Главная страница
Навигация по странице:

  • ІV. Матеріали для самоконтролю Зразки тестових завдань

  • Зразки задач

  • Ведення_хворих_в_кард_клін. Методичні рекомендації до практичних занять та самостійної роботи для студентів та викладачів


    Скачать 1.7 Mb.
    НазваниеМетодичні рекомендації до практичних занять та самостійної роботи для студентів та викладачів
    Дата12.09.2022
    Размер1.7 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаВедення_хворих_в_кард_клін.pdf
    ТипМетодичні рекомендації
    #672805
    страница15 из 23
    1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   23
    Диспансерне спостереження проводиться нефрологом поліклініки для встановлення характеру перебігу захворювання (стабільний, прогресуючий ) на підставі періодичних
    (двічі на рік) оглядів хворого, динаміки аналізів сечі, крові, визначення функціона льного стану нирок. Необхідно звільнити хворого від щеплень, введення -глобуліну, рекомендувати зменшити фізичні та психічні перевантаження, проводити санацію

    96 хронічних вогнищ інфекції.
    Тривалість диспансерного спостереження після гострого інтерстиціального нефриту 5 років. Обов'язково слід обстежувати хворого після респіраторних інфекцій, травм, переохолоджень тощо. Хворим протипоказана праця у шкідливих умовах. Після гострого ТІН доцільне звільнення від перевантажень і забезпечення щадного режиму не менше як на 3—4 міс. Працездатність у хворих, які одужали, повністю відновлюється.
    У разі ХНН частота обстежень хворого збільшується до 4—6 разів на рік.
    ІV. Матеріали для самоконтролю
    Зразки тестових завдань
    1. Вагітна (30 тижнів) скаржиться на головний біль, зменшення кількості сечі за добу, набряки, підвищення артеріального тиску до 170/95 мм рт. ст. Добова протеїнурія 3 г/л. Креатинін крові 100 мкм/л, гематокрит – 42%.
    Діагноз?
    A.
    Гострий гломерулонефрит
    B.
    Пієлонефрит вагітних
    C.
    Тубуло-інтерстиціальний нефрит
    D.
    Нефропатія вагітних
    E.
    Гіпертонічна хвороба
    2. Хвора К., 25 років, часто хворіла на ангіну. Протягом 3-х років в аналізах сечі знаходили білок, еритроцити.
    Госпіталізована у зв’язку з появою набряків обличчя, ногах. ЗАС: білок – 5,9 г/л, еритроцити – 10-14 в п/зору, лейкоцити – 2-3 в п/зору; циліндри: гіалінові – 3-4 в п/зору, зернисті – 2-3 в п/зору. Запропонуйте діагноз.
    A.
    Хронічний пієлонефрит
    B.
    Хронічний гломерулонефрит, нефротичний синдром
    C.
    Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром
    D.
    Гострий гломерулонефрит
    E.
    Інтерстиціальний нефрит
    3. Хвора 20 років з 12 тижневою вагітністю скаржиться на нудоту, блювоту, головний біль. При огляді: набряки на гомілках, АТ – 170/105 мм рт. ст. У сечі: протеїнурія – 3,3 г/л, еритроцити – 10-15 в п/зору, лейкоцити – 6-8 в п/зору, циліндри гіалінові – 5-6 у п/зору. Що з перерахованого є найбільш обґрунтованим діагнозом?
    A.
    Хронічний гломерулонефрит
    B.
    Ранній токсикоз вагітних
    C.
    Гестаційний пієлонефрит
    D.
    Еклампсія вагітних
    E.
    Гіпертонічна хвороба
    4. Хвора 51 рік хворіє на гломерулонефрит протягом 25 років. Останнім часом з'явилися скарги на слабкість, порушення сну, диспепсію, свербіж шкіри. Об'єктивно: ЧСС – 110/хв., АТ – 180/120 мм рт. ст. Загальмованість, блідість шкіряних покривів, набряки. Тони серця ритмічні, глухі, шум тертя плеври. При аускультації легень – вологі хрипи в нижніх ділянках. Біохімічне обстеження: креатинін – 0,9 ммоль/л. Яка стадія хронічної ниркової недостатності найвірогідніше розвинулась у хворої?
    A.
    ІV стадія
    B.
    ІІ стадія
    C.
    ІІІ стадія
    D.
    І стадія
    E.
    ІV стадія
    5. Хворий 37 років, останні 3 роки хворіє хронічним гломерулонефритом. Два тижні після перенесеної вірусної інфекції з'явилися набряки обличчя, попереку, ніг, задишка в нічний час, виражене шкірне свербіння, втрата апетиту. Об'єктивно: сухість шкіри, шум тертя перикарду. АТ – 200/120 мм рт. ст. Нb 86 г/л; креатинін кров – 1,03 ммоль/л. Які з перерахованих препаратів протипоказані даному хворому?
    A.
    Анаболічні гормони
    B.
    Глюконат кальцію
    C.
    Антагоністи кальцію
    D.
    Фуросемід
    E.
    Глюкокортикостероїди
    6. У хворої 57 років відчувається запах аміаку з рота, набряки обличчя, гомілок. Спостерігається з приводу мієломної хвороби 5 років. ЗАК: еритроцити – 3,5 г/л, альбуміни – 45 г/л, глобуліни – 55 г/д, ШОЕ – 75 мм/год, кератинін – 650 ммоль/л. Проба Реберна-Тареєва: 10 мл/хв. ЗАС: білок – 2,5 г/л, еритроцити – 3-4 в п/зору, лейкоцити
    – 10-15 в п/зору. Яке ускладнення розвинулось?
    A.
    Хронічний пієлонефрит
    B.
    Хронічний гломерулонефрит
    C.
    Серцева недостатність
    D.
    Хронічна ниркова недостатність
    E.
    Амілоїдоз нирок

