Главная страница

Тесты по хирургии. ТестиХир (2). Гострий аппендицит


Скачать 127.91 Kb.
НазваниеГострий аппендицит
АнкорТесты по хирургии
Дата13.05.2022
Размер127.91 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТестиХир (2).docx
ТипДокументы
#527515
страница9 из 10
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Правильный ответ: Несправжнє защемлення Брокка, перитоніт
Хвора 42 років скаржиться на різкий пекучий оперізуючий біль в епігастральній ділянці живота. На фоні постійного болю виникають приступи його посилення, що супроводжується печією, багаторазовим блюванням жовчю з прожилками крові. Захворювання пов’язує з прийняттям напередодні значної кількості жирної гострої їжі . Хвора неспокійна. Загальний стан середньої важкості. Частота пульсу 94 за 1 хвилину. АТ 150/90 мм рт.ст. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини пневматоз поперечно-ободової кишки. Лейкоцити крові – 10,8 х 109 /л. Цукор крові – 4,3 ммоль/л. Діастаза сечі 512 од. Який найбільш імовірний діагноз?
Правильный ответ: Легкий гострий панкреатит
Для гострого деструктивного холециститу характерно:
Правильный ответ: Лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво
Пацієнт звернувся зі скаргами на болі в правій здухвинній ділянці, які з'явились 16 годин назад. Спочатку біль виникла в епігастрії , була одноразова блювота. Через 3-4 години перемістилася в праву здухвинну ділянку. Хворого госпіталізовано з діагнозом гострий аппендицит. Який з симптомів гострого апендициту має місце?
Правильный ответ: Симптом Волковича-Кохера
В проктологічне відділення поступив хворий 28 років зі скаргами на біль в ділянці ануса, що посилюється під час дефекації та після неї, домішки крові в калі на протязі 15 діб. При ректальному дослідженні виявленно дефект глибиною до підслизового шару на 6-у годину за циферблатом, прикритий сірими нашаруваннями, болісний при пальпації. Встановіть попередній діагноз:
Правильный ответ: Анальна тріщина
Хвора скаржиться на біль в правому підребер'ї, жовтушність шкіри, склер, знебарвлений кал, потемніння сечі, підвищення температури тіла до 37 ^ 0С Жовтуха з'явилася через 2 доби після нападу сильного болю в правому підребер'ї. Живіт м'який, болючий в правому підребер'ї, печінка виступає нижче краю реберної дуги на 4 см. Симптом Ортнера позитивний. Пальпується збільшений жовчний міхур. Який найбільш ймовірний діагноз?
Правильный ответ: Гострий холецистит, обтураційна жовтяниця
Хворій 28 років встановлено діагноз: неспецифічний виразковий коліт, тотальне ураження, активність ІІІ ступеня, важкий перебіг. Тривалість захворювання більше 15 років. Яка подальша лікувальна тактика?
Правильный ответ: Оперативне лікування
Хвора скаржиться на постійний інтенсивний біль в правій здухвинній ділянці, нудоту. Хворіє 2 доби. Об’єктивно: температура тіла 37,8, тахікардія. При пальпації живота в правій здухвинній ділянці значна болючість та напруга м'язів, позитивні симптоми подразнення очеревини. Лейкоцитоз-10,6*109, паличкоядерні нейтрофіли-8%, аналіз сечі – без патології. Який найбільш ймовірний діагноз?
