Главная страница
Навигация по странице:

  • Vііі. Прибирання робочих місць

  • УроК тема. робота з природним матеріалом. аплікація із рослинних форм. сюжетна аплікація. акваріум мета

  • V. інструктаж 1.

  • УроК тема. об’ємні вироби із природних матеріалів. виготовлення виробів із каштанів та жолудів мета

  • Vііі. Прибирання робочих місць — На наступний урок принесіть шкаралупу грецьких горіхів, сухі гілочки, пір’я, пластилін, картон 152

  • Vіі. Підсумок уроку Представник із кожної групи демонструє колективну роботу. Вчитель аналізує роботи. Всі роботи виставляються на виставку.

  • Урок 1 Тема. Вступне заняття. Значення праці в житті людини


    Скачать 17.62 Mb.
    НазваниеУрок 1 Тема. Вступне заняття. Значення праці в житті людини
    Анкорvse_urok_trudovomu_1_4_klassy.pdf
    Дата23.02.2017
    Размер17.62 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаvse_urok_trudovomu_1_4_klassy.pdf
    ТипУрок
    #3011
    страница14 из 30
    1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   30
    іV. аналіз зразка виробу
    Робота з посібником (СУ чому виготовлена аплікація? (У квадраті, у смужці)
    — Листя яких дерев використали в аплікації?
    — Як розміщені листки в орнаменті?

    142
    Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
    2 клас
    143
    V. інструктаж
    — Працювати будете в парах. Доберіть однакові листочки за розміром і формою. Залежно від розмірів листків виріжте прямокутну смужку.
    3. Проведіть лінії, розділивши смужку на однакові частини.
    4. Наклейте листочки послідовно.
    5. Накрийте візерунок аркушем паперу та обережно пригладьте виріб.
    — На уроці ви будете користуватися клеєм.
    Правила техніки безпеки (робота з клеєм, ножицями
    )
    1. Нанесіть клей тонким шаром, від середини до країв.
    2. Під час попадання клею на шкіру або одяг негайно змийте його.
    3. Пригладжуйте деталі газетним папером, а руки витирайте серветкою.
    4. Будьте обережними із ножицями.
    5. Після закінчення роботи закрийте клей, приберіть ножиці.
    Vі. Практична робота
    Учні виконують аплікацію у смужках за наміченою послідовністю. Вчи- тель стежить за правильним розміщенням листочків, допомагає розмісти- ти їх симетрично.
    Фізкультхвилинка Ми — листочки,
    Ми — листочки.
    На гілках ми сидимо.
    Тихий вітер повіває,
    Нас легесенько гойдає.
    Сильний вітер налітає
    І з гілок нас всіх зриває.
    У повітрі ми кружляємо,
    Кружляємо, кружляємо.
    На землю ми сідаємо,
    Сідаємо, сідаємо.
    Учні продовжують самостійну роботу. Вчитель стежить за дотриманням правил роботи з клеєм, за організацією робочого місця.
    Vіі. Підсумок уроку
    Найкращі роботи вчитель відбирає на виставку, аналізує їх, звертає ува- гу на правильність підбору листя за формою, кольором, розміщення його на смужці.
    Оцінювання учнів
    Vііі. Прибирання робочих місць
    — На наступний урок принесіть картон світлих тонів, олівець, клей, засушені листя, серветку, газетний папір.
    УроК тема. Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
    мета: познайомити учнів із предметною аплікацією; вчити добирати листя за розміром, формою, кольором; розвивати художній смак, мислен- ня, фантазію; сприяти розширенню кругозору дітей; виховувати почуття від- повідальності, любов до природи.
    обладнання: демонстраційний матеріал — зразки предметної аплікації
    із рослинних форм дидактична гра «Впізнайте слова кросворд «Тварини»; для індивідуального користування — засушене листя, картон світлих тонів, ножиці, клей, аркуш газетного паперу, серветки.
    Хід УрокУ
    і. організація класу
    іі. актуалізація опорних знань
    — Що називається аплікацією?
    — З яким видом аплікації ви ознайомились минулого уроку?
    ііі. Повідомлення теми та мети уроку Сьогодні ми навчимося виготовляти предметну аплікацію.
    іV. робота над темою уроку. Дидактична гра «Впізнайте слова Діти, уважно подивіться на картки і прочитайте на них зачаровані слова.
    А Б В Л І С ГДЕ КЛ З В І Р І МНЯ Н Ж КОМА ХИЛ ДЕ ЮЗ ПТАХИ ЩИ Діти називають слова ліс, звірі, комахи, птахи А тепер дайте відповідь на питання: «Хто живе в лісі?»
    2. Робота над кросвордом «Тварини».
    Тварини
    1) Він такий смугастий,
    Він такий ікластий,
    Найстрашніший у тайзі Передним тремтять усі!
    Як роззявить пащу — иррр!
    Називають звіра… (тигр).