    97 7. У хворого 61 року виражені набряки гомілок, асцит, задишка. Хворіє хронічним гломерулонефритом близько 10 років. Об'єктивно: в легенях вологі хрипи, живіт збільшений за рахунок вільної рідини в черевній порожнині Виражені набряки, при натисненні вони щільні. Діурез 1,5 л. Який синдром має місце у цього хворого?
    A.
    Тубулопатія
    B.
    Нефротичний
    C.
    Остронефротичний
    D.
    Сечовий
    E.
    Хронічна ниркова недостатність
    8. У хворої 36 років набряки гомілок, задишка. Хворіє хронічним гломерулонефритом близько 15 років. В аналізах сечі: білок – 10 г/л, ПВ – 1012, еритроцити – 2-3 в п/зору, лейкоцити – 6-8 у п/зору. Загальний білок крові – 56 г/л, діурез 2 л. Проведене лікування верошпироном не ефективне. У чому причина неефективності лікування у цієї пацієнтки?
    A.
    Потрібно переливати білкові препарати
    B.
    Варто було б призначити більш потужні сечогінні
    C.
    Слід збільшити дозу верошпирону
    D.
    У хворої серцева недостатність
    E.
    Слід обмежити прийом рідини
    9. У хворого з тяжким перебігом пневмонії з'явились болі в попереку, нудота, виражена загальна слабкість, головна біль. При загальному огляді: шкіра бліда, набряки нижніх кінцівок. Артеріальний тиск 80/40 мм рт. ст.
    Добовий діурез – 100,0 мл. Питома щільність сечі 1008. Відзначається протеїнурія, еритроцитурія, гіалінові та зернисті циліндри. В крові підвищений рівень креатиніну та сечовини. Який діагноз у хворого?
    A.
    Гострий пієлонефрит
    B.
    Гострий гломерулонефрит
    C.
    Гостра ниркова недостатність
    D.
    Сечокам'яна хвороба
    E.
    Нефротичний синдром
    10. Хворий 38 років скаржиться на головний біль, підвищення АТ, набряки на різних ділянках тіла. Хворіє біля 7 років. Періодично набряки на обличчі. АТ підвищується останні 4 роки. Стан погіршився тиждень назад, коли з явилися набряки на обличчі, ногах і поясниці. АТ 190/130 мм рт. ст. Тони серця правильні, ослаблені, акцент ІІ тону над аортою. Аналіз сечі: білок – 2,2 г/л, лейкоцити – 3-5 в п/зору, еритроцити – 10-14 в п/зору, циліндри гіалінові і зернисті 6-8 в п/зору. Креатинін крові 0,107 ммоль/л. Найбільш ймовірний діагноз?
    A.
    Швидкопрогресуючий нефрит
    B.
    Хронічний пієлонефрит
    C.
    Амілаїдоз нирок
    D.
    Сечокам яна хвороба
    E.
    Хронічний гломерулонефрит, сечовий варіант, ХХН І
    11. У чоловіка 47 років на протязі останнього місяця з явилися розповсюджені набряки. Раніше протягом 10 років лікувався з приводу туберкульозу легенів. Об єктивно: обличчя одутле, набряки ніг, попереку. АТ – 130/80 мм рт. ст. Аналіз крові: еритроцити – 3,0*10 12
    /л, лейкоцити – 4,5*10 9
    /л, ШОЕ – 50 мм/год. Загальний білок 60 г/л, альбуміни – 42%, глобуліни – 58%, загальний холестерин – 7,2 ммоль/л. Загальний аналіз сечі: питома вага – 1020, еритроцити – 1-2 в п/зору, лейкоцити – 4-5 в п/зору, циліндри гіалінові – 2-4 в п/зору; білок – 3,5 г на добу. Який найбільший ймовірний діагноз?
    A.
    Хронічний гломерулонефрит
    B.
    Тромбоз ниркових вен
    C.
    Гострий гломерулонефрит
    D.
    Хронічний пієлонефрит
    E.
    Амілоїдоз нирок
    12. Хворий 32 років, скаржиться на масивні набряки ніг, попереку, задишку (спить сидячи), кашель, серцебиття, зниження зору. Хворіє близько 2-х місяців. Ціаноз особи. ЧДД 32 в 1 хв. У легенях крепітація, сухі хрипи.
    ЧСС 110 в 1 хв., АТ – 220/120 мм рт. ст. Серце: ритм галопу, систолічний шум на верхівці. Обличчя одутле. Набряк передньої черевної стінки, пальпація утруднена. Перкуторно печінка + 5 см. Набряки ніг. Аналіз крові: Нb 84 г/л.
    Аналіз сечі: білок – 5,2 г/л; еритроцити – 15-20 в п/зору; лейкоцити – 10-20 в п/зору. Попередній діагноз:
    A.
    Гострий гломерулонефрит, некритичний синдром
    B.
    Інфекційний ендокардит, гломерулонефрит
    C.
    Швидкопрогресуючий гломерулонефрит
    D.
    Гострий міокардит, Н ІІ Б
    E.
    Хронічний гломерулонефрит, гіпертонічна форма