Правильный ответ: Гострий аппендицит
Хвора 53-х рокiв скаржиться на гострий бiль в правому пiдребер’ї, який виник через 2 години пiсля вечерi, нудоту, блювання жовчю. Хворiє 18 годин. Хвора неспокiйна, метушиться в лiжку. Пульс -98/хв., язик обкладений бiлими нашаруваннями, вологий. Температура тiла – 38,2oC. Пiд час огляду: права половина вiдстає в актi дихання, пальпаторно в правому пiдребер’ї напруження м’язiв, болючiсть. Позитивнi френiкус симптом та симптом Грекова-Ортнера. Симптоми подразненняочеревини негативнi. Поставте дiагноз:
Правильный ответ: Гострий холецистит
Під час операції з приводу гострої кишкової непрохідності виявлено, що на відстані 1м від з'вязки Трейца кишка перетягнута шнуроподібною злукою. Після роз'еднання останньої виявлена странгуляційна борозна чорно-синюшного кольору, шириною до 5мм. Після введення в брижу новокаіну з гепарином колір борозни не змінився. Оральні відділи кишки роздуті до 5см в діаметрі, аборальні-не змінені. В черевній порожнині 100-150мл прозорої рідини без запаху. Виберіть найбільш правильний об'ем операції
Правильный ответ: Резекція кишки за правилом Кохера
У хворого 50 років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого калькульозного холециститу на 2-гу добу після початку захворювання з'явилась жовтяниця. Лабораторно: лейкоцити-12,5*10 9ст, паличкоядерні-7%, сегментоядерні нейтрофіли 64%, загальний білірубін-80 мкмоль/л, прямий- 68 мкмоль/л, непрямий-12 мкмоль/л, кал знебарвлений, сеча темна. АлАт, АсАт в межах норми. Який вид жовтяниці ймовірно розвинувся у хворого?
Правильный ответ: Механічна жовтяниця
Хворий, 70 років, скаржиться на затримку стула, виділення з калом крові, втрату ваги. Періодично спостерігаються відходження рідкого кала, затримка газів, метеоризм. Ці симптоми проходять після сифонної клізми. Хворіє на протязі 10 місяців. Який найбільш вірогідний діагноз?
Правильный ответ: Рак товстого кишечника. Хронічна кишкова непрохідність
У хворого 49 рокiв пiсля прийому м'ясної, жирної та пряної iжi раптом з'явились iнтенсивнi оперізуючі болi в епiгастральнiй областi, багаторазова блювота, температура тiла залишилась нормальною. При пальпацii епiгастральної області – невиражена болючiсть. Дiастаза сечi 1024од. Проведене консервативне лiкування протягом доби призвело до покращення стану: бiль значно зменшився, зникла блювота. Живiт став м'який, легкий бiль в епiгастральнi й областi ще залишився. Дiастаза сечi 256од. Яка форма гострого панкреатиту найбiльш вiдповiдає клiнiцi?
Правильный ответ: Набрякова
Хворій раніше проведена лапароскопічна холецистектомія. Хвора з ожирінням Ш ступеня. Після операції набрала у вазі ще 15 кг. В ділянці бля ауаковогоп/о рубця з'явилося хворобливе випинання, розмірами 6х11 см, м'яко-еластичної консистенції, що збільшується при напруженні і кашлю. В положенні лежачи випинання зникає. Сформулюйте попередній діагноз.
Правильный ответ: Післяопераційний вентральна грижа
Хворий, 42 років, внаслідок ДТП отримав політравму: закриті переломи правої плечової кісток та костей лівого передпліччя із зміщенням відламків, закриту тупу травму живота. Доставлений до приймального відділення через 30 хвилин після травми. Шкіряні покрови бліді. Артеріальний тиск 90/20 мм рт. Ст., в місцях переломів деформація, біль. Живіт напружений, при пальпації різкий біль, позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. Які лікувальні заходи слід проводити першими?
Правильный ответ: Термінова лапаротомія
Хворий, 40 років, довго страждаючий виразковою хворобою шлунка, відмітив, що останні 2 дні болі у нього стали менш інтенсивні, але в той же час виникли наростаюча слабість, головокружіння. Сьогодні ранком, піднявшись з ліжка, він на декілька секунд втратив свідомість. Хворий блідий. В епігастральній області дуже невелика болісність. Симптомів подразнення очеревини немає. Яке ускладнення виразкової хвороби Ви запідозрили?
Правильный ответ: Виразкова кровотеча
У хворого, 35 років, після вживання алкоголю з'явився інтенсивний біль оперізуючого характеру, нудота, багаторазове блювання. При лапароскопії виявлений у черевній порожнині геморагічний ексудат і вогнища стеатонекрозу. Після консервативного лікування стан покращився. Проте на 21 добу з'явився помірно болючий інфільтрат в епігастральній ділянці, нерухомий. Пульс 88 за хв, АТ 100/60 Hg. Температура тіла 36,4 С. Добовий діурез до 1000 мл. При ультрасонографії визначається порожнисте утворення в ділянці голівки підшлункової залози діаметром до 6 см. Який найбільш вирогідний діагноз?