    144
    Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
    2 клас
    145
    2) Ходить хмуро між дубами,
    Хижо клацає зубами.
    Весь, як є, жорстока лють,
    Очі так її і ллють.
    Зачаївся ось, примовк
    Грізний звір цей, звісно,… (вовк).
    3) Він із казки, він із пісні,
    В нього зубки, як залізні.
    Капустинку він гризе,
    Зветься звір на букву З. (Заєць)
    4) І мене ти стережись —
    Полювати пішла… (рись).
    5) Така велика, довгошия
    І вища за найбільшу шафу.
    Така розумна і красива
    У зоопарку є… (жирафа).
    6) Я сірий, високий,
    Замість носа в мене — хобот. (Слон) Прийшла кума із довгим віником
    На бесіду із нашим півником.
    Схопила півня на обід
    Та й замела мітлою слід. (Лисиця)
    1
    т
    2
    в
    3
    а
    4
    р
    5
    и
    6
    н
    7
    и
    — Як називають всіх цих тварин?
    — А які тварини живуть у нашій місцевості?
    V. аналіз зразка виробу
    — Пригадайте казки, в яких йдеться про зайчика Так, у кожній із казок (Рукавичка, «Зайчикові хатка, «Заєць та їжак», Теремок, «Дружні звірі»
    ) розповідається про зайчика.
    Сьогодні ми виготовимо аплікацію «Казковий зайчисько» із засуше- ного листя. Ви будете фантазувати, придумувати самі свого казкового зай- чика.
    Vі. інструктаж
    Послідовність виготовлення аплікації повинна бути такою. Складіть ескіз аплікації (зайчик. Доберіть фон для аплікації.
    3. Доберіть необхідне за формою, розміром, кольором листя.
    4. Розкладіть листя на картоні, дотримуючись ескізу.
    5. Наклейте листя на визначені місця.
    6. Накладіть на аплікацію аркуш газетного паперу та прогладьте.
    Учитель нагадує правила роботи з клеєм.
    Vіі. Практична робота
    У процесі роботи вчитель допомагає учням дібрати листя, співвіднес- ти форму, розмір.
    Фізкультхвилинка
    Зайчик сонячний до нас
    Завітав сьогодні в клас.
    Будем бігати, стрибати,
    Аби зайчика спіймати.
    Прудко зайчик утікає
    І промінчиками грає!
    Ось і все. Час настав
    Повернутися до справ!
    Діти продовжують роботу. Вчитель стежить за послідовністю роботи.
    Vііі. Підсумок уроку
    Під керівництвом учителя відбираються кращі роботи на виставку.
    — Ось подивіться, які гарні зайчики А тепер послухайте віршик.
    Їде зайчику трамваї
    І довкола позирає.
    Тут підходить їжачок
    І говорить Ваш квиток!
    Червоніє зайчик густо
    І дає квиток капусти.
    Прожував їжак листок Це,— говорить не квиток!
    Доведеться Вам зійти
    І додому пішки йти.
    (І. Січовик)
    — Описана у вірші історія є справжньою чи казковою?
    — Ніколи не бувайте зайчиком у транспорті!
    іХ. Прибирання робочих місць
    — На наступний урок принесіть шишки, пластилін, ножиці, картон