    98 13. У юнака 16 років після вакцинації проти дифтерії через 2 тижні з явилися набряки на обличчі, з боку серцево-судинної системи, легень, органів травлення патології не виявлено. У крові: Нb 148 г/л, лейкоцити – 10*10 9
    /л,
    ШОЕ – 32 ммоль/год, креатинін – 0,095 ммоль/л. У сечі: білок – 4,5 г/л, лейкоцити – 2-3 г/л, еритроцити – 25-30 в п/зору. Вкажіть найбільш ймовірний механізм, що викликав ураження нирок?
    A.
    Токсична дія вакцини на капіляри ниркових клучкбочків
    B.
    Дія специфічних антитіл на ниркові канальці
    C.
    Алергічна реакція негайного типу
    D.
    Ураження клубочків імунними комплексами
    E.
    Алергічна реакція уповільненого типу
    14. Жінка, 42 років, скаржиться на появу набряків лиця, кінцівок, слабкість. Хворіє на ревматоїдний артрит більш 15 років. Лікування не регулярне. Об єктивно: набряки повік, лиця кінцівок. Тони серця приглушені. АТ –
    130/90 мм рт. ст. ЧСС – 64/хв. Печінка + 3 см, щільна, безболісна. Аналіз крові: еритроцити – 2,4*10 12
    /л, Нb 92 г/л,
    ШЗЕ – 54 мм/год, креатинін – 0,128 ммоль/л, білірубін – 18,5 ммоль/л, СРБ +++. Аналіз сечі: щільність – 1015; білок –
    3,8 г/л. Яке ускладнення виникло у хворої?
    A.
    Нефротичний синдром
    B.
    Серцева недостатність
    C.
    Гіпотиреоз
    D.
    Печінково-клітинна недостатність
    E.
    Ниркова недостатність
    15. У хворої 26 років відзначається блідість шкірних покриві, анасарка, задишка. АТ – 220/110 мм рт. ст. У крові: Нb 81 г/л; КП – 0,82; холестерин – 12,1 ммоль/л; загальний білок – 43 г/л; креатинін – 0,32 ммоль/л. Аналіз сечі: питома вага – 1009, білок – 3,1 г/л, еритроцити змінені – 30 в п/зору, восковидні циліндри. Захворіла 4 місяці тому після переохолодження. Незважаючи на проведену терапію позитивної динаміки в стані хворого не було. Поставте попередній діагноз:
    A.
    Гострий гломерулонефрит
    B.
    Швидкопрогресуючий гломерулонефрит
    C.
    Хронічний гломерулонефрит з нефротичним синдромом
    D.
    Хронічний гломерулонефрит, змішаний варіант
    E.
    Тубулоінтерстіціальний нефрит
    16. Хворий 24 років, 7 років страждає на гломерулонефрит. Зараз після грипу скаржиться на слабкість, значні набряки. АТ – 160/100 мм рт. ст. Добовий діурез 700 мл. У сечі: білок – 2-3 г/л, питома вага – 1016; еритроцити свіжі
    12-20 у п/зору; циліндри: гіалінові, зернисті, восковидні. Яка форма хронічного гломерулонефриту?
    A.
    Латентна
    B.
    Нефротична
    C.
    Гіпертензивна
    D.
    Гематурічна
    E.
    Змішана
    17. Хвора 52 років страждає бронхоектатичною хворобою більше 10 років. Скаржиться на кашель з гнійним харкотінням. Підвищення температури до 37,8
    о
    С. Бліда, відмічається пастозність обличчя та гомілок. У крові: Нb 105 г/л. У сечі: білок – 1,02 г/л, лейкоцити – 6-8 г/л, еритроцити – 3-5 у п/зору. Про яке ускладнення бронхоектатичної хвороби слід подумати?
    A.
    Абсцес легені
    B.
    Метаінфекційний гломерулонефрит
    C.
    Амілоїдоз нирок
    D.
    Нефротичний синдром
    E.
    Хронічний пієлонефрит
    18. Хворий 17 років скаржиться на виражені набряки на обличчі та кінцівках, які з явилися 3 тижні тому.
    Півроку тому лікувався в інфекційному відділенні з приводу жовтяниці. Об єктивно: шкірні покриви бліді. Обличчя одутловате. На гомілках набряки. Печінка виступає з-під ребер на 2 см. Аналіз сечі: ПВ – 1020, білок – 2,4%, еритроцити вилужені 8-10 в п/зору. Добовий діурез 1,2 л. Білок крові 52 г/л. Na + крові – 138 ммоль/л. Який найбільш ймовірний механізм розвитку набряків?
    A.
    Первісна затримка натрію
    B.
    Зниження концентраційної функції нирок
    C.
    Значний викид антидіуретичного гормону
    D.
    Гіпопротеїнемія
    E.
    Цироз печінки
    19. Чоловік 32 років хворіє на гострий гломерулонефрит. Об єктивно: виражені набряки на обличчі, спині, кінцівках. АТ – 150/90 мм рт. ст. У крові: ШОЕ – 36 мм/год, загальний білок – 55 г/л, альбуміни – 41%, ХС-загальний
    – 9,6 ммоль/л. У сечі – 5,6 г білка за добу. Яке патогенетичне лікування найбільш обґрунтоване?

    99
    A.
    Глюкокортикоїди
    B.
    Антикоагулянти
    C.
    Мембраностабілізатори
    D.
    Сечогінні
    E.
    Гіпотензивні
    20. Хвора перенесла ангіну. Після цього через 2 тижні появились набряки обличчя, попереку, гідроторакс. АТ
    – 125/80 мм рт. ст. Аналіз сечі: питома вага – 1021, білок – 9 г/л, еритроцити – 15-20 в п/зору, гіалінові циліндри – 2-4 в препараті. Ваш ймовірний діагноз?
    A.
    Гострий гломерулонефрит зі сечовим синдромом
    B.
    Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом
    C.
    Швидкопрогресуючий гломерулонефрит
    D.
    Хронічний гломерулонефрит
    E.
    Системний червоний вовчак
    21. У хворого Д., 20 років після гострого респіраторного захворювання появились набряки на обличчі, повіках, гомілках. При огляді – блідість, набряклість обличчя. АТ – 140/100 мм рт. ст. Інших змін з боку внутрішніх органів не виявлено. Аналіз крові без особливостей. Аналіз сечі: відносна щільність – 1,024, білок – 3,3 г/л, еритроцити 7-10 в п/зору. Ваш діагноз?
    A.
    Хронічний гломерулонефрит
    B.
    Гострий пієлонефрит
    C.
    Гострий гломерулонефрит
    D.
    Хронічний пієлонефрит
    E.
    Амілоїдоз нирок
    22. Хворий 35 років скаржиться на головний біль, підвищення АТ, набряки на різних ділянках тіла. Хворіє протягом 10 років. АТ підвищується останні 5 років. Стан погіршився 2 тижні назад, коли з явилися набряки. АТ –
    200/130 мм рт. ст. Тони серця ритмічні, ослаблені, акцент ІІ тона над аортою. Аналіз сечі: білок – 2,2 г/л, лейкоцити –
    3-5 в п/зору, еритроцити – 10-14 в п/зору, циліндри гіалінові зернисті 6-8 в п/зору. Креатинін крові 0,07 ммоль/л. Ваш діагноз?
    A.
    Хронічний гломерулофрит
    B.
    Хронічний пієлонефрит
    C.
    Амілоїдоз нирок
    D.
    Сечокам яна хвороба
    E.
    Гіпертонічна хвороба
    23. Вагітна (14 тижнів) скаржиться на біль у попереку, набряки обличчя вранці, на гомілках. Три тижні тому перенесла гострий гнійний отит. Об єктивно: АТ – 155/95 мм рт. ст., ЧСС – 54/хв. Сеча інтенсивно-жовтого кольору,
    400 мл за добу, В.Щ. – 1030, протеїнурія – 1,5 г/л. Сечовий осад: еритроцити – 70х103/мл, лейкоцити – 8х103/мл, циліндри – 1500/мл (гіалінові 8-10 п/зору, зернисті – 2-3 в п/зору, епітеліальні 3-5 в п/зору). Який діагноз є найбільш
    імовірним?
    A.
    Гострий пієлонефрит
    B.
    Хронічний гломерудлнефрит
    C.
    Амілоїдоз нирок
    D.
    Нефропатія вагітності
    E.
    Гострий гломерулонефрит
    24. У чоловіка 25 років через 2 тижні після ОРВІ з явилися набряки обличчя, помірні болі в попереку, температура – 37,5
    о
    С, АТ – 180/100 мм рт. ст., свіжі еритроцити у сечі [до 100 у п/зору], протеїнурія [2,0 г/л], циліндурія [до 10 у п/зору], питома вага – 1020. Найбільш імовірний діагноз?
    A.
    Гострий пієлонефрит
    B.
    Гострий гломерулонефрит
    C.
    Рак нирки
    D.
    Сечокам яна хвороба
    E.
    Хронічний гломерулонефрит
    25. Хвора Л., 19 років, госпіталізована зі скаргами на виражений біль у поперековій ділянці, більше виражений справа, підвищення температури тіла до 38,5
    о
    С, часте сечовиділення, частий болючий сечопуск, набряки під очима, які з явились 5 днів назад після переохолодження (похід у гори). Об єктивно: шкіра бліда, волога. Пульс –
    100/хв., АТ – 120/65 мм рт. ст. Живіт м’який, синдром Пастернацького позитивний справа. ЗАК: еритроцити –
    3,5*10 12
    /л, Нb – 115 г/л, лейкоцити – 10*10 9
    /л, ШОЕ – 22 мм/год. ЗАС: щільність – 1018 г/л, білок – 0,099 г/л, лейкоцити – 35-45 в п/зору, переважають сегментоядерні, еритроцити – 3-4 в п/зору, велика кількість слизу, бактерій.
    Ваш попередній діагноз?
    A.
    Хронічний правобічний пієлонефрит
    B.
    Хронічний гломерулонефрит