Правильный ответ: Постнекротична кіста підшлункової залози
Хворий, 26 років, прооперований з приводу гострого флегмонозного апендициту. На 5 добу після операції стан різко погіршився. Загальна слабкість, втрата апетиту, головний біль. З'явилась іктеричність шкіри. Температура тіла підвищилась до 39 градусів, супроводжується ознобом. Пульс – 110 за 1 хв. Живіт помірно здутий. Симптоми подразнення очеревини негативні. Підвищився лейкоцитоз, зсув формули вліво. При УЗД дрібні ехопозитивні утворення у печінці. Про яке ускладнення гострого апендициту треба подумати ?
Правильный ответ: Пілефлебіт
У хворого 56 рокiв, пiсля прийому жирної їжi 3 днi тому з'явився сильний бiль в правому пiдребер'ї, який зменшувався пiсля прийому баральгiну, но-шпи. Температура тiла ближче до вечора 38^C. Живiт м`який, у правому пiбребер`ї пальпується болючий iнфiльтрат. Лейк. -12,5*10^9/л, п. – 18\%. Про яке захворювання перш за все слiд думати?
Правильный ответ: Гострий холецистит
Хворий 64 років скаржиться на біль, появу пухлиноподібного утворення в правій паховій ділянці, яке ходьбі збільшується, опускається в калитку, а при перебуванні в горизонтальному положенні – зникає. Пальпаторно визначається розширення зовнішнього кільця правого пахового каналу. Про яке захворювання можна думати?
Правильный ответ: Правобічна коса вправима пахова грижа
Хворий М., 47 років, скаржиться на біль в лівій половині грудної клітки, утруднення дихання, нудоту, схваткоподібні болі в животі, блювання та утруднення відходження газів. Скарги виникли кілька годин тому після падіння з висоти 6 метрів. Яке обстеження треба призначити хворому?
Правильный ответ: Оглядову рентгенографію грудної клітки та живота
Жінка 45 років захворіла 2 дні тому. Захворювання почалося з болі в епігастральній ділянці, а потім перемістилася вниз живота, більше в праву клубову ділянку. Субфебрільна температура, нудота, одноразове блювання. На 3-й день біль зменшилась, але з’явилося пухлиноподібне утворення у правій клубовій ділянці, зберігалась субфебрільна температура. При пальпації живіт м’який, у правій клубовій ділянці болісне пухлиноподібне утворення, щільноеластичної консістенції, перітонеальні симптоми відсутні. Яке захворювання виникло у хворої?
Правильный ответ: Апендикулярний інфільтрат
Пацієнт скаржиться на болі в правій здухвинній та поперековій ділянці справа, часте та болюче сечовипускання. Хворіє протягом 12 годин, раніше подібних скарг не було. При огляді: живіт приймає участь в акті дихання обмежено, ригідний та болючий в правій здухвинній ділянці, симптоми подразнення очеревини негативні. Справа визначається біль при постукуванні у поперековій ділянці. Який метод інструментальної діагностики в даному випадку найбільш доцільно застосовувати для уточнення діагнозу?
Правильный ответ: Ультразвукове дослідження
Хвора скаржиться на біль в правому підребер'ї, жовтушність шкіри та склер, світлий кал, темну сечу, температуру тіла по ввечері до 38 С, озноб. Хворіє 5 днів. Початок захворювання пов'язує з фізичним навантаженням. Живіт м'який. Болючий у правому підребер'ї, там же пальпується запальний інфільтрат. Який попередній діагноз?
Правильный ответ: Гострий холецистит, обтураційна жовтяниця, холангіт
Вкажіть найбільш ймовірні фактори ризику виникнення виразкової кровотечі
Правильный ответ: Локалізація виразки на передній стінці цибулини дванадцятипалої кишки, тривалий виразковий анамнез, пенетрація виразки, виразка значних розмірів
У хворого 35 років діагностована шлунково-кишкова кровотеча, що супроводжується меленою та блювотою по типу кавової гущі, зниженням рівня гемоглобіну до 90 г/л та кількості еритроцитів до 2,7(1012/л. Загальний стан хворого задовільний. Які додаткові методи обстеження треба виконати?
