережі, блогу, поширювати соціальні релізи, готувати інфоприводи, створювати сценарії для ві- део;
    3) робота з інтерфейсами: брендувати співтовариство, створювати дизайн спільнот, інтегрувати сайт з соцмережами, інтегрувати соцме- режі з електронним магазином, впроваджувати стимули для вступу, створювати посадочні сторінки, створювати стартові сторінки, ство- рювати вкладки, працювати зі стенд-елонг блогами;

    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   28


    написать администратору сайта