    100
    C.
    Гострий гломерулонефрит
    D.
    Гострий правобічний пієлонефрит
    E.
    Туберкульоз нирок
    26. 43-річний хворий надійшов у нефрологічне відділення з масивними набряками. 2 роки лікувався амбулаторно. Постійно знаходили зміни сечі. Двічі лікувався преднізолоном, з позитивним ефектом. У сечі: відносна щільність 10,17; білок – 4,0 г/л, еритроцити – немає, лейкоцитоз – 5-7 у п/зору. Який найбільш ймовірний діагноз?
    A.
    Гострий гломерулонефрит
    B.
    Амілоїдоз
    C.
    Хронічний гломерулонефрит, нефротичний синдром
    D.
    Тубулоінтерстиціальний нефрит
    E.
    Хронічний пієлонефрит
    27. Хворий 29 років, після перенесеної ангіни через 2 тижні помітив набряки обличчя, слабість, зниження працездатності. Поступово з явились задишка, набряки нижніх кінцівок, поперекового відділу хребта. Об єктивно: блідість шкірних покровів, послабленість серцевих тонів, анасарка. АТ – 160/100 мм рт. ст. Питома вага сечі – 1021, білок – 5 г/л, еритроцити – 20-30 в п/зору, гіалінові циліндри – 4-6 в п/зору. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз?
    A.
    Гострий гломерулонефрит
    B.
    Гіпертонічна хвороба
    C.
    Гострий пієлонефрит
    D.
    Інфекційно-алергічний міокардит
    E.
    Мікседема
    28. У жінки 23 років спостерігається набряклість усього тіла, в крові загальний білок – 54 г/л; альбуміни –
    25%; глобуліни – 75/%; А/Г – коефіцієнт 0,33; холестерин – 9,8 ммоль/л. Дані клініко-лабораторного дослідження дозволяють стверджувати про наявність у хворої:
    A.
    Гіперальбумінемії
    B.
    Гіперпротеїнемії
    C.
    Гіпоглобулінемії
    D.
    Гіпохолестеринемії
    E.
    Диспротеінемії
    29. Хворий 43 роки скаржиться на біль в поперековій ділянці, набряки на обличчі та ногах. Хворіє 5 років.
    Об єктивно: шкіра суха, бліда, набряки обличчя, ніг, передньої черевної стінки. Протеінурія – 4 г/л, гематурія еритроцитарна – 20-25 в п/зору, гіалінові та епітеліальні циліндри 4-6 в препараті, гіпопротеїнемія, загальний білок крові 59 г/л, гіперхолестерінемія – 8,3 ммоль/л. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?
    A.
    Хронічний гломерулонефрит, латентна форма
    B.
    Хронічний гломерулонефрит, нефротична форма
    C.
    Амілоїдоз нирок
    D.
    Хронічний пієлонефрит
    E.
    Злоякісний гломерулонефрит
    30. Хвора 54 років хворіє на остеомієліт стегнової кістки понад 20 років. За останній місяць з явились і поступово наростали набряки нижніх кінцівок. У сечі протеїнурія 6,6 г/л, у крові диспротеїнемія у вигляді гіпоальбумінемії, підвищення alpha-2- і gamma-глобулінів, ШЗЕ – 50 мм/год. Який діагноз можна запідозрити?
    A.
    Гострий гломерулонефрит
    B.
    Мієломна хвороба
    C.
    Хронічний гломерулонефрит
    D.
    Вторинний амілоїдоз нирок
    E.
    Системний червоний вовчак
    31. Чоловік 23 років скаржиться на наявність набряків обличчя, головні болі, запаморочення, зменшення виділення сечі, бурий колір сечі. Наведені скарги з явились після перенесеного фарингіту. Об єктивно: набряки на обличчі, шкірні покриви бліді, температура – 37,4
    о
    С; ЧСС – 86/хв., АТ – 170/110 мм рт. ст. Серцеві тони приглушені, акцент ІІ тону над аортою. В загальному аналізі сечі найімовірніше буде спостерігатись:
    A.
    Еритроцитурія, протеїнурія, гіалінові циліндри
    B.
    Лейкоцитурія, протеїнурія, епітеліальні циліндри
    C.
    Еритроцитурія, оксалатурія, еритроцитарні циліндри
    D.
    Еритроцитурія, лейкоцитурія, лейкоцитарні циліндри
    E.
    Гемоглобінурія, білірубінурія, зернисті циліндри
    32. Хворий 23 роки, звернувся в поліклініку зі скаргами на головний біль, погіршення зору, задишку, одутлість обличчя, загальну слабкість, зменшення кількості виділеної за добу сечі та зміну її забарвлення (типу
    ”м’ясних зливів”). Три тижні тому переніс ангіну. Об єктивно: помірна блідість, обличчя одутле, повіки набряклі; серцева діяльність ритмічна, І тон на верхівці ослаблений, систолічний шум. Пульс – 66/хв., АТ – 175/105 мм рт. ст.