Правильный ответ: Фіброгастродуоденоскопія
Хворий скаржится на різкі болі у животі, блювоту . Об'ективно: язик сухий, живіт здутий , при пальпації резистентний, болючий. Перистальтика кишечника підсилена, дзвінка.Який комплекс обстежень слід застосувати в першу чергу?
Правильный ответ: Оглядову рентгенографію органів черевної порожнини, біохімічний аналіз крові, коагулограму
Хворий 43 рокiв госпiталiзований зі скаргами на повторне блювання, різкий бiль в животi, затримання газiв i стулу. В анамнезi: апендектомiя. Стан середньоi важкостi. Шкiрянi покриви звичайного кольору. Пульс-106/хв, АТ-115/85 мм рт.ст. Язик сухий. Живiт помiрно здутий, асиметричний. Перистальтика посилена. Перкуторно: високий тимпанiт над здутим вiддiлом живота. Симптомiв подразнення очеревнини немає. Який найбiльш ймовiрний дiагноз?
Правильный ответ: Гостра кишкова непрохiднiсть
Що обумовлює ступінь важкості клінічного перебігу гострого панкреатиту ?
Правильный ответ: Вираженість системних порушень
Хворий Н., 30 років, надійшов зі скаргами на гострий біль в животі. При обстеженні:хворий лежить на правому боці з приведеними колінами до живота. При повороті на спину біль в животі різко підсилюється..В анамнезі: виразкова хвороба 12-палої кишки. При оглядовій рентге-нографії визначається вільний газ під правим куполом діафрагми. Яке ускладнення наступило у хворого?
Правильный ответ: Перфорація
У хворого 60 років на протязі 6 тижнів прогресує безбольова жовтяниця, шкіряне свербіння, схуднення до 8 кг, ахолія. Пальпується позитивний симптом Курвуазьє. Оберіть попередній діагноз:
Правильный ответ: Рак підшлункової залози
Пацієнт, 45-и років, на протязі останніх 5-ти місяців має затримку стільця (запори, проноси), виділення з калом слизу з домішками крові, втратив вагу біля 20 кг. Нудоти і блювоти немає. Яке дослідження треба виконати в першу чергу, щоб поставити діагноз?
Правильный ответ: Пальцеве дослідження прямої кишки
Які перфоративні виразки слід віднести до атипових ?
Правильный ответ: Прикрита перфоратина виразка задньої стінки шлунка та дванадцятипалої кишки, множинні перфоративні виразки
У 36-річного мужчини, який лікується від виразки вихідного відділу шлунку, появились відчуття важкості після прийому їжі, блювота 1 раз в 2-3 дні прийнятою їжею. Схуд на 10 кг. Про яке ускладнення виразкової хвороби треба думати?
Правильный ответ: Стеноз воротаря шлунку
Хвора 44 років, скаржиться на болі і випинання в ділянці пупка. Болі посилюються при фізичному навантажені. Випинання виникло 3 роки тому. В останні місяці хвору почали турбувати болі при фізичному навантажені, іноді в спокої. Об’єктивно: живіт симетричний, черевна стінка в акті дихання бере участь, рівномірно. При пальпації визначаються болі в ділянці пупка. Аускультативно перистальтика кишечника в нормі. В ділянці пупка пухлиноподібне утворення до 3,5 см в діаметрі, кругле, м'яко-еластичне, в черевну порожнину не вправляється.Який ймовірний діагноз?
Правильный ответ: Невправима пупкова грижа
Хворий, 42 років, страждає виразковою хворобою шлунка протягом 10 років. Два місяці тому болі стали постійними, іррадіюючи в поперек, інколи оперізуючого характеру. При ендоскопічному дослідженні визначається глибока ніша, розташована на задній стінці ближче до малої кривизни антрального відділу шлунка. Яке ускладнення виразкової хвороби виникло у хворого?
Правильный ответ: Пенетрація
Хворий скаржиться на раптово виниклий біль в області грижового випинання вправій пахово-калитковій області. Появу болю пов'язує з підйомом вантажу. В правій пахвинній ділянці визначається грижове випинання розмірами до 8 см в діаметрі, нижній полюс якого лежить в калитці. При пальпації випинання різко хворобливе, напружене, шкіра над ним не змінена, симптом кашльового поштовху негативний. Який попередній діагноз?