    146
    Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
    2 клас
    147
    УроК тема. робота з природним матеріалом.
    аплікація із рослинних форм.
    сюжетна аплікація. акваріум
    мета: навчити виготовляти сюжетну аплікацію із рослинних форм (за- сушеного листя); розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати почуття від- повідальності, любов до природи.
    обладнання: демонстраційний матеріал; зразки сюжетної аплікації; ма- люнки риб; для індивідуального користування — засушене листя, аркуші блакитного картону, ножиці, олівець, клей, газетні аркуші.
    Хід УрокУ
    і. організація класу
    іі. актуалізація опорних знань учнів
    — Що виготовляли на минулому уроці?
    — Який матеріал використовували для аплікації?
    — Що називається аплікацією?
    — Яку аплікацію називають декоративною Предметною (Відповіді учнів.)
    ііі. Повідомлення теми та завдань уроку Сьогодні ми познайомимося із сюжетною аплікацією. Виготовимо композицію «Акваріум».
    іV. робота над темою уроку А що таке сюжетна аплікація? Згадайте літо. Ви пішли на річку, взяли вудки. Ви сидите на березі та ловите… (що?). (Учні продовжують: рибу!)
    Уявили картину Кого б вина ній зобразили? Це і буде сюжетна аплі- кація.
    Відгадайте, які риби водяться у річці? (На дошці — малюнки риб: сом, щука, лящ, короп, йорж, окунь
    .)
    Учні називають риб, заповнюють клітинки відгаданими назвами.
    — Послухайте смішинки.
    • Батько приніс із риболовлі живу щуку. Рибина часто і широко роззявля- ла рот Мамо!— покликав Михайлик.— Поклади щуку спати, бо вона вже позіхає.
    • — Ти давно сидиш з вудками на Дніпрі?
    — Тане дуже — від ранкової зорі.
    — А чому немає улову у рибака?
    — Не ловив я, вчив я плавать червяка Сьогодні ми будемо робити сюжетну аплікацію «Акваріум».
    У кого вдома є акваріум?
    — Якого кольору рибки в акваріумі?
    Учитель показує малюнки акваріумних риб.
    — Подивіться на сюжетну композицію у підручнику (С. 28).
    Що на ній зображено?
    — Який матеріал використаний для її виготовлення?
    — Який колір потрібно обрати для фону Беремо для аплікації блакитний аркуш паперу для зображення води. А рибок ви зробите з листя, травички.
    V. інструктаж
    1. Доберіть листя відповідної форми.
    2. Розкладіть їх на аркуші, створіть композицію.
    3. Знімаючи по черзі листочки, змажте клеєм їх зворотній бік, наклейте Накладіть на аплікацію аркуш газетного паперу та обережно погладьте. і. Практична робота

    Учні працюють в парах. Вони створюють композицію. Вчитель стежить за їх роботою.
    Фізкультхвилинка
    Рибки плавають, пірнають,
    Потім знову виринають,
    Хвостиками хлюпають
    І плавцями ступають.
    Раз, два — всі пірнаєм.
    Три, чотири — виринаєм.
    П’ять, шість, сім —
    Працювати треба всім.
    Vіі. Підсумок уроку Яку аплікацію виготовляли?
    — Чому вона називається сюжетною?
    Учитель звертає увагу на помилки, що були допущені під час виконання апліка- ції, влаштовує виставку учнівських робіт.
    — А тепер для вас — гра (робота в парах).
    Найдіть на малюнку в акваріумі однакових рибок. (Рис. 13)

    148
    Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
    2 клас
    149
    рис. 13
    Vііі. Прибирання робочих місць
    — На наступний урок принесіть картон світлих тонів, ножиці, олівці, клей, засушене листя, газетні аркуші паперу, серветку.
    УроК тема. об’ємні вироби із природних матеріалів.
    виготовлення виробів із каштанів та жолудів
    мета: ознайомити учнів із природним матеріалом — жолудями та каштанами навчити з’єднувати окремі деталі у готовий виріб за допомогою плас- тиліну; розвивати творчість, фантазію; виховувати любов до природи, ба- жання створювати вироби з природного матеріалу.
    обладнання: демонстраційний матеріал: зразки виробів або малюн- ки із зображенням птахів, виготовлених із природних матеріалів; малюнки птахів; для індивідуального користування —– жолуді із шапочками, каш- тани, засушене листя, насіння клена, засушені злакові рослини, пластилін, картон посібник І. М. Веремійчика «Трудове навчання».
    Хід УрокУ
    і. організація класу
    іі. актуалізація опорних знань
    — Відгадайте загадку.
    • Хто восени відлітає, а весною прилітає? (Птахи)
    ііі. Повідомлення теми та мети уроку Сьогодні ми працюватимемо зоб ємними природними матеріалами, навчимося виготовляти фігурки птахів.
    іV. робота над темою уроку Зараз послухайте віршик та скажіть, про яку він пору року.
    Вітер дерева гойдає,
    Колише він їх та хитає.
    Листя з дерев опадають,
    У вирій птахи відлітають.
    — А чому птахи відлітають у вирій?
    Гра Прочитайте назву пташок»
    К ША ПР Г КА В УЖ РЕ А Ь ЛОС О Л Й Е В
    К ЛАТ С І А В
    (Шпак, грак, журавель, соловей, ластівка)
    — Як можна назвати всіх цих птахів?
    — Як називають птахів, які не відлітають у вирій?