    101
    Синдром Пастернацького слабко позитивний з обох боків. В аналізі сечі: білок – 1,48 г/л, еритроцити – 35-40 в п/зору, змінені; лейкоцити – 8-10 в п/зору. Який діагноз є найімовірнішим?
    A.
    Есенціальна гіпертонія
    B.
    Інфекційно-алергічний міокардит
    C.
    Гострий пієлонефрит
    D.
    Амілоїдоз
    E.
    Гострий гломерулонефрит
    33. У чоловіка 25 років через 2 тижні після ангіни з явилися набряки обличчя, помірний біль в крижах, температура – 37,5
    о
    С, АТ – 100/180 мм рт. ст., в сечі еритроцити свіжі до 100 в п/зору, білок – 2,20 г/л, гіалінові циліндри до 10 в п/зору, відносна щільність – 1002. Найбільш вірогідний діагноз:
    A.
    Гострий пієлонефрит
    B.
    Гострий гломерулонефрит
    C.
    Рак нирки
    D.
    Сечокам яна хвороба
    E.
    Хронічний гломерулонефрит
    34. К., 46 років, страждає хронічним пієлонефритом. Появились набряки, збільшується маса тіла, стабілізувалась АГ 160/110 мм рт. ст. Яка переважаюча фракція білку, очікується при електрофореграмі сечі?
    A.
    Альфа-1 та альфа-2-глобулін
    B.
    Бета-глобулін
    C.
    Гамма-глобулін
    D.
    Альбумін
    E.
    Фібріноген
    35. Хворий скаржиться на болі тупого характеру в попереку, незначні набряки гомілок і обличчя, більше зранку, слабкість. Набряки відмічає близько 3-х років. Об єктивно: крім незначних набряків під очима і на гомілках, змін не виявлено. У загальному аналізі сечі білок – 1,47 г/л, лейкоцити – 2-3 в п/зору, еритроцити – 6-8 в п/зору, змінені, поодинокі гіалінові і восковидні циліндри. Поставте попередній діагноз.
    A.
    Амілоїдоз нирок
    B.
    Гострий гломерулонефрит
    C.
    Хронічний гломерулофрит
    D.
    Хронічний пієлонефрит
    E.
    Мієломна нирка
    36. Жінка 25 років скаржиться на головну біль, неприємні відчуття у попереку. 5 років тому під час вагітності констатовано нефропатію вагітних. Погіршення самопочуття 2 тижні тому після охолодження. Об єктивно: набряки на обличчі, АТ – 150/95 мм рт. ст., протеїнурія – 0,93 г/добу, гематурія – 20-25 ер. у п/зору; циліндрі гіалінові 3-4, зернисті 1-2. Азотвидільна функція нирок достатня. Який діагноз є найбільш вірогідним?
    A.
    Хронічний гломерулонефрит, змішана форма
    B.
    Хронічний гломерулонефрит, гіпертонічна форма
    C.
    Хронічний гломерулонефрит, латентна форма
    D.
    Гострий гломерулонефрит
    E.
    Хронічний пієлонефрит
    37. Фермер 24 років, переніс ангіну. Через 2 тижні зранку помітив набряки під очима, з явилась температура –
    37,7
    о
    С, слабкість, ниючі болі в попереку. ЗАС: питома вага – 1026, білок – 1,66 г/л, еритроцити – 25-30 в п/зору, циліндри: зернисті 2-3 в п/зору, гіалінові 4-5 в п/зору. Добовий діурез – 0,5 л. Попередній діагноз?
    A.
    Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром
    B.
    Хронічний гломерулонефрит, період загострення
    C.
    Гострий пієлонефрит
    D.
    Хронічний пієлонефрит, період загострення
    E.
    Гострий гломерулонефрит з ізольованим сечовим синдромом
    38. У чоловіка 23 років через три тижні після ангіни з явились набряки обличчя, гомілок, помірні болі в області попереку, підвищення АТ – 180/100 мм рт. ст. В сечі протеїнурія – 0,99 г/л, еритроцити – 60-80 в п/зору.
    Найбільш вірогідний діагноз?
    A.
    Рак нирки
    B.
    Гострий гломерулонефрит
    C.
    Гострий пієлонефрит
    D.
    Сечокам яна хвороба
    E.
    Хронічний гломерулонефрит
    39. Хворий 23 років, відзначив слабкість, невеликі набряки, задишку. В аналізі сечі протеїнурія – 0,6 г/л/, гематурія, лейкоцитурія. Креатинін – 0,089 ммоль/л. Призначено куранти по 2 таблетки 3 рази на день, вітамін С. Стан