Правильный ответ: Защемлена пахова грижа справа
У хворого С., 42 років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого калькульозного холецистіту на 6-у добу після початку консервативної терапії з'явилися жовтяниця. З лабораторних даних звертає на себе увага рівень загального білірубіну крові — 80 мкмоль/л; прямий білірубін — 68 мкмоль/л, непрямий — 12 мкмоль/л. Кал знебарвлений, сеча темна. Який вид жовтяниці розвився у хворого?
Правильный ответ: Механічна
Хвора 70 років скаржиться на жовтушність шкіри, склер, знебарвлений кал, потемніння сечі, підвищення температури тіла за 37,8. Жовтяниця з'явилась через день після приступу болю в правому підребер’ї, живіт болючий у правому підребер’ї де пальпується збільшений, болючий жовчний міхур. Сформулюйте попередній діагноз
Правильный ответ: Гострий холецистит, обтураційна жовтяниця
У хворого 20 років на 7-й день після операції апендектомії діагностовано тазовий абсцесс, який було виявлено при ректальному досліджені. Ознаки перитоніту відсутні. В чому полягає правильна тактика?
Правильный ответ: Розкриття абсцесу через пряму кишку
Найбільш типовими ознаками гострого панкреатита при оглядовій рентгенографії органів грудної клітини є
Правильный ответ: Наявність ателектазів в базальних відділах легень та випоту в лівому оеберно-діафрагмальному синусі
Хворий 60 р протягом 10 р. Хворіє на хронічний гастродуоденіт. В останні 1,5 роки періодично з’являлись плями крові на калових масах та туалетному папері. Яке інструментальне дослідження потрібно регулярно проводити хворому для ранньої діагностики раку?
Правильный ответ: Колоноскопія товстої кишки
Які методи інструментальних досліджень доцільно використати для діагностики перфоративної виразки?
Правильный ответ: Оглядову рентгенографію грудної клітки та черевної порожнини, фіброгастродуоденоскопію, УЗД, лапароцентез, Рh – метрію шлунка
Хворого 70 років останнім часом турбувало пухлинне утворення у пахвинній ділянці справа та дизурія. 5 годин тому випинання дещо збільшилось у розмірах, стало різко болючим, посилилась дизурія. При огляді у пахвинній ділянці справа визначається випинання у формі кулі, болюче, не вправляється в черевну порожнину, симптом (кашльового поштовху) негативний. Поставте попередній діагноз?
Правильный ответ: Защемлена ковзна грижа
Хвора, 40 р., скаржиться на схваткоподібні болі в животі, нудоту, блювоту, вздуття живота, невідходження газів, відсутність стула. Раніше була оперована з приводу деструктивного апендициту, позаматочної вагітності. Пальпаторно живіт болісний у всіх відділах, напружений. Визначається шум плескоту, нечіткі симптоми подразнення очеревини. Гіперперистальтика з металевим тоном. Який попередній діагноз?
Правильный ответ: Злукова кишкова непрохідність
Симптом м’язового захисту може бути відсутнім при гострому апендициті у
Правильный ответ: У всіх перерахованих
Хворий 45 років скаржиться на тупий постійний біль у правій здухвинній ділянці. Хворіє протягом 2 тижнів. Об’єктивно: субфебрильна температура. При пальпації в правій здухвинній ділянці болюче та щільне малорухоме, з чіткими контурами утворення. Виставлено діагноз: апендикулярний інфільтрат Яка найбільш раціональна лікувальна тактика?
Правильный ответ: Консервативне лікування
Хворий 47 років, госпіталізований в хірургічне відділення зі скаргами на болі в животі спазматичного характеру, нудоту, багаторазову блювоту, сухість в роті. Хворіє на протязі 16 годин. В анамнезі – холецистектомія 2 роки тому. Подібні скарги з”явились після вживання бобових харчів. Об”ективно: живіт помірно здутий, болючий. Аускультативно: кишкові шуми посилені. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Гази відходять, затримка випорожнення. При рентгенографії черевної порожнини виявлені “арки” та “чаші Клойбера”. Який із діагнозів наймовірніший?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


написать администратору сайта