    150
    Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
    2 клас
    151
    Відгадайте загадки.
    • Пташка невеличка.
    В неї білі щічки.
    Сірі лапки, чорна шапка.
    Фартушок жовтенький,
    Голосок тоненький.
    Та ж ця пташка невеличка
    Називається… (синичка).
    • День і ніч я стукаю.
    Всі дерева слухаю (Дятел)
    • Маленький хлопчик
    У сірій свитинці
    По дворах стрибає,
    Крихітки збирає. (Горобець)
    — А тепер відгадайте ребуси.
    рона
    — Подивіться на малюнки із зображенням цих птахів.
    — Мина уроці будемо виготовляти птахів із природного матеріалу. Аз якого, відгадайте!
    • Живе один батько,
    У нього тисячі синів.
    Всім шапки справляє,
    А собі не має. (Дуб, жолуді)
    • На дереві я родився в кожусі, кожух розірвався, я на землю впав. (Каштан)
    Робота з посібником (С. 33, № 31).
    — Подивіться на зразки. Пташки виготовлені із жолудів із шапочками, каштанів, з допоміжними матеріалами — такими, як насіння клена, гілоч- ки. Для скріплення окремих деталей у готовий виріб ми будемо користува- тися пластиліном.
    Учитель нагадує дітям правила роботи з пластиліном, а також з природним ма- теріалом.
    V. інструктаж
    — Якщо скріпити за допомогою пластиліну жолудь із його шапочкою і прикріпити з пластиліну дзьобик, то вийде горобчик.
    На пташку-павича схожий виріб, що виготовлений із каштана, жолудя та засушених злакових рослин або насіння клена.
    Ну, а тепер — до роботи!
    Візьміть із собою правило:
    Видумуй, пробуй, твори!
    Розум, фантазію ти прояви!
    Vі. Практична робота
    Учні самостійно обирають природні матеріали для виготовлення окремих деталей іграшок і розпочинають виготовлення іграшок.
    Фізкультхвилинка
    Горобця не до науки, Ох, давно вже терплять муки!
    Затекли і ніжка, й крила,
    Горобчиха зве до діла:
    — Ану, славні малюки,
    Стали струнко, як грибки,
    Крила вгору піднімайте,
    Ними добре помахайте,
    Головою покрутіть,
    Навкруг себе оберніться,
    Швидше, швидше, не лініться!
    Стане легкой добре враз!
    Відпочили всі? Гаразд!
    Учні продовжують виконання роботи. Вчитель стежить за правильністю скріп- лення окремих деталей, за необхідності надає допомогу.
    Vіі. Підсумок уроку
    Аналізуючи роботи, вчитель звертає увагу учнів на творчий підхід до виконання завдання. Визначаються найкращі роботи, які відбираються на виставку.
    — А тепер всі разом прочитайте слова, що записані на дошці:
    Знаю я, і знаєш ти:
    Птахів треба берегти!
    — Чого навчає цей вислів?
    Vііі. Прибирання робочих місць
    — На наступний урок принесіть шкаралупу грецьких горіхів, сухі гілочки, пір’я, пластилін, картон