    102 погіршився: наросли набряк, розвинулася гіпертонія, став знижуватися зір. Госпіталізований в стаціонар. Креатинін –
    0,31 ммоль/л. Який найбільш ймовірний морфологічний варіант лежить в основі розвиненого страждання?
    A.
    Ліпоїдний нефроз
    B.
    Мембранозний
    C.
    Ексудативно-проліферативний
    D.
    Екстракапілярний проліферативний (з ”напівмісяцями”)
    E.
    Мезангіальний
    40. Через три тижні після перенесеної ангіни у хворого 17 років з явилися слабкість, спрага, болі в попереку, головні болі, набряки обличчя вранці, змінився колір сечі – ”м ясні помиї”. Шкіра суха, бліда, обличчя одутле. АТ –
    160/90 мм рт. ст. При дослідженні сечі: питома вага – 1080, білок – 1,8 г/л, еритроцитів (зм.) 10-15 в п/зору, лейкоцитів
    4-5 в п/зору, циліндри зернисті 6-8 у п/зору. Ваш попередній діагноз?
    A.
    Хронічний гломерулонефрит
    B.
    Синдром Гудпасчера
    C.
    Гострий дифузний гломерулонефрит
    D.
    Гострий пієлонефрит
    E.
    Геморагічний васкуліт
    41. Хворий 58 років, доставлений до приймального відділення з болями у лівій половині грудної клітки. На протязі 15 років страждає на стенокардію напруги. При клінічному обстеженні: пульс – 100/хв., тони серця ослаблені.
    АТ 100/60 мм рт. ст. Пастозність на нижніх кінцівках. На ЕКГ – патологічний зубець Q у І, а VL, QS у V
    1
    -V
    3
    відведеннях та куполоподібний підйом ST з від’ємним Т. Який найбільший імовірний діагноз?
    A.
    Ексудативний перикардит
    B.
    Вазоспатична стенокардія
    C.
    Розшарування аорти
    D.
    Тромбоемболія легеневої артерії
    E.
    Гострий інфаркт передньої стінки лівого шлуночка
    42. Жінка 40 років, скаржиться на задишку і серцебиття при незначному фізичному навантаженні, важкість у правому підребер’ї і набряки гомілок. Об єктивно: акроціаноз, І тон над верхівкою ослаблений, діючий систолічний шум, що приводиться в ліву пахвову область. Рентгенологічно відзначається збільшення лівих відділів серця, талія згладжена, констрастований стравохід відхиляється по дузі великого радіуса. При доплерехокардіографії виявлена регургітація через мітральний отвір. Який порок серця найбільш імовірний?
    A.
    Недостатність тристулкового клапана
    B.
    Мітральний стеноз
    C.
    Мітральна недостатність (3-а стадія)
    D.
    Пролапс мітрального клапана
    E.
    Стеноз устя аорти
    43. У хворого 58 років напади болю за грудиною виникали при швидкій ході, помірному фізичному навантаженні, тривали 2-4 хвилини, проходили самостійно або після прийому нітрогліцерину. Хворіє на протязі 5 років. Об єктивно: пульс – 74/хв., ритмічний, тони серця незначно послаблені, пастозність гомілок. Останні 2 тижні больові напади почали з являтися у спокої, при незначному фізичному навантаженні, стали більш інтенсивними. Якої форми набула стенокардія у хворого за останні 2 тижні?
    A.
    Стабільна стенокардія напруження ІV ФК
    B.
    Стабільна стенокардія напруження ІІ ФК
    C.
    Стенокардія Принцметала
    D.
    Прогресуюча стенокардія
    E.
    Стабільна стенокардія напруження ІІІ ФК
    44. Чоловік 62 років, скаржиться на напади стенокардії під час ходьби, при підйомі на другий поверх. Багато років хворіє на ІХС. Об єктивно: над легенями везикулярне дихання, ЧД – 18/хв. Тони серця ослаблені, ЧСС і пульс –
    94/хв., АТ – 140/70 мм рт. ст. Гомілки пастозні. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка. Найбільш обґрунтованою тактикою для дільничного лікаря є:
    A.
    Направлення хворого в терапевтичний стаціонар
    B.
    Направлення хворого в кардіологічний стаціонар для до обстеження і корекції лікування
    C.
    Виклик бригади швидкої допомоги за місцем його проживання
    D.
    Заповнення санаторно-курортної карточки в санаторій для хворих з серцево-судинною патологією
    E.
    Надати хворому можливість лікуватися амбулаторно, виписавши йому лікарняний лист
    45. Пацієнт скаржиться на набряки обличчя та ніг, слабість. Захворів гостро, 3 дні тому після переохолодження. Об єктивно: блідість шкіри, пульс – 94/хв., ритмічний. АТ – 150/95 мм рт. ст. Діяльність серця ритмічна, тони звучні. Аналіз сечі: білок 1,5 г/л, лейкоцити – 10-12 в п/зору, еритроцити 10-15 в п/зору, циліндри гіалінові – поодинокі в препарат. Креатинін крові – 0,130 ммоль/л. Визначте найбільш ймовірний діагноз.
    A.
    Гострий гломерулонефрит
    B.
    Гіпертонічна хвороба
    C.
    Гостра ниркова недостатнсть

    103
    D.
    Гострий пієлонефрит
    E.
    Гострий інтерстиціальний нефрит
    46. Жінці 36 років, госпіталізована зі скаргами на набряки, біль в поперековій ділянці, головну біль, які з явились 2 тижні тому вперше після перенесеної пневмонії. Об єктивно: набряки обличчя, АТ 120/80 мм рт. ст. У крові ШЗЕ 25 мм/год. У сечі білок 1,47 г/л, еритроцити 80-100 в п/з, одиничні гіалінові та зернисті циліндри. Яке додаткове обстеження доцільно провести у першу чергу для установлення діагнозу?
    A.
    УЗД нирок
    B.
    Екскреторна урографія
    C.
    Бактеріологічне дослідження сечі
    D.
    Біопсія нирок
    E.
    Креатинін крові, швидкість клуб очкової фільтрації
    47. У юнака 20 років вперше в житті після перенесеної ангіни поівилась біль в поперековій ділянці, набряки на обличчі, зменшився діурез, сеча у вигляді ”м ясних помиїв”. Об єктивно: обличчя набрякле, бліде. Аускультативно
    І тон ослаблений на верхівці серця, акцент ІІ тону над аортою. АТ 165/105 мм рт. ст. Протеїнурія 2,8 г/л, гематурія
    (еритроцити на все поле зору), циліндрурія: гіалінові циліндрі 2-3 в препараті, еритроцитарні 4-6 в препараті.
    Азотвидільна функція нирок достатня. Який діагноз найбільш вірогідний?
    A.
    Інфекційно-токсична нефропатія
    B.
    Хронічний гломерулонефрит
    C.
    Гострий гломерулонефрит
    D.
    Гострий пієлонефрит
    E.
    Інфаркт нирки
    48. Жінка 28 років звернулася до лікаря зі скаргами на набряклість обличчя, нерізкі набряки ніг, іноді відзначає сечу кольору ”м ясних помиїв”. У підлітковому віці часто хворіла ангінами. Об єктивно: шкірні покриви бліді, температура – 36,8
    о
    С, пульс – 68/хв., ритмічний, АТ – 170/110 мм рт. ст. Які зміни в сечі найбільш ймовірні?
    A.
    Підвищення відносної щільності, гематурія, бактеріурія
    B.
    Зниження відносної щільності, протеїнурія, бідний сечовий осад
    C.
    Еритроцитурія і урінозурія
    D.
    Протеїнурія, гематурія, цилідрурія
    E.
    Зниження відносної щільності, протеїнурія, міоглобінурія
    49. Чоловік 23 років скаржиться на наявність набряків на обличчі, головні болі, запаморочення, зменшення виділення сечі, зміну кольору сечі (темно-червона). Наведені скарги з явились після перенесеного фарингіту. При огляді: набряки на обличчі, шкірні покриви бліді, температура – 37,4
    о
    С; ЧСС – 86/хв., АТ – 170/110 мм рт. ст. Серцеві тони приглушені, акцент ІІ тону над аортою. Який збудник найімовірніше призвів до такого стану?
    A.
    Бета-гемолітичний стрептокок
    B.
    Золотистий стафілокок
    C.
    Зеленячий стрептокок
    D.
    Гноєтворний стрептокок
    E.
    Сапрофітний стафілокок
    50. Чоловік 38 років пред’являє скарги на головний біль, миготіння перед очима, загальну слабкість. В юнацькому віці часто хворів ангінами. Об єктивно: температура – 36,8
    о
    С, пульс – 66/хв., ритмічний, АТ – 180/100 мм рт. ст. Набряки на обличчі, ногах. Яке з досліджень для уточнення ґенезу артеріальної гіпертензії необхідно провести перш за все?
    A.
    Рентгенограма черепа
    B.
    Дослідження морфо-функціонального стану нирок
    C.
    Електрокардіограма
    D.
    Рентгенограма грудної клітини
    E.
    Дослідження очного дна
    51. Чоловік 57 років, страждає на стенокардію напруження протягом 5 років. Звернувся до терапевта в зв’язку з тим, що останні 2 тижні напади стенокардії виникають частіше, при меншому навантаженні, нітрогліцерин допомагає гірше. Об єктивно: підвищеної вгодованості. Межі серця розширені вліво, тони ослаблені, ЧСС і пульс –
    76/хв., АТ – 160/90 мм рт. ст. Гомілки пастозні. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка. Найкраща тактика ведення хворого – це:
    A.
    Планова госпіталізація
    B.
    Невідкладна госпіталізація
    C.
    Провести додаткові дослідження
    D.
    Продовжити амбулаторне лікування
    E.
    Консультація кардіохірурга
    52. Хвора 62 років, скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, набряки ніг. 3 роки тому перенесла
    інфаркт міокарда з зубцем Q. Об єктивно: ортопне, акроціаноз. ЧСС – 108/хв. АТ – 140/80 мм рт. ст. Пульс – 82/хв.,

