Главная страница
Навигация по странице:

  • 2 Ускладнення при кастрації і після кастрації.

  • 3 Техніка запобігання росту рогів.

  • хирургия. Місцеве знеболення та його види


    Скачать 215.45 Kb.
    НазваниеМісцеве знеболення та його види
    Дата24.06.2018
    Размер215.45 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлахирургия.docx
    ТипДокументы
    #47744
    страница12 из 12
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

    1 Асептика і антисептика, джерела зараження ран. На початку 40-х років XIX ст. М.І. Пирогов (1810- 1881), гадаючи, що «зараза» передається через руки, перев'язний матеріал, білизну, матраци, провів низку організаційних заходів у госпіталях, чим домігся знищення післяопераційних ускладнень, однак суть цих заходів він пояснити не зміг. Дж. Лістер теоретично обґрунтував і узагальнив спостереження Л. Пастера, М.І. Пирогова та інших учених і в 1867 р. виклав принципи вчення про ранову інфекцію, запропонувавши протигнильний, або антисептичний, метод боротьби з нею. М.І. Пирогов і Дж. Лістер використовували як засіб знезараження ран розчини фенолу. Позитивні результати, отримані завдяки застосуванню фенолу, сприяли швидкому поширенню антисептичного методу в усіх країнах Широко використовуючи фенол, вивчаючи його дію на тканини, лікарі встановили певний несприятливий місцевий вплив (подразнення), а також випадки отруєння людей в операційній повітрям, насиченим розпиленим розчином фенолу. Це стало приводом до введення в хірургічну практику асептичного методу. Основоположниками асептичного методу стали Є. Бергман, К. Шіммельбурш і М.С. Суботін.
    2 Ускладнення при кастрації і після кастрації. Орхіектомія може супроводжуватись різними ускладненнями. Кровотеча спостерігається з судин мошонки, сім'япроводу і кукси сім'яного канатика. При кровотечі мошонки кров виділяється краплями з дрібних судин і через деякий час припиняється мимовільно. Якщо були перерізані більші судинні гілочки, можлива кровотеча тонким струменем (з артерій) або частими краплями (з вен). Щоб припинити кровотечу, судини торзують гемостатичними пінцетами. Можна накласти еластичний джгут на шийку мошонки. Кровотеча з артерій сім'япроводу супроводжується потраплянням крові в порожнину загальної піхвової оболонки. Кров витікає тонким струменем або частими краплями. Для спинення кровотечі іноді застосовують тампон Мікулича (рис. 43), однак раціональнішим є вивертання пальцями в рану мошонки загальної піхвової оболонки, збі збільшення її розміру й виявлення судин, що кровоточать. У цьому випадку судини захоплюють кровоспинним пінцетом і скручують, іноді залишають пінцет на деякий час, фіксуючи його бинтом навколо попереку тв.и (у коней, бичків). Кровотеча з судин кукси сім'яного канатика сильна: в основному кровоточить внутрішня сім'яна артерія — судина значного діаметра. Кров тече струменем і швидко накопичується в порожнині загальної піхвової оболонки, її можна спинити тампоном Мікулича, але надійнішим є накладання гемостатичних пінцетів або лігатури. При цьому тв.у надійно фіксують, розкривають рану мошонки й витягують з неї загальну піхвову оболонку, розріз якої збільшують ножицями. Пальцями обох рук вивертають оболонку до місця її звуження. Під контролем пальця вводять розкритий гемостатичний пінцет, намацують куксу сім'яного канатика, захоплюють її пінцетом і підтягують у рану. У жеребця повторно накладають щипці Занда або проводять торгування внутрішньої сім'яної артерії гемостатичним пінцетом, у інших тв. доцільно накласти лігатуру. Випадання (проляпсус) органів.Випадання загальної піхвової оболонки трапляється у жеребців. Причиною ускладнень є відшарування загальної піхвової оболонки від мошонкової фасції, гематоми та введення в її товщу великої кількості анестетика. Коли тв.а встає, з рани мошонки опускаються клапті загальної піхвової оболонки світлого кольору, їх видаляють ножицями. Судини, які кровоточать, торзують. Випадання кукси сім'яного канатика спостерігається у жеребців і кабанчиків. Виникає внаслідок низького накладання кастрацій-них щипців або лігатури, а також при відокремленні брижі сім'яного канатика на великій відстані від його кукси (надмірне витягування сім'яного канатика під час кастрації).
    3 Техніка запобігання росту рогів. Для запобігання рогоутворенню у телят застосовують такі хімічні засоби. 1.їдке калі чи їдкий натр використовують у вигляді розчинів або олівців. Концен тровані розчини лугів втирають обережно в роговий зачаток і в шкіру основи рога (на ширину 2-3 мм) впродовж 1 -1,5 хв. При використанні олівців роговий відросток попередньо змочують водою. Для ефективнішої дії хімічних речовин верхівку рога зрізують ножицями, а шкіру біля основи рога скарифікують металевою щіткою. їдкі луги досить ефективно втирати телятам 3 —15-денного віку. Проте цей захід має недоліки, оскільки після втирання їдких лугів тв.и неспокійні. Крім того, телят потрібно ізолювати від корів для запобігання опікам вимені та інших місць на тілі тв.и. 2. Сірчана кислота в суміші з дихроматом калію (співвідношення 10 : 1), за спостереженням Л.І. Целіщева, глибоко проникає в тканини, не спричинює сильної больової реакції: струп утворюється сухий і повільно відпадає. Термічний спосіб.Щоб запобігти рогоутворенню у телят до місячного віку, можна користуватись розжареним металом, припікаючи ним рогові горбки. Для цього використовують електроприпікачі електропаяльник, розжарений кусок заліза Найкращими віковими групами для термічного способу запобігання рогоутворенню є 5 - 10-денні телята. Для обробки телят цього віку потрібні найменші експозиція й площа припікання, а опік, що виникає при цьому, вони переносять порівняно легко Кривавий спосібзастосовують у телят 15 - 25-денного віку. Перед операцією коротко вистригають волосся навколо зачаткових горбків рога, шкіру протирають йодованим спиртом, анестезують нерви рога. Після цього на роговий горбок надівають трепан із зовнішнім діаметром 2,5 см або сталеву трубку, один кінець якої загострений, а другий з рукояткою. Швидким поворотом інструмента навколо його поздовжньої осі розрізують прилеглу до відростка ділянку шкіри. Коли інструмент досягне кістки черепа, трубку нахиляють на 90° і підрізують основу рога. Рану змазують 5 % спиртовим розчином йоду. Кровотеча припиняється через 3 - 5 хв. Рана загоюється впродовж 3-5 діб без ускладнення.

    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


    написать администратору сайта