    152
    Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
    2 клас
    153
    УроК тема. об’ємні вироби із природних матеріалів.
    виготовлення іграшок із горіхів
    мета: ознайомити учнів із об’ємним матеріалом — горіхом; навчити ви- готовляти іграшки; розвивати творчі здібності, образне мислення; вихову- вати інтерес до роботи, охайність, любов до природи.
    обладнання: демонстраційний матеріал; зразки виробів із горіхів; кон- верти із завданнями для груп; для індивідуального користування — шкара- лупа горіха, пластилін, картон посібник І. М. Веремійчика «Трудове на- вчання».
    Хід УрокУ
    і. організація класу
    іі. актуалізація опорних знань
    — З яким матеріалом ви працювали минулого уроку
    — За допомогою чого з’єднували деталі?
    ііі. Повідомлення теми і завдань уроку Сьогодні ми будемо працювати зоб ємним природним матеріалом — горіхом. Виготовимо різні іграшки.
    іV. робота над темою уроку. Розподіл учнів на 4 групи.
    Біля кожного учня лежать папірці, на яких написані слова комахи, звірі,
    риби, птахи.
    Діти утворюють групи за назвами.
    2. Повторення правил роботи у групі.
    3. Робота над загадками Відгадайте, які вироби ви будете виготовляти на уроці.
    • Пісні він свої співає,
    Всіх раненько піднімає. (Півник)
    • Кістяну сорочку маю
    І ніколи не знімаю.
    У сорочку-костомаху
    Я ховаюся від страху. (Черепаха)
    • У хатах прозорих
    Всі вони живуть,
    Можеш ти їх побачить,
    Та не можеш чуть. (Риби)
    • Робить він собі домівку
    Та плете все павутинку. (Павук)
    4. Робота над завданнями (групова).
    Командир з кожної групи отримує завдання у конверті.
    1) Розповісти за планом та малюнком.
    а) Розмір тварини.
    б) Будова тіла.
    в) Де живе?
    г) Як пересувається?
    2) Мікрофон.
    Назвати, яких ще звірів, птахів, риб, комах ви знаєте. Хто швидше?
    3) Гра Яка тварина заблукала!»
    Комар, павук, вовк, сонечко. (Вовк)
    Черепаха, жаба, метелик, вуж. (Метелик)
    Гусак, півник, горобець, курка. (Горобець)
    Лящ, щука, крокодил, короп. (Крокодил)
    Із кожної групи учень пояснює, хто зайвий, та чому.
    4) Вікторина.
    Відгадайте, з якої казки та про яку тварину йде мова.
    • Несе мене лисиця далеко-далеко. Котику-братику, спаси мене (Казка
    «Кіт та Півник»)
    • Повертайся ти додому,— буде тобі нова хатинка! (Казка Золота
    Рибка»)
    • А вона сиділа на середині озера та бачила, як Буратіно закручував вели- ку бороду Карабаса. (Казка «Буратіно та Золотий ключик»)
    • Муха так собі кричить,
    А комар усе дзижчить.
    Хоче муху врятувати
    Та від злодія сховати. (Казка Муха Цокотуха. Робота з посібником (С. 34).
    Подивіться на зразки виробів, що виготовлені із шкаралупи горіха.
    Ми створимо чотири композиції.
    1 група: На болоті»;
    2 група: «Свійська птиця»;
    3 група: Наставку група:
    «Комахи у лісі».
    V. інструктаж
    Для з’єднання природного матеріалу та вимірювання окремих частин
    іграшок використовують пластилін. Голову і лапи черепахи ліплять із плас- тиліну. Для панцира добирають горіхову шкаралупу.
    Рибку виготовляють із двох горіхових половинок, які скріплюють плас- тиліном. Із пластиліну ліплять голівку риби. Хвіст і плавники роблять із ко- льорового паперу.
    Курку, півника роблять із двох шкаралупок. Голову, шию, лапи ліплять
    із пластиліну. Хвіст причіплюють з пір’я.

    154
    Усі уроки трудового навчання.1–4 класи
    2 клас
    155
    Павучка роблять із однієї половинки шкаралупи, ніжки роблять із маленьких гілочок. Скріплюють пластиліном. Підключайте фантазію, розум!
    Видумуйте, пробуйте, творіть! Друзі, до роботи! і. Практична робота

    Учні працюють у групах. Добирають необхідні природні матеріали для створення композицій.
    Фізкультхвилинка
    Руки вгору піднімаєм,
    Потім дружно опускаєм.
    І долоньками скоріше
    Плещем, плещем веселіше.
    Знову руки піднімаєм,
    Ну, а потім опускаєм.
    Черевичками скоріше
    Дружно тупаєм гучніше!
    Учні продовжують виконання роботи. Вчитель стежить за правильністю вико- нання роботи. Діти допомагають один одному у групах.
    Vіі. Підсумок уроку
    Представник із кожної групи демонструє колективну роботу. Вчитель аналізує роботи. Всі роботи виставляються на виставку.
    1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   30


    написать администратору сайта