    104 фібриляція передсердь. ЧД – 22/хв. Тони серця послаблені, над верхівкою систолічний шум. Дихання жорстке, в нижніх відділах незвучні дрібно пухирчасті хрипи. Печінка на 4 см нижче правої реберної дуги. Хвора отримує дігоксин та сечогінні. Що ще обов’язково потрібно використати у лікуванні?
    A.
    Інгібітори АПФ
    B.
    Мілдронат
    C.
    Препарати калію
    D.
    АТФ-лонг
    E.
    Верпаміл
    53. Чоловік 60 років, понад 10 років страждає гіпертонічною хворобою. У минулому році переніс інфаркт міокарда. Інвалід ІІІ групи. Постійно приймає 30 мг нітросорбіду за добу. При огляді – ціаноз, набухання судин шиї, задишка при незначному фізичному навантаженні, набряки ніг. Розміри серця поширені вліво, тони послаблені, над верхівкою – систолічний шум, акцент ІІ тону на аорті. Пульс – 96/хв., АТ – 130/90 мм рт. ст. Вкажіть причину нормалізації артеріального тиску у хворого.
    A.
    Постійне вживання нітратів
    B.
    Регрес атеросклерозу
    C.
    Підвищення рівня натрійуретичного гормону
    D.
    Підвищення об’єму циркулюючої крові
    E.
    Падіння скоротливості міокарда
    54. Чоловік 52 років, страждає нападами болю за грудиною (до 5 разів на добу), що виникають при ході.
    Об єктивно: підвищеної вгодованості. Межі серця поширені вліво + 1 см, тони приглушені, ЧСС – пульс – 72/хв., АТ –
    180/110 мм рт. ст. Печінка + 1 см, гомілки пастозні. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка, поодинокі шлуночкові екстрасистоли. В даному випадку функціональний клас стенокардії залежить від:
    A.
    Наявність гіпертрофії лівого шлуночка
    B.
    Рівня артеріального тиску
    C.
    Наявності порушення ритму
    D.
    Толерантності до фізичного навантаження
    E.
    Симптомів серцевої недостатності
    55. Хворий 52 років, скаржаться на напади стискаючих болів за грудиною, які іррадіюють в ліву руку.
    Виникають рідко, при значному фізичному навантаженні. Хворіє 1 рік. Об єктивно: межі серця розширені вліво, тони ослаблені. Пульс – 76/хв., ритмічний. АТ – 155/80 мм рт. ст. Гомілки пастозні. На ЕКГ – ліво грама, решта – без особливостей. Що треба зробити додатково, щоб підтвердити діагноз стенокардії?
    A.
    Визначити трансамінази в крові
    B.
    Ехокардіоскопію
    C.
    Велоергометрію
    D.
    Визначити ліпопротеїди в крові
    E.
    Загальний аналіз крові
    56. Хвора 48 років, що страждає аортальним стенозом ревматичного ґенезу, скаржиться на періодичні стискаючі болі в області серця тривалістю до 5 хвилин. Змушена сповільнити крок, іноді зупинятися. Пастозність гомілок. АТ – 150/90 мм рт. ст. Пульс – 66/хв. Як можна розцінити больовий синдром?
    A.
    Клімактерична кардіалгія
    B.
    Гемодинамічна стенокардія
    C.
    Варіантна стенокардія
    D.
    Ангіоневротична стенокардія
    E.
    Аорталгія
    57. Чоловік 54 років, скотар, під час фізичної роботи та швидкої ходьби відмічає появу пекучого болю за грудиною, який віддає в ліву руку. Біль вщухає, якщо фізичне навантаження припинити. Регулярно вживає алкоголь.
    Об єктивно: незначна гіперемія обличчя, є розширення дрібних судин на носі та щоках. Болісність при пальпації в паравертебральних точках зліва на рівні Th
    IV
    – Th
    VI
    . Межі серця розширені вліво + 2 см, тони ослаблені, ЧСС – 86/хв.,
    АТ – 180/105 мм рт. ст. Печінка + 3 см. Незначні набряки на нижніх кінцівках. На ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка.
    За даними УЗД, в жовчному міхурі є конкремент діаметром до 4 мм. Найбільш вірогідною причиною болю в ділянці серця є:
    A.
    Гіпертонічна хвороба
    B.
    Алкогольна кардіоміопатія
    C.
    Жовчокам яна хвороба
    D.
    Остеохондроз хребта
    E.
    ІХС: стенокардія напруження
    58. Хворий В., 47 років, протягом року скаржиться на болі за грудиною, стискувального характеру, що не зменшуються після прийому нітросорбіду в дозі 40 мг на добу, який вживає протягом року. На ЕКГ – рубцеві зміни перенесеного інфаркту міокарда. Гомілки пастозні. Що є ймовірною причиною вказаних скарг?

    105
    A.
    Розвиток толерантності до нітратів
    B.
    Розвиток нестабільної стенокардії
    C.
    Рецидив інфаркту міокарда
    D.
    Розвиток повторного інфаркту міокарда
    E.
    Недостатня доза нітропрепаратів
    59. У чоловіка 57 років, що протягом 10 років страждає на стабільну стенокардію напруження, раптово виник
    інтенсивний стискаючий біль за грудиною, відчуття нестачі повітря. Після прийому 3 таблеток нітрогліцерину біль зменшився, але не пройшов, через 30 хв. став нестерпним, наростала задишка. Об єктивно: блідість шкіри, набряки на нижніх кінцівках. Пульс – 100/хв., АТ – 10/60 мм рт. ст. Над верхівкою – ослаблений І тон. Який попередній діагноз?
    A.
    Прогресуюча стенокардія
    B.
    Перикардит
    C.
    Розшарування аорти
    D.
    Інфаркт міокарда
    E.
    Тромбоемболія гілок легеневої артерії
    60. Чоловік 34 років, скаржиться на періодичний біль в області серця у нічний час, що триває до 15 хв., нітрогліцерин помітного ефекту не дає. На ЕКГ, записаній сьогодні в поліклініці, змін не має. Об єктивно: пульс –
    70/хв., АТ – 120/70 мм рт. ст. Пастозні набряки на нижніх кінцівках. На ЕКГ, записаній раніше, у момент приступу, зафіксований підйом сегмента ST на 3 мм. У даному випадку варто запідозрити:
    A.
    Стабільну стенокардію І ФК
    B.
    Міжреберну невралгію
    C.
    Стенокардію Принцметала
    D.
    Діафрагмальну килу
    E.
    Прогресуючу стенокардію
    Зразки задач
    1.
    Хвора К., 34 років, звернулася в поліклініку зі скаргами на наростаючу протягом року загальну слабість, млявість, сонливість, збільшення маси тіла, поява набряків на ногах. При огляді: одутлість особи, пастозність гомілок
    і стоп, сухість шкіри. Границя серця розширена вліво й вправо на 2,5 см. Тони серця глухі. ЧД 18 в 1 хв., ЧСС 64, ритм правильний, пульс повільний. АТ 140/70 мм рт. ст. Аналіз крові у нормі. ЕКГ: ритм синусовий, брадикардія, зниження вольтажу всіх зубців.
    Питання:
    1. Ваш попередній діагноз?
    2. Ваша лікувальна тактика?
    3. Чи показані сечогінні засоби?
    2.
    Хвора С., 64 років, скаржиться на загальну слабість, сухість у роті, спрагу. У минулому часто хворіла ангінами. Останні 10 років визначається білок в аналізах сечі, але не надавала цьому значення, не обстежувалася й не лікувалася. При огляді: одутлість лиця, набряклість пальців рук, гомілок. Набряки з'явилися місяць тому назад, без видимої причини. Температура субфебрильна. Турбує сильна загальна слабість, втрата апетиту, нудота, позиви на блювоту. Пульс 90 в 1 хв., напружений, ритмічний. АТ 160/110 мм рт. ст. І тон над верхівкою серця приглушений, систолічний шум і посилення ІІ тону над аортою. Притуплення перкуторного тону в нижньо-задніх відділах легенів, дихальний шум у зонах притуплення ослаблений. Живіт збільшений у розмірах, рівномірно роздутий, що не дозволяє прощупати переднє-нижній край печінки.
    Аналіз крові: ер. 3,2х10 12
    /л, Нb 90 г/л, л. 14х10 9
    /л, н. 72%, п. 6%, ШОЕ 46 мм/год. Креатінін крові 0,17 ммоль/л.
    Аналіз сечі: білок 1,25 г/л, л. до 60 в п/зору, ер. до 8 в п/зору, гіалінові циліндри до 6 в п/зору, проба Нечипоренко: л.
    16,8х10 6/л, ер. 1,2х10 6/л.
    Питання:
    1. Ваш попередній діагноз?
    2. Які необхідні додаткові засоби дослідження?
    3. Ваша лікувальна тактика?
    3.
    Хвора Д., 24 років, звернулася у поліклініку у зв’язку з набряком на лиці, віях (очі погано розкриваються), важкістю у потиличній області, нездужання, загальна слабість. Температура тіла 37,2
    о
    С.Захворювання почалося сьогодні ранком, за 2 тижні перед тим перенесла гостре респіраторне захворювання, яке проявилося підвищенням температури до 37,8
    о
    С, нездужанням, загальною слабістю, білю в горлі при ковтанні, невеликим кашлем. Потім стан покращився, приступила до роботи (працює маляром). Останні 2 роки часто застужується. При огляді: набряклість, одутлість лиця, набряклість вій, на гомілках і пальцях рук – м'які набряки. Пульс 88 в 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення, трошки напружений. АТ 140/95 мм рт. ст. Серцевий поштовх не прощупується, тони серця сильно ослаблені, ІІ тон переважає над аортою. Інших змін з боку внутрішніх органів не виявлене. Синдром Пастернацького негативний по обидва боки.

    106
    Аналіз крові: ер. 4,4х10 12
    /л, Нb 140 г/л, л. 7,2х10 9
    /л, ШОЕ 18 мм/год.
    Аналіз мочі: реакція слабо кисла, відносна щільність 1,024, білок 3,8 г/л, л. до 4 в п/зору, ер. до 10-12 в п/зору, гіалінові циліндри до 6-8 в п/зору, зернисті 3-5 в п/зору.
    Питання:
    1. Ваш попередній діагноз?
    2. Які необхідні додаткові засоби дослідження?
    3. Ваша лікувальна тактика?

    107
    1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   23


    написать администратору сайта